toulcak

Cesta ke chlebu

Cesta ke chlebu
Cílová skupina: 3.- 5. třída
Délka programu: 180 min
Cena: 100 Kč / žák
Místo konání: učebna + terén
V průběhu programu se děti prakticky seznámí s tradiční výrobou chleba. Pomocí cepů vymlátí zrno, umelou mouku a zadělají těsto. Během pečení chlebánků si zahrajeme hru na pole, která nám pomůže uvědomit si vztah mezi upečeným chlebem a péčí o zemědělskou půdu. Každý si pak svůj chlebánek odnese domů.


Poznámky: Upečené pečivo není z hygienických důvodů určeno ke konzumaci. Program je časově náročný a není možné jej zkrátit. Je určen pro skupinku max. 18 žáků. (Pro zbývající část třídy doporučujeme vybrat jiný tříhodinový program).


Pokud máte početnou třídu a nechcete nebo nemůžete ji dělit na 2 skupiny, můžete si program objednat ve všední dny v termínech 6. - 17. 5. 2019. V těchto dnech budeme mít výjimečně k dispozici větší místnost.


Doplnění učiva: prvouka, přírodověda, pracovní činnosti, Lidé a  čas (Člověk a  jeho svět), Příprava pokrmů, Práce s drobným materiálem (Člověk a svět práce)


K programu máte možnost zdarma objednat METODICKÉ MATERIÁLY tzv. Balíček 3 v jednom:

Chleba patří k základním potravinám. Kde začíná jeho cesta, než se dostane na náš stůl a co všechno obnáší? Z čeho se tradiční český chléb skládá a jak se od sebe liší různé chleby, které nám nabízí pulty obchodů? Odpovědi na tyto otázky najdete v metodickém Balíčku, který nabízí kromě programu na Toulcově dvoře také 2 kompletně zpracované vyučovací hodiny s touto tématikou.

Co dostanete? Balíček 3 v jednom obsahuje:

  1. PŘED PROGRAMEM dostanete kompletně zpracovanou hodinu, ve které žáci zjistí, jak se získává obilí pro výrobu chleba. Dozví se, jaké práce probíhají na poli v průběhu roku a jaký je rozdíl mezi konvenčním a ekologickým zemědělstvím. Pochopí, co jsou biopotraviny a v čem spočívá rozdíl mezi jimi a běžnými potravinami.
  2. PŘI PROGRAMU Cesta ke chlebu si žáci vyzkouší zpracování obilí (mlácení i mletí na mouku) a vlastní výrobu chleba. Každý žák si upeče malý bochánek chleba.
  3. PO PROGRAMU dostanete opět kompletně zpracovanou hodinu, ve které žáci prozkoumají složení i chuťové vlastnosti chleba. Zhodnotí, který chleba považují za kvalitní a jaké vlastnosti by měl kvalitní chleba mít.
  • S Balíčkem Cesta ke chlebu je rozvíjeno průřezové téma Environmentální výchova - tematické okruhy Lidské aktivity a problémy životního prostředí, Základní podmínky života.
  • Balíček metodických materiálů je ZDARMA ke stažení na našich webových stránkách pod heslem, které obdržíte při objednání programu.
  • Celkový přehled Balíčků naleznete ZDE

Fotogalerie:

images/stories/fotogalerie/3709/chleb 013.jpg images/stories/fotogalerie/3709/chleb 023.jpg images/stories/fotogalerie/3709/chleb 034.jpg images/stories/fotogalerie/3709/dfrtg 098.jpg images/stories/fotogalerie/3709/dfrtg 141.jpg images/stories/fotogalerie/3709/dfrtg 153.jpg images/stories/fotogalerie/3709/dfrtg 184.jpg

Aktuality pro školy

Ekologické výukové programy
Ekologické výukové programy Vypsány poslední volné termíny na ekologické výukové programy.
Objednávání ekologických výukových programů
Objednávání ekologických výukových programů na období září-březen ZAHÁJENO :)
všechny aktuality >>>
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X