toulcak

Specializační studium pro středočeské pedagogy MŠ

Specializační studium pro středočeské pedagogy MŠ

Na rok 2012 plánujeme specializační studium pro koordinátory ekologické výchovy na středočeských mateřských školách. Studium bude zdarma, zájemci ale musí být ze středočeských mateřských škol a musí svůj předběžný zájem nahlásit již do 20.6.2011.

Patříte-li mezi pedagogy středočeských mateřských škol a máte-li zájem rozšířit si kvalifikaci a zvýšit svou odbornost, nabízíme Vám možnost účasti ve studiu k výkonu specializovaných činností dle vyhlášky 317/2005 Sb. v oblasti Ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO).

Naše organizace je prvním realizátorem podobného druhu studia v České republice. V současnosti s úspěchem realizujeme specializační studium pro pedagogy mateřských škol v Praze. Informace o probíhajícím studiu a fotografie z něj najdete na www.toulcuvdvur.cz/vzdelavani/pro-pedagogy/specializacni-studium


Ohlasy pedagogů právě probíhajícího specializačního studia pro pražské předškolní pedagogy:

Školení pro Koordinátory EVVO na Toulcově dvoře mnohonásobně předčilo všechna má očekávání. Být koordinátorem ekologické výchovy neznamená pouze vědět, kam patří ten který odpad. Být dobrým koordinátorem, znamená být především člověkem, který si je jistý sám sebou. Svými myšlenkami, postoji, názory, životním stylem i zájmy, profesionálním vystupováním, jednáním s dospělými, dětmi i úřady. Toho všeho se týkají naše víkendové bloky. Jednotliví přednášející se střídají a každý následující svým přístupem, přínosem, vystupováním, lidskostí, zkušenostmi i profesionalitou převyšuje předcházejícího.
Janeta Benešová, MŠ Buková

V praxi jsem použila již několik nápadů, aktivit a zajímavých momentů. Každá z nás má jiné pracovní podmínky, přesto nás po celou dobu studia spojoval stejný cíl - co nejvíce začlenit jakýmkoliv způsobem environmentální výchovu do života své školky.
Lenka Wildová, MŠ Markušova

Specializační studium EVVO, které je zdarma a investuji do něj pouze svůj čas, mi velmi usnadňuje přípravu ekologických aktivit u nás ve školce. Jednotlivé učební bloky vedou profesionální odborníci, autoři knih, zkušení lektoři, psychologové, pracovníci ekologických center, pedagogové...... kteří nám přicházejí pomoci, poradit, podpořit v naší důležité práci s dětmi. Všem nám jde o jedno, zakotvit v dětech vztah k přírodě. Na víkendy strávené v krásném a příjemném prostředí se moc těším, odnáším si spousty zážitků a kamarádských vztahů.
Irena Nüssli, MŠ Semínko

Při specializačním studiu poznávám osobně lidi, kteří se v ekologických organizacích pohybují už roky a mají za sebou kus mravenčí práce. Profesně postupně získávám výbavu komunikačních technik a strategií, jak hovořit o ekologické výchově s lidmi, kteří mají třeba jinak srovnané hodnoty, aniž bychom zraňovali, uráželi, ale hledali společná řešení. V praxi určitě použiji nebo zpracuji spoustu konkrétních nápadů na aktivity s dětmi. Jsem nadšená vlastně ze všeho, co nám zatím bylo prezentováno.
Eliška Leblová, MŠ SmolkovaPo dohodě s Podblanickým ekocentrem ČSOP ve Vlašimi připravujeme v současné době projekt, ve kterém plánujeme realizovat ve Středočeském kraji dosud chybějící specializační studium pro koordinátory EVVO MŠ. Na realizaci tohoto projektu plánujeme získat finanční prostředky z evropských fondů. Studium by tak bylo pro účastníky zdarma. Pro přípravu kvalitní žádosti potřebujeme zjistit Váš předběžný zájem o výše uvedené studium.

V případě schválení žádosti bude studium probíhat pravděpodobně od února 2012 do dubna 2013 a to v rozsahu dle standardu MŠMT. Celkem tedy 250 vyučovacích hodin přímé výuky formou výukových bloků (jeden týdenní pobytový blok v některém ze středisek EV v ČR, sedm třídenních pobytových bloků ve SEV hl. m. Prahy Toulcův dvůr a jeden třídenní blok opět v některém ze středisek ekologické výchovy v ČR.) Aby Vám studium zabralo co možná nejméně pracovních dnů, budou třídenní bloky probíhat od pátku do neděle. Počítejte s velmi intenzivním programem.

V programu specializačního studia je pro Vás připravena řada témat, která Vám přiblíží špičkoví odborníci a zkušení pedagogové. Obsah studia je uzpůsoben co možná nejvíce potřebám pedagogů MŠ a vychází ze zkušenosti pilotního projektu specializačního studia pro pražské učitele MŠ, který právě s úspěchem realizujeme. (Bližší informace o tomto studiu naleznete na výše zmíněných webových stránkách či v posledním bulletinu Mrkvička).

Předpokládaný počet účastníků na jeden specializační kurz je 25 osob.
Studium je určeno pro absolventy středních či vysokých pedagogických škol, popř. vysoké školy nepedagogického typu doplněného pedagogickým minimem a dvouletou praxí. Účastníci studium zakončí závěrečnou zkouškou a obhajobou závěrečné práce v souladu s § 9 vyhlášky č. 317/2005 Sb. Po úspěšném absolvování specializačního kurzu obdrží studenti osvědčení. Jistě vás potěší, že absolvování studia se může odrazit ve zvýšení Vašeho platu.
Zvažte, prosím, při rozhodování k přihlášení všechny uvedené skutečnosti. Součástí projektu totiž musí být přesné nastavení počtu účastníků studia, včetně počtu účastníků, kteří studium úspěšně ukončí, a tato čísla pro nás budou závazná.

Zájemci by si měli odpovědět na následující otázky. Potřebujete:
 • pomoc při přípravě a realizaci plánů EVVO v souladu s vaším ŠVP?
 • porozumět cílům, obsahu i pojetí EVVO?
 • orientovat se v základních dokumentech zabývajících se EV a souvisejících s řízením školy?
 • získat nové zkušenosti, dovednosti, znalosti a náměty pro kvalitní práci koordinátora EVVO?
 • podpořit manažerské dovednosti, potřebné při zvládnutí koordinace EV na škole?
 • naučit se využívat přírodních prvků v souvislosti s rozvíjením klíčových kompetencí dětí a naplnění průřezového tématu EV?
 • umět individuálně posoudit osvojení kompetencí dítěte?
 • získat náměty pro spolupráci s partnery (rodiči, zřizovatelem, veřejností apod.) týkající se EV?
 • prostřednictvím přírodního prostředí i ekopsychologie zlepšovat klima třídy?
 • dokázat používat rozmanité vyučovací metody (praktické činnosti, dramatická výchova, simulační hry, projektové vyučování)?
 • naučit se argumentovat ve prospěch EV a sebereflektovat své jednání a výchovné působení svým osobním příkladem?
Pokud byla Vaše odpověď u většiny otázek ANO, pak je naše nabídka určena právě Vám. V tom případě, vyplňte prosím přiloženou návratku a zašlete ji obratem poštou, nejpozději však do pondělí 20. června (v případě že termín nestihnete, kontaktujte nás a domluvíme se individuálně) na adresu Tomáš Hodina, ZČ HB Botič, Kubatova 1/32, 102 00 Praha 10. Návratka musí být schválena ředitelem školy.


Kalendář seminářů

<<  Červen 2012  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Aktuality pro pedagogy

Metodicko-prožitková letní škola Orbis Kaktus
Vážená střediska,srdečně vás zveme na letošní ročník metodicko-prožitkové...
8. letní škola pro pedagogy lesních MŠ
8. letní škola pro pedagogy lesních MŠ Již zítra začíná 8. letní škola pro pedagogy lesních mateřských škol....
Otevíráme 5. ročník specializačního studia pro...
Otevíráme 5. ročník specializačního studia pro učitele MŠ Pro učitele MŠ otevíráme v dubnu 2017 další ročník specializačního...
všechny aktuality >>>
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X