toulcak

Co jsme dnes dělali v Lesníčku

29. 05. 2017 pondělí

Ráno nás přivítaly Kačka s Karolínou, sluníčko nás šimralo svými paprsky a my si hráli s novou blátivou kuchyňkou, houpakou a lezli také na stromech. V kroužku jsme se jako obvykle přivítali, zazpívali, napsali si speciální dnešní tabulku s téměř letním nádechem. Na léto to dnes skoro opravdu vypadá, víme, že nosíme na ochranu před sluncem čepici a také dostatečně pijeme. S vodou hospodaříme i v naší kuchyňce. Učili jsme se dnes dvě nové hry, které se nám moc zalíbili a hráli jsme je s několika variacemi. Po obědě jsme byli rychle převlečení, jelikož jsme si šatnu udělali na verandě. U maringotky jsme odpočívali pod širým nebem a poslouchali pohádku o Machovi a Šebestové. 


19. 05. 2017 pátek

Když jsme přicházeli ráno do školky, viděli jsme, jak Magda sedí na piknikové dece před maringotkou a hraje na kytaru. Někteří z nás se k ní rovnou přidali. Vzali si hudební nástroje a hráli i zpívali s ní. Ostatní šli Kájovi pomoct rozvěsit hamaky, v kterých se potom houpali. Zkrátka to byla ranní pohoda.
Po svačině a ranním kroužku, kde jsme si povídali o tom, co všechno žije na louce, jsme se vydali na lov. Každý z nás dostal na krk pozorovací krabičku. Se síťkami jsme se střídali. Procházeli jsme loukou tam i zpět. Všechno, co jsme nachytali, jsme pak pozorovali ve velké vaničce nebo pod mikroskopem. Viděli jsme tak různé brouky, housenku, včelu a další zajímavé tvory z říše hmyzu. Pomalu jsme se přesunuli do sadu, pak na vyhlídku. Tady jsme hádali, zda se z trávy vyklube kohoutek či slepička. Nakonec jsme skončili všichni na jedné hromadě, kde jsme si hráli na kočky a psy.
Po obědě jsme si hráli na zahradě. Na odpočívání jsme dnes celou maringotku zatemnili. Pozorovali jsme, jak skrz dřevo prosvítá slunce. Ti, kteří neusli, šli si ven číst a vykopávat mátu. Co nás asi čeká příští týden?

18. 05. 2017 čtvrtek

Ráno jsme se sešli a místo Kačky nás vítala nová slečna praktikantka Kristýna. V ranním kruhu jsme si povídali, kdo má rád jakou květinu, ovoce či zeleninu a jak se kdo jmenuje.
Po svačině jsme vyrazili do školky. Kde jsme měli malou přednášku o třídění odpadu. Teď už víme, kam jaký odpad patří. Plasty do žluté. Papír do modré. Nápojové kartony do oranžové. Sklo do zelené. A taky víme, co se z kterého odpadu recyklací vyrábí - mikiny, batohy, plata na vajíčka, stavební desky a zajímavá sklovata. Po přednášce jsme šli před Toulcák, kde na nás čekalo popelářské auto. Mohli jsme si ho celé prolézt. Taky nám pan popelář ukázal, jak se vlastně taková popelnice se sklem do něj vysypává.
Potom jsme šli na oběd. Po něm jsme si chvilku hráli na zahradě, načež jsme se vrátili do maringotky odpočívat. Poslechli jsme si pohádku o Kouzelných rostlinách. Kdo neusnul, šel ven malovat popelářské auto. Nakonec se malování zvrhlo ve stříhání nůžkami, ale i tak jsme si to užili.

17. 05. 2017 středa

Dnes ráno nás místo Kačky přivítala nová slečna praktikantka Anička. Mezitím jsme lezli na stromovou prolézačku, houpali se a skotačili v rákosovém domečku.
Když dorazili všichni, vydali jsme se na výlet. Šli jsme stejnou cestou, jako když jsme měli cyklovýlet. Došli jsme až k veliké bráně, u níž jsme se zastavili a zahráli si hru Cukr, káva, limonáda. Velice nás všechny bavila. Potom jsme si vzali batůžky a vydali jsme se do lesa. Na jedné mýtince, kde všude dokola rostlo kapradí, jsme si udělali ranní kruh a vyprávěli jsme si, co jsme včera dělali, když jsme se vrátili domů ze školky.
Po svačině jsme si hráli na šermíře a na objevování džungle. Taky jsme lezli na stromy. Nakonec jsme se vydali zpět na oběd. Cestou jsme se ještě zastavili na břehu potoka, kde jsme spustili lodičky a pozorovali, jak odplouvají.
Po obědě jsme si hráli na zahradě, pak jsme se vrátili do maringotky na odpočívání. Po něm jsme si udělali piknik na dekách a do deníčků jsme si lepili, co jsme v minulých týdnech ve školce zažili. Došlo i na kreslení. Rozloučili jsme se a moc se těšíme na příští týden.

16. 05. 2017 úterý

U maringotky se dalo docela dobře poznat, kdo na cyklovýlet jen tak nezapomene a bude na svém dopravním prostředku jezdit až do školky. Do kroužku jsme se skoro nevešli, tolik se nás dnes sešlo. V kroužku se dnes události děli trochu v opačném pořadí, než jsme zvyklí, dali jsme si nejprve vítací píseň a pak svojí svačinu. Poté jsme se přesunuli k mokřadu, kam nás lákal hlasitý žabí koncert. Potichu jsme tam zavítali se síťkami a každý si zkusil zalovit. A tady máte výčet našich úlovků: chrostík 1x, pulec 3x, okružák 1x, skokan 1x, larva vážky 2x. Úlovky neskutečné a některé velmi dobře skákající. Skokan se nám pokusil pláchnout, podívali jsme se, jaké má plovací blány na nohách a kde vyluzuje kvákací zvuky. Rozloučili jsme se se všemi vodními živočichy, pustili je zpět do mokřadu a šli se pozdravit s Veverkami, které za námi přišli na návštěvu. Nesli po cestě nasbírané další květy, které nám zapadají do namalované duhy. Nalepili jsme je, porozhlédli se po dalších okolo maringotky a nakonec si společnou tvorbu zhodnotili. Po obědě byla na programu pohádka a poté jsme si vyráběli pozvánky na kavárnu pro prarodiče a hráli hru Goblíci, ta se nám moc líbila.

15. 05. 2017 pondělí

Dneska jsme se před maringotkou všichni sešli a měli jsme s sebou speciální výstroj. Kola, koloběžky a odstrkovadla. K tomu měl skoro každý na hlavě helmu a Kája měl za svým kolem speciální vozík, v němž se vozili ti, kteří svoje kolo zapomněli doma. Nejdříve jsme si dali v kroužku svačinu, řekli jsme si, jaká pravidla musíme dodržovat, a pak jsme vyrazili.
Jeli jsme jako motorkářský gang. Pěkně za sebou ve vláčku. Prosvištěli jsme po asfaltce lesem, pak kolem obrovského oploceného pozemku a přes pole skoro až do Záběhlic. Po cestě jsme měli několik zastávek, kdy jsme kontrolovali, zda jsme všichni a pilně jsme doplnili tekutiny. Čas nám rychle utekl. Bylo třeba se otočit, vydat se zpět na oběd. Dojeli jsme až k maringotce, odkud jsme šli dál pěšky.
Po obědě jsme si hráli na zahradě a při odpočívání jsme poslouchali pohádku, uslo nás více než normálně, byli jsme totiž znavení z cyklovýletu.
Kdo neusnul, hrál si kolem maringotky. Jenže potom začali chodit rodiče, bylo tedy jasné, že dnešek je u konce.

12. 05. 2017 pátek

Dnes nám do Lesníčku donesla maminka Bastíka paní Lukášová nové povlaky na polštáře. Společně jsme si je prohédli a poznávali barvy, které na nich jsou. Bastík všem vyprávěl, jak je maminka pro nás šila a jak on pomáhal stříhat. Moc děkujeme. Po svačince a ranním kroužku jsme se vydali uklízet. Kája uklízel okolí domečku, které nějaký nehodný návštěvník rozházel - sbírali a hrabali listy a klacky - měl spoustu pomocníků. Magda uklízela maringotku s dalšími pomocníky vynesli spacáky a karimatky, vše vyklepali a zametli. Kája nám vyprávěl příběh žáby od vajíčka až do dospělce. Také nám to nakreslil a kdo měl deníček, také si pulce a vajíčka kreslil. Když už jsme si povídali o pulcích, kde jinde než u rybníčka nad ulovenými pulci a jejich kamarády. Nakrmili jsme králíky mrkví a vydali se na výborný oběd, kuřecí maso s bulgurem a čočkovou polévku. Odpočívací pohádka byla o koťatech. Pohráli jsme si na louce a pak už se loučili.

11. 05. 2017 čtvrtek

Jakmile jsme se ráno všichni sešli, vydali jsme se hned k ohništi, kde jsme se dnes všichni společně nasvačili na sluníčku. Potom jsme se rozdělili na ty, kteří ještě nebyli na včelkách a na ty, kteří na programu již byli.
Ti, kteří již byli, se vydali na zahradu školky za Veverkami a tvořili s nimi velký duhový obraz. Povídali si, jaké barvy duha má. Potom hledali různé květy právě podle barev duhy a lepili je na obrázek. Když měli hotovo, opakovali si, co se vlastně o včelách minulý týden všechno dozvěděli.
Druhá skupina se připojila k Ježkům a šli na program, kde nám paní Marta vysvětlila, jaký je rozdíl mezi obydlím včely, vosy a čmeláka. Poslechli jsme si, jak to v takovém úle bzučí a zahrálili si na to, co všechno včely v úle dělají. Taky jsme lupou pozorovali, jak vlastně vypadají. Nakonec jsme se vydali přímo k úlům, kde jsme pozorovali živé včely přímo ve skleněném úle. A na úplný konec jsme si z včelího vosku vyrobili malé třešnička.
Na oběd už jsme šli všichni společně. Po něm jsme si chvíli hráli na zahradě. Do maringotky na odpočívání jsme doběhli velmi rychle. Poslechli jsme si pohádku o Malém princi, kdo neusnul, šel vyrábět sůl do koupele


10. 05. 2017 středa

Ráno jsme se přivítali podáním ruky a mrknutím na sebe s Kačkou a Kájou. V kroužku jsme se pozdravili, zazpívali naší písničku přivolávající sluníčko. Dnes jsme si povídali o tom, jaká máme oblíbená zvířata a napsali si tabulku. Posvačili jsme a poté jsme šli nakutat hlínu, kterou použijeme na odpolední Bojovou (nejen) pro tatínky s dětmi. Někteří si doplňovali papírky do deníčku. Přivítali jsme Vojtu, který se za námi přišel podívat. Společně jsme pak vypravili síťky na výlet k mokřadu. Cestou jsme také narazili na živého vodníka.  Podařilo se nam ulovit pulci a vodní šneci. Prohlédli jsme si je a pustili je zpět. Vypravili jsme se na cestu do školky na oběd. Kdo zůstal po obědě, při odpočinku si poslechl příběh Dětí z Bullerbynu, jak také viděli hastrmana.


09. 05. 2017 úterý


Ráno jsme uvítali tím, že jsme všichni hned zalezli do zelené džungle, která nám za maringotkou vyrostla. Když jsme se v devět hodin všichni sešli, vzali jsme si batůžky a vyrazili jsme na výlet.

Cestou nahoru na autobus jsme se učili hrát Kámen, nůžky, papír. A docela nám to ve dvojicích, které jsme stále střídali, šlo. Autobusem jsme se svezli na zastávku Selská a odtud jsme se vydali na naši oblíbenou louku. Kačka nám řekla, abychom celou cestu sbírali zajímavé květy a listy. Vyrobíme si z nich totiž vlastní papír! Došli jsme až na louku a zjistili jsme, že je posekaná, voněla celá trochu jako seno.

Nakonec jsme se rozhodli, že svačinu si dáme až úplně nahoře na kopci. Zalezli jsme tam do altánku, vysíleni šiškovou válkou, a dali jsme si pěkně do nosu. Kdo dojedl, šel se klouzat na klouzačku. Hráli jsme chvilku i na Příšeru, a pak jsme se vydali zpět na oběd. Cestou jsme potkali živé husy.

Po obědě jsme se odebrali do maringotky, kde jsme si poslechli veršovaný příběh o Květušce. 


05. 05. 2017 pátek

Dneska to u maringotky vypadalo jako na závodišti. Do školky jsme totiž přijeli na odstrkovadlech, s helmami, Magda a Kája měli kolo a nový vozík. Dnešek byl totiž naše první cykloakce.
Když rodiče odešli, zopakovali jsme si pravidla, jak se budeme na cestě chovat, že pojedeme po jedné straně, aby nás mohli míjet i jiní lidé. Domluvili jsme se, že Magda pojede první a Kája pojede poslední, my všichni pak mezi nimi. Tak jsme tedy naložili batůžky do vozíku a vydali jsme se na výlet. Nejdříve jsme objeli kolo kolem koňské ohrady. Pak jsme se vydali za Magdou po asfaltce dál. Dojeli jsme až k poli, kde končila asfaltová cesta, tam jsme se otočili a jeli zpět do altánu, kde jsme se společně nasvačili. Po svačině nás čekala ještě závodní kolečka a závody dvojic. Ty byly nejzábavnější. Všichni jsme fandili. Nakonec jsme se vrátili k maringotce a šli jsme na oběd.
Po obědě nás čekal zasloužený odpočinek v maringotce. Poslouchali jsme pohádky o Pejskovi a kočičce. A jak jsme byli unavení, tak jsme všichni usnuli.

04. 05. 2017 čtvrtek

Když jsme si dnes ráno udělali ranní kroužek, přišli páni farmáři a začali naproti na louce sekat trávu. Najednou bylo tak hlučno, že jsme se vůbec neslyšeli, a tak jsme si vzali deky na piknik, hamaky a naše batůžky a vydali jsme se pryč.
Cestou do lesa jsme si trénovali, jak uhybat před auty na silnici, kdyby náhodou nějaké jelo. Taky jsme si hráli na sochy a zpívali jsme. Pak Kačka našla krásné místo v lese, kde jsme rozložili deky, poslali jsme si trpaslíka, povídali si a nasvačili se.
Potom jsme s Kájou pověsili hamaky a hráli jsme si na elfy. Dokonce jsme upletli velkou listovou korunu. Ještě jsme si zahráli hru autobus, trolejbus, uklidili po sobě a šli jsme zpět na oběd.
Po obědě jsme se vrátili do maringotky, poslechli jsme si pohádku o Pejskovi a kočičce a všichni jsme usnuli.


03. 05. 2017 středa

Sešli jsme u maringotky a jaklmije jsme tu byli všichni, potkali jsme třídu Veverek, se kterými jsme se vydali na dnešní speciální program. A totiž o včelkách. Seznámili jsme se s paní Martou, která nás celým programem provázela. Sypali jsme, co všechno víme o včelách, zahráli si na trubce, matky i dětnice, dívali se na ně lupou. Na závěr jsme si venku nasadili včelařské klobouky a podívali se k úlu tak, aby jsme vyděli, jak včelky přistávají na česno, a zárověň je nepoplašili. Pelášili jsme na oběd, najedli se výborného guláše a po obědě si pohráli na zahradě. Po odpočívání, kde se četly příběhy Ferdy mravence jsme přivítali rodiče, se kterými jsme dnes měli jarní brigádu. Na závěr jsme se všichni sešli u opékání u ohně.

02. 05. 2017 úterý

O novém měsíci jsme si povídali v ranním kruhu. Vyprávěli jsme si zážitky z víkendu a z pálení čarodějnic. Když byli všichni připraveni, vydali jsme se na procházku s úkoly. Sbírali jsme ve skupinách různé přírodniny, které měli určitou barvu. Ve skupinách jsme si vzájemně pomáhali a nutno říci, že jsme našli spoustu barev a jejich odstínů. Na konci procházky jsme barvy roztřídili na cestu a zkontrolovali je. Zahráli jsme si ještě na závěr hru Pan Čáp ztratil čepičku a poté se přesunuli do školky. Kdo odpočíval po obědě, poslechl si pohádku z Pohádkové lampičky. 

28. 04. 2017 pátek

Ráno jsme přišli do Lesníčku a zjistili, že je všude spousta bláta a louží. A co jiného se dá dělat v loužích, než v nich skákat. Takže jsem po chvíli byli od bláta až za ušima. To nám ale vůbec nevadilo, protože jsme byli dobře oblečeni. Kika, paní učitelka co je ú nás na praxi, a Kája nás naučily dvě nové písničky. Jednu o vrabcovi, co hubuje na zimu a druhou o tučňácích, na kterou jsme vymysleli i parádní tanec. Potom jsme si prohlíželi potápníka, kterého Avík vylovil z rybníčku a běželi do školky, kde jsme se sešli s ostatníma dětma na pálení čarodějnice. Napsali jsme jí na záda všechny špatné vlastnosti, kterých se po celý rok vyvarujeme a řekli jsme si, že po upálení čarodějnic dojde k očistě přírody a příchodu slunečných dnů. Koukněte se na fotky v naší galerii.

27. 05. 2017 čtvrtek

V ranním kruhu jsme se přivítali a vzájemně představili. Pak jsme se přesunuli pod aktán u koní, dali si svačinu a zahráli si na schovávanou. Po svačině jsme se šli podívat na splav a pokračovali procházkou kolem Botiče. Tam, kde byl větší proud jsme si s praktikantkou Lenkou zkusili pokus - co plave. Házeli jsme do vody listy, klacíky, kůru a kámen. Cestou zpět na oběd jsme se podívali na kůzlátka a jehňátka.

26. 04. 2017 středa

Kapko, kapko, kapičko, kam zmizelo sluníčko? To jsme si dnes říkali, když jsme se ráno sešli. Obloha byla zamračená a kapky na nás padaly jedna za druhou. Ranní kruh jsme si udělali v altánu a na kalimbu jsme vybrnkávali, jak podle nás zní déšť. Taky každý řekl, jaké počasí má nejraději.
Během svačiny se na nás přišli podívat paní učitelky, které tady byly za Magdou, aby je něco nového naučila. Jak jsme dosvačili, vydali jsme se k rybníčku i se síťkami, abychom nachytali nějaké žáby, ale na žádnou jsme nenarazili. Protože nám byla zima, vyrazili jsme do školky.
Ve školce jsme pro rodiče vyráběli dešťová přáníčka s rozevíracím deštníkem. Na schůdkách jsme si pak povídali, proč je déšť důležitý a k čemu všemu potřebujeme vodu. Potom jsme šli na oběd.
Po obědě zpátky do maringotky, poslechnout si, jaké další příhody zažil Ferda mravenec.

25. 04. 2017 úterý

Jakmile jsme se dnes všichni setkali, vzali jsme si batůžky a vyrazili jsme na výlet. Jenže většina našich kamarádů utíkala úplně jiným směrem, než řekla Kačka naši další zastávku. Vůbec neposlouchali, ani když jsme na ně všichni volali. Nakonec pro ně musel Kája dojít. Takže jsme si v kroužku vysvětlili, jak se naše zastávky jmenují a kterým směrem se daná místa nacházejí. Točili jsme se jak kompas.:)
Další zasávku jsme již zvládli v pohodě. Dorazili jsme až k velkému svahu, jež jsme slezli za pomocí provazu. Kdo čekal již dole pod kopcem házel lodičky do Botiče nebo zkoušel vylézt na veliký strom. Dál jsme pokračovali podél proudu potoka, pozorovali jsme, jak kolem nás všechno roste a hráli jsme na schovávanou. Nakonec jsme došli až na kouzelné místo s kráterem, kde jsme si sedli a nasvačili jsme se. Přiletěl se na nás podívat strakapoud. Nejen že pozoroval on nás, ale i my jsme se dívali na něj. Takový strakapoud vypadá úplně jako nějaký papoušek. Kdo dojedl zahrál si v kráteru na žraloka či dinosaury.
Byl čas vrátit se na oběd. V trávě jsme se ještě zkusili úplně ukrýt tak, aby nás nikdo neviděl. Cestou jsme potkali ještě Ježky, s nimiž jsme dorazili do školky. Svlékli jsme se a pádili přímo ke stolu, oběd jsme měli už připravený.
Po obědě obléknou a vzhůru na odpočinek do maringotky. 


24. 04. 2017 pondělí

Dnes nás u maringotky místo Kačky přivítala paní učitelka Lenka, která je u nás na praxi. Houpali jsme se na houpačce a zjišťovali jsme, kolik vody přes víkend napršelo. Taky přišel Sebík, který normálně chodí do Semínka, ale chtěl se podívat, jak to vypadá u nás v Lesníčku.
V devět hodin jsme si vzali podsedáky a vydali jsme se mezi stromy udělat si ranní kroužek. V něm jsme si povídali, co kdo zažil o víkendu. Zjistili jsme, že někteří z nás byli v zoo, jiní v planetáriu, nebo v kině.
Po svačině jsme zavěsili hamaky a lezli jsme po stromech. Taky jsme si vysvětlili, jak stromy dýchají a jak pijí. Ukázali jsme si, kde mají kořeny, kmen a listy. Potom jsme vili věnce a navštívili žáby a králíčky.
Na schůdkách jsme si sami zahráli na stromy. Po obědě jsme šli odpočívat do maringotky, kde jsme poslouchali veršované pohádky. Na konci dnešního dne nás ještě čekalo hraní na prolézačkách.

21. 04. 2017 pátek

Ráno nás u maringotky přivítala Kája s Kájou. Hned jsme se vrhli na houpačku a zvláštní buben, který Kája donesla. Když jsme se všichni sešli, vydali jsme se za ohniště mezi stromy.
Ranní kruh jsme si tak udělali v úplné džungli. Skrytí před celým světem. A dokonce nám k tomu celou dobu "zpíval" bažant. V kruhu jsme si řekli, co nás čeká o víkendu. Kam pojedeme na výlet nebo kam s rodiči půjdeme. Potom Kája pověsil houpací sítě, ve kterých jsme celé dopoledne skotačili. Hráli jsme si na námořníky v lodích a zpívali si námořnické písničky. Taky jsme si hráli na kopřivu, která stojí nakřivo. Nakonec nás honili dvě splašené opice. Pořádně jsme lezli po stromech, když byl pak už čas, vydali jsme se na oběd.
Před obědem jsme si na schůdkách povídali o stromech a o naší planetě. Taky jsme se koukali na glóbus a ukazovali si, kde žijeme.
Po obědě jsme šli odpočívat do maringotky, kde jsme si četli příběhy z knihy Byla jedna koťata. 


20. 04. 2017 čtvrtek

Jak jsme se ráno začali scházet, hned jsme si pověsili hamaky i houpačku. Po ranním kruhu a svačině vyhlásila Kačka olympiádu.
Do papírů jsme si zapisovali naše osobní rekordy. Běh na 20 metrů. Hod kamenem do dálky a hod na cíl. Skákání snožmo, i přes překážku. A mnoho dalších. Jedna disciplína byla taky vis. Jenže jsme neměli, kde viset, takže jsme s Kájou vzali starou tyč z týpka a udělali si úplně novou prolézačku. Všechny disciplíny nás vážně bavili. Taky jsme nakonec na papír s našimi rekordy napsali svá jména a namalovali naše podobizny.
Ani jsme vše nedokončili a vydali jsme se na oběd. Jedna disciplína nás čekala i v šatně - převlékání na čas. To pro nás byla asi ta nejtěžší část z celého dne. Převlékání nám vůbec nejde. Ale nakonec jsme to zvládli.
Po obědě jsme šli do maringotky, kde jsme si poslechli pohádky o Makové panence. Kdo neusnul, šel s Kájou lézt na stromy. Protože na lezení bylo málo času, slíbil nám Kája, že zítra na stromech strávíme celý den.

19. 04. 2017 středa

Jak jsme se ráno začali scházet, rozběhli jsme se hned k houpačce a taky ke konvičkám, které jsme plnili vodou a chodili jsme zalévat naše ředkvičky. Pak jsme po sobě vše uklidili.
Ranní kruh jsme si dnes netradičně kvůli zimě udělali uvnitř maringotky. Srazili jsme k sobě stolečky a posedali si kolem nich na lavičky. Bylo nám teplo, takže se nám povídalo jedna radost. Po svačině jsme šli pomoct s úklidem záchoda, taky jsme konečně viděli, jak vlastně náš záchod funguje. Kačka mezitím vytáhla z našeho záhonku jednu malou ředkvičku, kterou jsme pozorovali pod mikroskopem. Nakonec se na nás přišli podívat noví kamarádi se svými rodiči. Měli jsme totiž dnes Den otevřených dveří.
Všichni společně jsme se vydali na cestu, kde jsme si vysvětlili, co všechno takové semínko prožije, než se z něj stane rostlinka. Nejdříve jsme semínka zaseli písničkou Čížečku, čížečku, u jablůňky je pokropil pořádný déšť, u brány prošli klíčící brankou a nakonec jsme dospělé rostliny vytáhli všichni společně jako to bylo v pohádce O řepě. Ještě jsme šli vrátit některé věci do maringotky a vydali jsme se na oběd.
Po obědě jsme si chvíli hráli na zahradě, než se všichni oblékli a šli jsme do maringotky odpočívat. Poslouchali jsme pohádku O kočičce a pejskovi. Kromě Mikiho a Ondry všichni usnuli, a tak si šli kluci s Kájou ven hrát a nasvačit se.

   
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X