Počkejte prosím chviličku, než se stránka načte :)

Kalendář akcí pro veřejnost

<<  Červen 2017  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2729  

Nejbližší akce

Vyhledejte si...

Motýlení
26.6.2017
16:30
Zdravá jídelna
Jídelní lístky
Zápis do Semínka
Pomáháme zvířatům
výtvarná soutěž
Akce pro veřejnost
Podpořte
Toulcův dvůr
Prohlídky v červnu

Aktuality

úterý, 19 Říjen 2010

Pivovarníci ze Staropramenu pomáhali v Toulcově dvoře

Areál

Pivovarníci ze Staropramenu pomáhali v Toulcově dvoře
V rámci akce s názvem Community Day, aneb Den, kdy pomáháme, strávili zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen a. s. celý den prací v areálu Toulcova dvora v Praze 10. Areál je střediskem ekologické výchovy Hl. m. Prahy a slouží pro praktickou aplikaci ekologické výchovy a zvyšování ekologické informovanosti....

Více informací...


   
pondělí, 28 Červen 2010

Informace o přijímání dětí

Vzdělávání-stránky

Informace o přijímání dětí

Rozhodnutí o zápisu

Registrační čísla dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole Semínko, o.p.s. pro školní rok 2017/2018 s nástupem 4. 9. 2017 (nebo dle dohody o prázdninách)

Děti pod těmito registračními čísly byly přijaty:

 

Registrační číslo

23

24

17

13

26

 

 Vážení rodiče přijatých dětí,

první informační schůzka proběhne 15. 6. 2017 od 15 hodin v Mateřské škole Semínko. Seznámíte se se zaměstnanci, s koncepcí, s denním programem, smlouvou a školním řádem. Potvrďte prosím na mail: admin.seminko@toulcuvdvur.cz,  zda přijdete.

Vyplňte prosím evidenční list, který je k dispozici u ředitelky, nebo ke stažení na webových stránkách v části zápis a nechte jej potvrdit u lékaře (je zvláště potřeba vypsat že je dítě řádně očkováno). Evidenční list doručte do školky ještě před schůzkou. Poté Vám pošleme mailem k pročtení smlouvu o vzdělání a školní řád. 

Rozhodnete-li se, že Vaše dítě nenastoupí, oznamte nám to obratem.

Těšíme se na naše společné dny v Semínku.

 

Velmi nás mrzí, že jsme nemohli přijmout více dětí. V současné době řešíme možnost otevřít další lesní třídu v areálu Toulcova dvora, abychom mohli v budoucnosti uspokojit alespoň část nepřijatých uchazečů.

 

ředitelka školy                                                                  

Mgr. Magdaléna KapuciánováNaše mateřská škola nabízí docházku do 4 tříd. Z toho dvě jsou třídy běžné a dvě třídy lesní - Lesníček.

Své dítě můžete přihlásit do
- třídy klasického typu (Ježci, Veverky)
- lesní třídy Lesníček (Lesníček 2, Lesníček 3)
- kombinace tříd Ježci/Veverky a Lesníček 2/3Chcete zapsat Vaše dítě do Semínka? Vyplňte on-line NÁBOROVÝ LÍSTEK a my Vás budeme v případě volného místa kontaktovat - k vyplnění ZDE.

Lístek můžete také stáhnout níže a poslat jej poštou na adresu školky nebo vhodit přímo do schránky. 
Náborové lístky přijímáme celoročně.Informace o povinnosti očkování:

Předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.Školné:

Výši školného v jednotlivých třídách a kombinacích naleznete v ceníku (dole). Platba školného je půl roku dopředu. Všechny třídy jsou zařazeny v rejstříku škol a splňují veškeré požadavky, které na mateřské školy klade zákon.
Na školné lze uplatnit slevu na dani (pro rok 2016 je to 9 900 Kč, pro rok 2017 je to 11 000 Kč). Může se tedy stát, že při nástupu nyní na podzim u některých variant docházky bude následně celé školné za rok 2016 prostřednictvím  slevy vráceno. Na podrobnější informace se můžete zeptat v kanceláři školky.

 

Vážení rodiče, těší nás zájem o zapsání Vašeho dítěte do školky Semínko. Jsou-li volná místa přijímáme děti i v průběhu celého školního roku. Do tříd Ježci/Veverky přednostně přijímáme děti na pětidenní docházku. 

 

 

Informace k novému školnímu roku: 

Neustále se v Semínku snažíme o zkvalitňování výuky a o co nejindividuálnější přístup k potřebám dětí. Z těchto důvodů jsme se rozhodli v příštím šk. r. 2017/18 sjednotit organizaci v obou třídách (Ježků i Veverek), a to následovně:

  • V každé třídě budou dopoledne 2 doprovázející osoby u dětí – učitel a asistent.
  • Školné bude 8.200 Kč/měsíc
  • Individuální schůzky s rodiči dětí 2 x ročně.
  • 2 kroužky v ceně školného, které povedou pedagogové z dané třídy. V případě zájmu o kroužek pedagoga z jiné třídy, bude kroužek zpoplatněn extra.
  • Prázdniny nebudou v ceně školného.
    • Prázdninový provoz o letních prázdninách budou hradit jen ti rodiče, kteří budou mít o prázdninovou docházku zájem.
    • Krátké prázdniny bude školka zavřena, (prázdniny podzimní, vánoční, jarní a velikonoční) budou občasně nabízeny (s ohledem na provoz školky) podobnou formou jako „příměstské tábory“. Přihlašovat se budou moci i děti, které již ze školky odešly a budou v první nebo druhé třídě ZŠ.

 
 

 

 

   
středa, 09 Červen 2010

Křtiny mláďat na Toulcově dvoře

Akce pro veřejnost

Křtiny mláďat na Toulcově dvoře
5. května proběhl na Toulcově dvoře křest letošních mláďat. Za vydatné pomoci dětí jsme pokřtili ovečku Káju, kozičky Bělku a Bětku a slepičku Chocholku. Prohlédly si rovněž letošní odchovy hus a králíků, podrbaly selátka a krávu Jitku. Kromě seznámení s mláďaty se děti dozvěděly hodně o životě...

Více informací...


   
pondělí, 01 Březen 2010

Narodila se nám kůzlata

Farma

Narodila se nám kůzlata
Ve čtvrtek 25. 2. 2010 se narodila koze Róze tři kůzlata - 2 holky a 1 kluk. Křtiny kůzlátek i dalších mláďat se uskuteční 5.5. 2010.

Více informací...


   
středa, 03 Únor 2010

Jak hospodařit s dešťovou vodou - publikace ke stažení

Ekoporadna

Jak hospodařit s dešťovou vodou - publikace ke stažení
Středisko ekologické výchovy Lesů hl.m. Prahy ve spolupráci s Ústavem pro ekopolitiku, o.p.s. vydalo publikaci „Jak hospodařit s dešťovou vodou na soukromém pozemku – praktický rádce pro obnovu propustnosti povrchů a zasakování“.

Více informací...


   
středa, 03 Únor 2010

Narodila se nám jehňátka

Farma

Narodila se nám jehňátka
První poslové jara jsou tady. Dnes se ovečce Julii narodila trojčata - tři holčičky. Křtiny jehňátek i dalších mláďat se uskuteční 5.5. 2010.

Více informací...


   
pondělí, 21 Září 2009

Narodilo se telátko

Farma

Narodilo se telátko
Ve středu 16.9. se narodilo naší krávě Jitce čtvrté telátko - holčička. Křest telete proběhne v rámci akce Den zvířat v sobotu 3.10. 2009. Všichni jsou zváni.

Více informací...


   
úterý, 01 Září 2009

Zdravá jídelna na Toulcově dvoře otevřena v novém

Stravování

Zdravá jídelna na Toulcově dvoře otevřena v novém
Měsíční rekonstrukce jídelny Toulcova dvora je u konce! Dnes jí vyzkoušeli první zákazníci. Nechte se i vy nalákat obrázky z následující fotogalerie!
Od 1. září 2009 provozuje jídelnu místo původní pronajímatelky přímo Zájmové sdružení Toulcův dvůr. Budeme nabízet více pokrmů z biopotravin,...

Více informací...


   
pondělí, 22 Červen 2009

Nové často kladené otázky z naší ekoporadny

Ekoporadna

Jak je to s vypínáním počítače a ostatních elektrospotřebičů při další nepřítomnosti? Lze recyklovat CD? Také vás někdy napadly podobné otázky? Pokud ano a zatím jste na ně nenašli odpověď, můžete se seznámit s přehledem nejčastějích dotazů v naší ekoporadně.

Více informací...


   
úterý, 10 Březen 2009

Smutná zpráva

Nezatříděné

Smutná zpráva
V tichém zármutku oznamujeme smutnou zprávu, že v neděli 8. března 2009 zesnula po dlouhé nemoci ve věku 70 let Mgr. Emilie Strejčková, zakladatelka Střediska ekologické výchovy hl. města Prahy Toulcův dvůr.
Emilka svým nezdolným úsilím vydupala Toulcák z prachu a věnovala mu 15 let svého života. Za to jí...

Více informací...


   

Strana 40 z 40

<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.
271 750 556
272 660 503
272 652 171
739 562 258
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba