toulcak

Zajímavosti v areálu

Venkovní expozice o veverkách

Venkovní expozice o veverkách V areálu Toulcova dvora jsme instalovali novou venkovní výstavu zaměřenou na veverky. Umístili jsme ji na rozhraní lesa a sadu. Výstavu nám věnovalo sdružení Ornita.

Více informací...

   

Bylinková spirála

Bylinková spirála V pravé straně zahrady je vidět bylinkovou spirálu postavenou podle pravidel permakultury.

Více informací...

   

Chlebová pec

Chlebová pec Chlebová pec vystavěná z jílu se nachází pod šindelovým přístřeškem proti Zahrádce Toulcova dvora. Podobné pece sloužily k pečení v raném středověku. Z počátku byly pece poměrně malé, až později měly podobu velkých hranolů, které lépe a déle udržovaly teplo.

Více informací...

   

Dendrofon

Dendrofon Dendrofon je sestaven ze čtrnácti „píšťal“ - větví různých druhů stromů, které jsou z větší části odkorněny a zavěšeny na dřevěné konstrukci. Je určen k porovnávání různých vlastností dřev různými smysly – zrakem, hmatem a hlavně sluchem. Připraveným „tloukem“ můžete s různou intenzitou ťukat do větví a naslouchat zvukům, rytmům, případně melodiím, které se vám podaří vyloudit.

Více informací...

   

Hmatová stezka

Hmatová stezka Z potřeby učinit náš areál interaktivnějším v něm v roce 2009 vznikla hmatová stezka. Při jejím vzniku spolupracoval také náš tehdejší španělský dobrovolník Jaime Fernandéz. Stezku najdete v lesíku před výběhem pro naši krávu Jitku.

Více informací...

   

Dřevěné výukové prvky

Dřevěné výukové prvky Díky grantové podpoře odboru ochrany přírody magistrátu Hlavního města Prahy se nám podařilo zrealizovat projekt výukových prvků v našem areálu. Jeho první polovinu - expozici siluet našich dravců jsme slavnostně pokřtili během Dne země za účasti pana truhláře Petra Nepustila, který je vyrobil, paní akademické malířky Adriany Skálové, která je navrhla, i Vás, mnohých návštěvníků.

Více informací...

   

Keramická pec

Keramická pec V průběhu roku 2010 byla v blízkosti naší repliky slovanské polozemnice postavena ojedinělá keramická pec. Topí se v ní dřevem a to výrobkům v ní vzniklým dodává jedinečnou živost, originalitu každému kusu. Stavba pece byla dokončena během prosince finálním zastřešením.

Více informací...

   
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba