areal
Domů Farma a areál Přírodní areál Zajímavosti v areálu

Zajímavosti v areálu

Venkovní expozice o veverkách V areálu Toulcova dvora jsme instalovali novou venkovní výstavu zaměřenou na veverky. Umístili jsme ji na rozhraní lesa a sadu. Výstavu nám věnovalo sdružení Ornita.
Více informací...
   
Bylinková spirála V pravé straně zahrady je vidět bylinkovou spirálu postavenou podle pravidel permakultury.
Více informací...
   
Chlebová pec Chlebová pec vystavěná z jílu se nachází pod šindelovým přístřeškem proti Zahrádce Toulcova dvora. Podobné pece sloužily k pečení v raném středověku. Z počátku byly pece poměrně malé, až později měly podobu velkých hranolů, které lépe a déle udržovaly teplo.
Více informací...
   
Dendrofon Dendrofon je sestaven ze čtrnácti „píšťal“ - větví různých druhů stromů, které jsou z větší části odkorněny a zavěšeny na dřevěné konstrukci. Je určen k porovnávání různých vlastností dřev různými smysly – zrakem, hmatem a hlavně sluchem. Připraveným „tloukem“ můžete s různou intenzitou ťukat do větví a naslouchat zvukům, rytmům, případně melodiím, které se vám podaří vyloudit.
Více informací...
   
Hmatová stezka Z potřeby učinit náš areál interaktivnějším v něm v roce 2009 vznikla hmatová stezka. Při jejím vzniku spolupracoval také náš tehdejší španělský dobrovolník Jaime Fernandéz. Stezku najdete v lesíku před výběhem pro naši krávu Jitku.
Více informací...
   
Dřevěné výukové prvky Díky grantové podpoře odboru ochrany přírody magistrátu Hlavního města Prahy se nám podařilo zrealizovat projekt výukových prvků v našem areálu. Jeho první polovinu - expozici siluet našich dravců jsme slavnostně pokřtili během Dne země za účasti pana truhláře Petra Nepustila, který je vyrobil, paní akademické malířky Adriany Skálové, která je navrhla, i Vás, mnohých návštěvníků.
Více informací...
   
Keramická pec V průběhu roku 2010 byla v blízkosti naší repliky slovanské polozemnice postavena ojedinělá keramická pec. Topí se v ní dřevem a to výrobkům v ní vzniklým dodává jedinečnou živost, originalitu každému kusu. Stavba pece byla dokončena během prosince finálním zastřešením.
Více informací...
   

Aktuality z areálu

Firmy pomáhají Toulcovu dvoru
Firmy pomáhají Toulcovu dvoru Pomalu se stává dobrým zvykem větších i menších firem pomáhat neziskovým...
Horké novinky z mokřadu
Horké novinky z mokřadu Mokřad je bez pochyb jedním z nejzajímavějších biotopů na Toulcově...
Hodinový manžel z Toulcova dvora
Hodinový manžel z Toulcova dvora Na správu a údržbu areálu zaměstnáváme zdatné údržbáře, kteří k vám rádi...
všechny aktuality >>>