Dětičky a příroda > Roční inspiromat > My a příroda měsíc po měsíci
logo_TD Dětičky a příroda
Roční inspiromat
My a příroda měsíc po měsíci
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Kaleidoskop námětů
Bioreceptář
Zdravá lékárna
Ekologická domácnost
Český rok v pranostikách, písních a říkadlech
Fotogalerie z naší činnosti
Víte, že ...?

MY A PŘÍRODA MĚSÍC PO MĚSÍCI


   Příroda se svými zákonitostmi zde byla mnohem dříve než my. Člověk vstoupil do těchto zákonitostí jako host, měl je poznávat a jednat s nimi v souladu. Je to však již poměrně dlouhý čas, kdy člověk si začal stavět svá sídla a stále více se od přírody odkláněl. Nyní do přírody vstupuje a po jejích zákonech se už vůbec neptá. Není tedy divu, že výsledkem je životní prostředí, ve kterém se vůbec nedá žít. Vždy je ale čas se ze svých chyb poučit a začít s nápravou.

    Nejrychlejším způsobem se nám po dlouholetých zkušenostech jeví rozvíjení správných návyků již od ranného dětství. V tomto období děti doslova všechno "nasávají" a my tohoto spontánního období můžeme moudře využít a poskytovat jim správné podněty k rozvoji.

    Voďme je proto často do přírody, nechme je prožívat přírodu všemi smysly a hlavně buďme jim ve všem tím správným příkladem, to totiž děti formuje i beze slov.

    I my vám při tom chceme přispět svou pomocí a tak každý měsíc najdete v tomto okénku krátké pojednání jak na to i čeho se ve svém chování vyvarovat, aby se tento zájem v dětech neblokoval. Protože umění správně vychovávat děti, začíná u odkládání svých vlastních chyb.

    Držíme vám při této krásné činnosti palce!

Leden Únor Březen Duben Květen Červen  Červenec Srpen Září  Říjen Listopad Prosinec