toulcak

Naučná stezka

Louky

Louky Louky jsou v našel areálu zastoupeny v několika formách. Naleznete zde suchou louku, vlhkou louku, pastviny pro koně a trávníky v sadu, které pravidelně spásají naše další domácí zvířata.

Více informací...

   

Zahrádka

Zahrádka Zahrádka slouží jako ukázka veškeré zeleniny a koření, které si jen dovedete představit. Nechybí samozřejmě ani okrasné květiny.

Více informací...

   

Step ve dvoře

Step ve dvoře Step na našem dvoře má celkem zajímavou historii. O důležitosti jejího vzniku přesvědčila architekty paní Emilka Strejčková, zakladatelka Střediska ekologické výchovy, s elánem sobě vlastním. Step pochází z Prokopského údolí, kde ji strhli při nešetrné stavební úpravě a u nás našla své místo. Má tu rozhodně svůj význam - ukázat, že nejste jen v historické budově statku, ale také ve Středisku ekologické výchovy. Udržet ji v dobrém stavu, ale není žádná legrace.

Více informací...

   

Sad

Sad Třešňový sad je dominantou areálu, na jaře v květu, v létě obsypaný třešněmi, na podzim s barevným listem.

Více informací...

   

Políčka

Políčka Naše políčka se konečně stala naší chloubou, zúrodnit tyto problematické navážky s vysokým obsahem jílu stálo mnoho metráků kompostu a spoustu pracovních sil ochotných dobrovolníků. Pěstujeme většinu v Čechách typických polních plodin. Jsou určeny jak pro výukové programy, tak i ke spotřebě, pokud se urodí.

Více informací...

   

Palouky

Palouky Areál Toulcova dvora sahá až k Botiči. Vně oplocení udržujeme i břehový porost Botiče, kde se nacházejí lesní palouky. V letošním roce jsme provedli výraznější zásah s odstraněním bezu a doufáme že travní porost na paloucích postupně zregeneruje.

Více informací...

   

Mokřad

Mokřad Mokřad v Toulcově dvoře je velmi pěkným příkladem periodicky vysychající vodní nádrže. Na jaře si zde můžete vyslechnout hlasité žabí koncerty, později potkáte třeba užovku obojkovou. Náš mokřad je podél Botiče ojedinělý. Lze tu zahlédnout i ledňáčka. Po povodních se zde voda zdržuje déle a od roku 2010, který byl extrémě bohatý na srážky, se tu voda drží celý rok. Takový stav nepamatují ani zde nejdéle pracující zaměstnanci.

Více informací...

   

Lužní les

Lužní les Lužní les spolu s mokřadem jsou mokřadními biotopy, které u nás naleznete. Olšové a vrbové porosty, místy neprostupné, poskytují dobré podmínky volně žijícím živočichům.

Více informací...

   

Les

Les Les v areálu toulcova dvora vznikal spontánně od padesátých let, kdy původní sad přestal provozovatel udržovat. Ponecháváme jej jako názornou ukázku sukcese.

Více informací...

   
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X