plemena
toulcak

Zvířata z farmy

Huculský kůň

V roce 1979 byl zařazen do chráněného genofondu FAO a v roce 1993 byl vyhlášen genovou rezervou ČR. Se systematickým chovem huculů se začalo v době Rakouska-Uherska pro účely armády. Huculové  jsou  plemeno malých horských koní. Kohoutková výška je 138 cm (+ 4 cm), živá váha se pohybuje v rozmezí 320-420 kg.

Více informací...

   

Kráva česká červinka

Patří k našim původním plemenům. Až do roku 1840 byla chována v převážné míře čistokrevně, pak byla křížena s různými plemeny. V dnešní době v ČR existují pouze 84 čistokrevných zvířat.

Více informací...

   

Přeštické černostrakaté prase

Bylo vyšlechtěno ze sedlových prasat chovaných u nás již v 18.století. Tato prasata byla původně chována na sádlo.
Přeštické prase bylo vyšlechtěno v západních Čechách a jako samostatné plemeno uznáno v roce 1964. Patří ke klapouchým plemenům. Přeštické prase má lehčí tělesnou stavbu a klidnou povahu. V plné dospělosti dosahuje váhy až 280 kg.

Více informací...

   

Valašská ovce

Valašské ovce jsou menšího až středního tělesného rámce, velmi pevné konstituce. Jde o odolné plemeno, dobře zhodnocující pastvu s výbornou chodivostí. Valašky mají delší končetiny, úzkou hlavu klínovitého tvaru. Zbarvení těchto ovcí je různé - bílé, šedé, černé, ale i strakaté. Rohy jsou šroubovitého tvaru, berani jsou rohatí a původně většinou bezrohé ovce jsou v dnešních chovech také obvykle s rohy.

Více informací...

   

Bílá krátkosrstá koza

Toto plemeno bylo vyšlechtěno v Čechách v období konce 19. až první poloviny 20. století. Výchozím plemenem byla sánská koza. Brzy se stala bílá krátkosrstá koza nejrozšířenějším plemenem u nás. Kozlové dosahují váhy až 90 kg, kohoutková výška je 75-85 cm. Kozy jsou menší, dosahovaná hmotnost se pohybuje v rozmezí 50-60 kg.

Více informací...

   

Český červený králík

Patří mezi malá plemena, zvířata dosahují váhy 2-3,25 kg.
Typickým znakem tohoto králíka je sytě svítivě žlutočervená barva, která by měla být stejnoměrně rozložená po celém těle, včetně hlavy, břicha, končetin a pírka. Srst je přitom velmi hustá v podsadě. Tělo je krátké, zavalité, bez znatelného krku.

Více informací...

   

Český černopesíkatý králík

Patří do skupiny malých plemen, dosahuje váhy 2,5 - 3,25 kg. Jako plemeno bylo uznáno v roce 1975.
Typickým znakem plemene je barva - ta má být po celém těle čistě bílá se stejnoměrným šedopopelavým nádechem (tzv. závojem).

Více informací...

   

Králík český strakáč

Patří ke středně velkým plemenům králíků. Dosahuje váhy 3,3 - 4 kg. Český strakáč náleží ke skupině tzv. národních plemen. Na jejich vyšlechtění se podíleli čeští chovatelé. Strakáč dnešní kresby se objevil po roce 1900. Již v roce 1914 byl založen Klub chovatelů Českých strakáčů na Žižkově.

Více informací...

   

Česká husa

Patří k lehkým plemenům hus. Dosahovaná hmotnost se pohybuje v rozmezí 5-6 kg u housera, 4-5 kg u husy. Chová se u nás již od středověku a vždy byla hodnocena jako jedna z nejl

Více informací...

   

Slepice česká zlatá kropenka

Jde o původní české plemeno hrabavé drůbeže. V druhé polovině 19. století se do českých zemí dovážela různá plemena drůbeže, která byla křížena s původními českými slepicemi. Veškeré křížení probíhalo značně necíleně a výsledný stav byl chaotický. Proto si někteří chovatelé na přelomu 19. a 20. století stanovili cíl regenerovat původní českou slepici.

Více informací...

   
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X