toulcak

Zkušenosti s ročním provozem sdílené lednice a knihovny

Zkušenosti s ročním provozem sdílené lednice a knihovny

Pokud bydlíte v městském bytě, jistě musíte často řešit problém, jak se do něj vejít, když do něj neustále něco přibývá. Nejenže na nás neustále útočí reklamy a plné regály obchodů, ale věci přibývají i po Vánocích či jiných oslavách. Jak vměstnat nové dary mezi ty staré? A co můžete udělat s tím, co už tolik nepotřebujete? Nic nevyhazujte, nabídněte věci ostatním!

Na Toulcově dvoře byla za tímto účelem zřízena Sdílená lednice a Sdílená knihovna. Obě se nacházejí na Infocentru a jsou v provozu více než rok.

 

Sdílenou lednici snad nejvíce využívají místní maminky, které na Toulcově dvoře navštěvují rodinné centrum Mateřídouška nebo jejich děti chodí do Mateřské školy Semínko. Přicházejí sem ale i lidé z okolního sídliště. V lednici nejčastěji najdete potraviny pro malé děti (např. drahé bio kašičky), které dítě přestalo náhle jíst, protože se cítilo na ně už velké. Dále zde poměrně často končí exotické potraviny, které někdo dostane jako dárek, ale zdají se mu příliš extravagantní – jako borůvkové pivo, španělské salámky, pikantní omáčky či hovězí kosti na vývar. Velké pozdvižení tu učinila donáška kompotů a marmelád ze starého sklepa. Lidé, kteří si je odnesli domů, sem chodili hlásit, co báječného a lahodného z nich upekli. Často sem také lidé nosí různé čaje, kterých se už přepili nebo příliš zdravé potraviny, kterými chtěl někdo někoho převychovat (cizrnu, celozrnnou mouku, čočku). Pokud vám tedy v lednici či ve spíži něco zabírá místo, přineste to sem. Třeba to udělá radost někomu jinému. Nebo si naopak něco potřebného odnesete.

 

Stejně tak na Infocentru Toulcova dvora funguje i Sdílená knihovna. Před Vánoci se tu stavilo několik lidí a vyřešili si takto vánoční dárky. Teď už je ale knihovna zase poměrně plná, protože sem byly doneseny staré knížky, které uvolnily místo těm nově darovaným, ale i knížky zcela nové, avšak nechtěné. A vzhledem k tomu, že se Infocentrum nachází u zastávky autobusu, jehož intervaly jsou proklatě dlouhé, můžete se místo čekání stavit pro zajímavé čtení na cestu. 

 

Staré oblečení můžete u nás vhodit buď kontejneru na textil, nebo je prodat na jarní burze. Na ní se prodává nejen dětské oblečení, ale i různé hračky. A stalo se zvykem, že některé věci prodávají přímo děti a trénují si tak svou finanční gramotnost. Jarní burza se na Toulcově dvoře uskuteční v neděli 8. dubna 2018.

Kontakty:

Zkušenosti s ročním provozem sdílené lednice a knihovny

Akce infocentra

<<  Říjen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Aktuality infocentra

Novinky z Infocentra
Novinky z Infocentra Jednou z nových věcí, kterou u nás můžete koupit, je pexeso se zvířátky...
Ztracené věci
Ztracené věci Po parném létu a mnohých příměstských táborech se na Infocentru Toucova...
Sdílení časopisů
Sdílení časopisů Časopisy u nás vychází snad úplně o všem. Články jsou v nich mnohdy...
všechny aktuality >>>
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X