Dětičky a příroda > Odkazy
logo_TD Dětičky a příroda
Roční inspiromat
My a příroda měsíc po měsíci
Kaleidoskop námětů
Bioreceptář
Zdravá lékárna
Ekologická domácnost
Český rok v pranostikách, písních a říkadlech
Fotogalerie z naší činnosti
Víte, že ...?

Odkazy

Zde nabízíme odkazy na zajímavé adresy, kde se můžete poradit nebo získat další inspirace v oblasti zdravého životního stylu. Rádi bychom, aby se zde postupně přidávaly další. Víte-li o nějaké, která by se hodila, napište ji do fóra. Spolu s Vámi budeme tento seznam doplňovat.

Mateřský klub Mateřídouška se sídlem v EC Toulcův dvůr
- klub zdravého životního stylu nabízející celotýdenní program pro rodiče s dětmi od 1 do 6-ti let a provozující tyto neziskové inspirující stránky. Náš aktuální program naleznete na www.toulcuvdvur.cz - odkaz mateřský klub Mateřídouška

Ekologické centrum Toulcův dvůr - Akce pro volný čas dětí a rodin, další podrobnosti. na liště - www.toulcuvdvur.cz

Ekologická mateřská škola Semínko - Úspěšně fungující mateřská školka v areálu Toulcova dvora - kéž by bylo takových více.  www.toulcuvdvur.cz/seminko

Síť mateřských center v ČR www.materskacentra.cz - informace o členství, akcích, vzájemné podpoře a cílech.

www.hbabio.cz - společnost BHABio, spol. s r.o. se specializuje na podporu odděleného sběru bioodpdu a návazné technologie, které realizaci odděleného sběru usnadňují. Městům a obcím nabízí systém separace biologicky rozložitelných odpadů a pomoc se zaváděním separace. Jednou z hlavních činností společnosti HBABio je výroba a dovoz aplikací z biodegradabilních plastů do České republiky. Podílí se na přípravě nových výrobků a realizuje jejich uvádění na trh. Jejich cílem je seznámit české spotřebitele s biodegradabilními plasty, které se již několik let běžně uplatňují v zemích Evropské unie.

www.ekodomov.cz: Příroda nepotřebuje nás, my potřebujeme ji - čiňme a chovejme se podle toho. Cílem občanského sdružení EKODOMOV je umožnit výměnu informací všem, kteří se snaží o šetrný přístup k přírodě a hledají životní styl jak toho dosáhnout. Chceme ukázat, že v moderní společnosti to možné je, že lze aplikovat nejmodernější vědecké poznatky, které vedou k ozdravění prostředí, úsporám energií a surovin v našich domovech. Jedním z aktuálních problémů jsou odpady, které vznikají v našich domácnostech. Z těchto odpadů jsme se zaměřili na bioodpad, který všichni produkujeme, ale o jehož hodnotě již mnoho nevíme. Věříme, že informace, které zde naleznete, tuto mezeru pomohou vyplnit.

www.portal.cz - Nakladatelství Portál - nakladatelství knih o výchově dětí a pro děti.

www.mamita.cz - časopis pro rodiny s malými dětmi preferující zdravý životní styl, vřele doporučuji

www.kojeni.cz - stránky o kojení, nár. linka kojení 261 082 424

www.aperio.cz - stránky, kde (i nastávající) rodiče najdou Průvodce porodnicemi ČR, internetovou poradnu - porodnictví a práva rodičů v zaměstnání, tematickou knihovnu a nabídku kurzu předporodní přípravy.

www.ecn.cz/rosa - Jihočeská společnost Rosa pro ochranu přírody

www.borovice.cz - informační centrumpro dětskourekreaci - internetový server

www.pro-bio.cz - Svaz ekologických zemědělců Pro-Bio podporuje ekologické formy hospodaření a spotřebu biopotravin. Sdružuje ekozemědělce, zpracovatele, prodejce biopotravin a spotřebitele. Poskytuje poradenství a na webových stránkách i dobře vybavenou knihovnu.

www.biospotřebitel.cz - Chcete nakupovat biopotraviny a nevíte kde? zajímají vás aktuální informace ze světa bio? Zde najdete adresář prodejen, recepty, poradnu i mnoho zajímavostí z výzkumů.

www.detiamesto.cz - nové stránky zveřejňující výsledky výzkumu Odzickování dětí přírodnímu prostředí - alarmující!!!

www.ekokom.cz, www.jaktridit.cz - Chcete vědět jak a proč třídit odpad? Ekokomje autorizovaná obalová společnost, která zajišťuje provoz systému tříděného sběru komunálního odpadu a jeho následnou recyklaci a využití. Cílem je dát odpadům možnost nového uplatnění ve formě recyklovaných výrobků.

www.hraozemi.cz - Vstupní brána do světa informací z oblasti životního prostředí a trvale udržitelného rozvoje. Nabízí mnoho odkazů a kontaktů. Na stránkách si můžete změřit svou ekologickou stopu a seznámit se s aktivními ekologickými organizacemi z celé ČR.

www.kez.cz - Kontrola ekologického zemědělství Kvalita biopotravin - pravda nebo podvod? Najdete i aktuální čísla a fakta o biopotravinách a legislativu z oblasti ekologického zemědělství.

www.ekolist.cz - Zpravodajský server o životním prostředí. Součástí je ekoporadna Zelená domácnost (zeldom.ekolist.cz). Ekolist vychází i jako tištěný měsíčník (www.ekolist.cz/ekolist.stm)

www.hnutiduha.cz - Hnutí DUHA s úspěchem prosazuje ekologická řešení, která zajistí zdravé a čisté prostředí pro život každého z nás. Navrhují konkrétní opatření, jež sníží znečištění vzduchu a vody. Pomáhají omezit množství odpadu, chránit krajinu nebo zbavit potraviny toxických látek.

www.lea.ecn.cz - Ekodomy, ekofarmy, obnovitelné zdroje, krajina - informace z českého biosvěta pro farmáře, novináře i spotřebitele.

www.rodina.cz - Internetový deník Rodina cz přináší denně nové nápady, rady a tipy pro rodiče a všechny, kteří věnují svůj čas dětem. Obsahuje diskusní skupiny, online poradny i rozsáhlý archiv článků od předních odborníků. Přihlaste se zdarma k odběru emailového průvodce rodičovstvím a těhotenstvím!

www.veronica.cz - Rozcestník pro všechny zájemce o možnosti ochrany přírody při své každodenní činnosti. Lze zde nalézt tipy a nápady jak minimalizovat odpady v domácnosti, jak si vybrat prací prášek šetrný k životnímu prostředí a další odpovědi na často kladené otázky, které přicházejí do ekologické poradny. Představen je také časopis pro ochranu přírody a krajiny Veronica či ekologická obec Hostětín.

www.sedmagenerace.cz - Časopis vytváří prostor pro debatu o moderní společnosti, sociálních a ekologických dopadech jejího vývoje i politických, hospodářských a kulturních souvislostech současných společenských trendů.

www.greenpeace.cz - Web české pobočky největší světové enviromentální organizace. Naleznete zde informace z kampaní, kterými se Greenpeace v ČR zabývá. Chcete se dozvědět více o geneticky modifikovaných potravinách a zjistit, jak se jim vyhnout při běžném nákupu? Chcete chránit své zdraví a vyhnout se toxickým látkám v kosmetice, v hračkách, v kobercích či spotřební elektronice? Více se dozvíte i o energetice, ochraně velryb, pralesů, klimatu atd.

www.albiostyl.cz - biopotraviny již na 3 místech v Praze, pravidelné novinky ze světa bio, recepty a inspirace

www.biopotraviny.cz - stránky Klubu přátel biofarem Veroniky a Miloše Růžičkových věnovaný biopotravinám, ekologickému zemědělství a zdravému životnímu stylu. Součástí je internetový obchod s biopotravinami.

www.biopotraviny.info - zpravodajský portál ze světa bio

www.rozmaryna.cz - kamenný i internetový obchod s biopotravinami. Doporučujeme! Skvělé zásobování, dobré ceny a kvalitní obsluha.

www.biosfera.cz - Online obchod specializovaný na biopotraviny, přírodní kosmetiku, ekodrogerii, vodní filtry, destilátory, odšťavňovače, mixéry a zdravé světlo. Vše pro zdravý život. Dodání do 24 hodin po celé ČR.

www.dongemini.cz - Internetový obchod s ekologickou drogerií nové generace. Ještě jste nezkusili? Doporučujeme!

www.dobrykramek.cz - Internetový obchod s přírodími produkty, biopotravinami, zdravou výživou, čaji z celého světa, přírodní kosmetikou předních značek, ekologickou drogerií, pestrou nabídkou knih, biooblečením, relaxační hudbou, dárkovým zbožím a doplńky přírodního charakteru.

www.ecover.cz - Ekologická drogerie vyráběná ohleduplně a s péčí. Veškeré čističe a úklidové prostředky ECOVER jsou vyráběny ekologicky, ekonomicky a sociálně odpovědným způsobem v unikátní ekologické továrně. Internetový obchod s přírodní kosmetikou, biokosmetikou a ekodrogerií. Kvalitní výrobky s certifikáty.

www.biobaby.cz - Oblečení a doplňky z certifikované biobavlny, lnu a vlny pro miminka a děti.

www.eone.cz - přírodní éterické oleje a kosmetika pro děti i celou rodinu. Doporučujeme!!

www.ellinor.cz - přírodní masážní oleje, články, rady. Doporučujeme!!

a řadu dalších odkazů najdete přímo v textech.