zoo
toulcak

Zvířata ze zookoutku

Kromě zvířat na farmě máme v zookoutku Toulcova dvora také celou řadu domácích mazlíčků. Kromě nás o ně pečují děti z chovatelských kroužků, které se chtějí dozvědět něco dalšího z teorie i praxe týkající se zvířat. Mají k dispozici také knihovnu, odborně zaměřenou na zvířata, jejich chov, péči o ně i soužití lidí a zvířat.
Zookoutek slouží rovněž jako výukový prostor. V rámci některých programů se zde děti učí o správné péči o domácí mazlíčky, o jejich potřebách a vhodnosti pro domácí chov.
V zookoutku naleznete kromě zvířat i konkrétní návody na jejich chov, krmení a správnou péči. Zookoutek je k prohlédnutí při většině akcí pro veřejnost pořádaných na Toulcově dvoře.

Užovka červená

Pochází ze střední a východní části Severní Ameriky, v dospělosti dorůstá délky do 180 cm. Nejraději má sušší terária s  úkryty z kamenů nebo kusů kůry. Vůči člověku nebývá kousavá.

Více informací...

   

Zakrslý králík

Patří k domestikovaným druhům. Dosahují značné velikosti (optimálně 1 - 1,5 kg) a potřebují dostatek prostoru. Rádi hrabou, podestýlka často končí uprostřed místnosti.

Více informací...

   

Pískomil mongolský

Pískomilové pocházejí z pouštních oblastí Asie. Jsou velmi pohybliví, rychle běhají a dobře skáčou. Potřebují dostatečný životní prostor. Rádi hrabou a budují labyrinty chodeb.

Více informací...

   

Osmák degu

Pochází z Jižní Ameriky. Nejraději žije ve skupině s jinými osmáky. Je to kontaktní živočich, který potřebuje komunikovat.

Více informací...

   

Morče domácí

Morče domácí pochází z Jižní Ameriky. Dosahuje značné velikosti (až jeden kg) a potřebuje dostatek prostoru. Jsou to mírumilovní živočichové, nikdy člověka nekousnou.

Více informací...

   

Křečík džungarský

Křečík džungarský pochází z území Kazachstánu a jihozápadní Sibiře. Je přizpůsoben velkým výkyvům počasí, v zimě má bílý kožíšek.
Jedná se o zvířata spíše samotářské povahy, nejlépe se jim žije samotným nebo v páru.

Více informací...

   

Křeček zlatý

Křečci zlatí pocházejí z polopouštních oblastí Asie. Jedná o samotářský druh, proto je vhodné chovat pouze jednoho jedince. Aktivní jsou především v noci, ve dne většinu času prospí. Rádi zkoumávají svoje okolí, v teráriu nesmí chybět dostatek prolézaček a úkrytů.

Více informací...

   
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X