toulcak

Více bezpečí a zábavy v lesní třídě Lesníček

Název projektu: Více bezpečí a zábavy v lesní třídě Lesníček
Doba trvání projektu: 1.1.2016 - 31.12.2016
Podpořeno ze strany MŽP v rámci Programu na podporu projektů NNO – Podprogram na podporu projektů NNO působících v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje pro rok 2016

Díky grantu jsme získali příspěvek na plat druhého pedagoga v lesních třídách Lesníček. Druhý pedagog je v Lesníčku nutný k zajištění bezpečnosti dětí pohybujících se většinu dne v přírodním prostředí. Je také důležitý k naplnění výchovně-vzdělávacích programu MŠ Semínko. Provoz Lesníčku by musel bez grantu být dotován z provozu běžných tříd MŠ Semínko. Finančním příspěvkem chceme přispět k lepší finanční soběstačnosti Lesníčku.

Lesníček funguje v Mateřské škole Semínko od roku 2010. V provozu jsou dvě třídy Lesníček 3 (s třídenním provozem) a Lesníček 2 (s dvoudenním provozem). Každá z tříd má kapacitu 15 dětí, které vedou dva pedagogové. Lesníček splňuje všechna kritéria (vzdělávací, odborná, hygienická a prostorová), která musí splňovat všechny mateřské školy zapsané do rejstříku MŠMT. Z toho důvodu je provoz Lesníčku nákladnější než provoz dětských klubů, které fungují na jiných principech. 

Mateřská škola Semínko chce prostřednictvím existence svých lesních tříd přispět k tomu, aby i v jiných mateřských školách vznikaly lesní třídy, nebo si alespoň školky některé jejich prvky začlenily do svých Školních vzdělávacích programů. Z tohoto důvodu je Mateřská škola Semínko otevřená pro studentské praxe a několikrát do roka pořádá do Lesníčku exkurze.

Fotogalerie:

images/stories/fotogalerie/34235/DSC_0170.JPG images/stories/fotogalerie/34235/DSC_0420.JPG images/stories/fotogalerie/34235/DSC_0672.JPG images/stories/fotogalerie/34235/DSC_0266.JPG images/stories/fotogalerie/34235/DSC_0848.JPG images/stories/fotogalerie/34235/DSC_1695.JPG

Tuto aktivitu podporují

Jsme držitelem ocenění UNESCO

UNESCO
zdrava_skola
prirodni_zahrada

Jsme nositeli ocenění Rodiče vítáni

Společenství praxe


 
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X