Dětičky a příroda > Roční inspiromat > Zdravá lékárna
logo_TD Dětičky a příroda
Roční inspiromat
My a příroda měsíc po měsíci
Kaleidoskop námětů
Bioreceptář
Zdravá lékárna
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Ekologická domácnost
Český rok v pranostikách, písních a říkadlech
Fotogalerie z naší činnosti
Víte, že ...?

ZDRAVÁ LÉKÁRNA


   Je to asi tím, že ženy byly dříve v domácnosti, měly čas postarat se o své blízké, vyslechnout své děti, pohladit bolístku, s láskou jim uvařit, utvářet hezké prostředí. Dneska na to nějak nemáme čas, nebo ho mít ve skutečnosti nechceme? Často doháníme nesmyslné mety úspěchu a nějak není čas na to hezké lidské. Jsme podráždění, unavení ….. Ale věřte tomu nemusí to tak zdaleka být, chce se to jen správně rozhlédnout a chudý nebo bohatý, pomoci jsou na dosah. Za kdekterou dětskou nemocí se ukrývá nedostatek lásky, klidu a přirozenosti.

   Jako flastříky na to pak vrstvíme jeden lék přes druhý. V naší domácí lékárně uvádíme jednoduché návody, jak se vyvarovat zbytečných problémů a chcete-li, pak i návod jak slyšet i jemnou nápovědu k utváření přirozenějšího života.

   Zdraví a lásku za peníze nekoupíme.


S bylinkami na slovíčko


   Možná patříte k těm, kteří jsou při pohledu do herbáře či bylináře zmatení množstvím a často i podobností jednotlivých bylinek. … tolik bylinek, každá jiná a jejich působení na těle je často v herbářích popisováno stejně. Jak se v tom vyznat? Kdy máme kterou bylinku vybrat? Odpovědí jak na to, se nabízí hned několik. Bylinky, které jsme pro vás v naší Zdravé lékárně uvedli, jsou při užívání po krátký čas bez vedlejších účinků. Můžete je tedy používat a sami zjistit, jak se jejich používání na vás projeví a z toho získat svou vlastní zkušenost.

    Pomocníkem nám mohou být i naše smysly. Tady velice záleží na tom , jak máme které smysly rozvinuté a jak se na jejich impulsy můžeme spolehnout. Někdo bude mít třeba dobře vyvinutý čich, ten správnou bylinku může poznat tak, že při přivonění mu příjemně zavoní. Někdo může cítit, že ho nějaká bylinka přitahuje barvou. Jiný zase při nákupu může mít pocit, jako když ho něco doslova magneticky k nějaké bylince přitahuje. Jiným a to velice účinným způsobem je procítění stavu svého, či nám blízkého člověka a zvolení bylinky, která v jemnější rovině při takovém stavu pomáhá. Uvedené bylinky jsou proto vždy doprovozené obrázkem, popisem působení na fyzické úrovni i načrtnutím psychického stavu, při kterém mohou pomáhat.

   Každopádně každá bylinka pochází z přírodního království a přináší nám z něj impulsy prostoty, krásy a logického uspořádání. Při používání bylinek nečekejme žádné bouřlivé změny v našem životě, ani urychlený zvrat našeho stavu. Jak dlouho nějaký stav trvá, tak dlouho může trvat jeho náprava. Bylinky promlouvají tichým, ale srozumitelným způsobem ke každému z nás a pomáhají chápat naši vlastní cestu. Není dvou stejných lidí na světě a proto ani náprava k lepšímu nebude u dvou lidí probíhat stejně.

   Tyto stránky si neukládají za cíl lézt lékařům do pole působnosti, jenom se snaží ukázat, že v době kdy jsme fyzicky zdrávi, můžeme pomocí darů přírody organismus ladit tak, aby byl v harmonii, nemusíme tedy na něj již prvních příznacích rýmy střílet z děla. Dříve znalost bylinek patřila k výbavě téměř každé vesničanky, protože práce bylo hodně a na lékaře nebylo. Dnes by se ženám tato znalost také hodila, neboť není žádnou výjimkou, když má dítě za zimu 3 x antibiotika. Jak výrazně se tím snižuje imunita dětí, neumíme dnes ani dohlédnout. A přitom by stačilo žít trochu přirozeněji! Při dlouhotrvajících a složitějších nemocech je samozřejmě nutné vyhledat doktora, případně ještě spolupracovat s nějakým fytoterapeutem, který se v používání bylin opravdu vyzná. Dobře volené byliny klasickou léčbu podpoří, často i rychleji dojde k uzdravení, ba co více i k ponaučení. Spolupráce klasické a přírodní medicíny je dobrá, přináší překvapivé účinky a díky Bohu, již k ní stále častěji dochází.

Tak tedy mnoho zdaru při poznávání a používání těchto nedocenitelných darů!


Leden Únor Březen Duben Květen Červen  Červenec Srpen Září  Říjen Listopad Prosinec