Tisk

Čtvrtek 30.10.2014

  
Obrázek Datum Kategorie
Soutěž ke Dni stromů 2014 Sobota 18.10.2014 - Čtvrtek 20.11.2014 / Soutěž ke Dni stromů 2014

Zveme vás na návštěvu Toulcova dvora. Ve venkovním areálu najdete nejen výběhy s hospodářskými zvířaty, ale také zajímavá přírodní společenstva. Areál je členitý a zahrnuje dvůr, zahrádku, třešňový sad a dolní sad mezi kozím výběhem a dětským hřištěm. Jsou zde také políčka, pastviny pro koně, lužní les a mokřad. Areálem vede naučná stezka.

Na Toulcově dvoře se snažíme o zachování starých tradic. Proto zde chováme původní česká plemena hospodářských zvířat, udržujeme starý třešňový sad a vysazujeme nové ovocné stromy. Některé druhy ovocných dřevin jsou již téměř zapomenuté a známé spíše z receptářů našich babiček. Najdete je v různých částech areálu.

Připravili jsme k výstavě a ke Dni stromů, ve spolupráci s Botanickou zahradou v Tróji, dětskou soutěž.

 

Akce pro veřejnost
Žížalky Čtvrtek 30.10.2014 / Žížalky / 09:00 - 10:00

Dovádění, skákání, básničky, písničky, legrace, vše proložené láskou k přírodě a nenásilným poznáváním našeho světa. Pomocí zajímavých pomůcek rozvíjíme u dětí pohybovou koordinaci celého těla, jemnou motoriku, paměť, vědomosti i schopnost spolupracovat. Využíváme balanční míče, taktilní disky, zvlněné chodníčky, padák a další pomůcky.

Rodinné centrum
děti 0-3
děti 3-6
Splétánky Čtvrtek 30.10.2014 / Splétánky / 18:30 - 20:30

Vytvoříme společný (převážně) ženský kruh, a pokusíme se vytvořit atmosféru jako to bývalo za starých časů po večerech při společných přástkách či draní peří  - setkáme se, abychom mezi sebou posdílely, co právě prožíváme a nosíme na srdci, abychom se společně zasmály nebo si třeba i zazpívaly, budeme-li mít chuť,  a při tom všem necháme své ruce volně tvořit a na svět tak přivedeme malou drobnost pro radost, ve které zanecháme otisk své duše, a která třeba pak potěší i dušičku jiných.


Naše výtvory budou mít převážně Waldorfský nádech. Budeme tvořit z přírodních materiálů - především z filcu, ovčího rouna, přírodnin a papíru.

Náklady za materiál budou max. 30 Kč. Do tvořivého kruhu jsou vítány i větší holky a kluci, kteří mají chuť sami či s pomocí maminek tvořit, a společnému tvoření nadšení tatínci. :o).


Akce pro veřejnost
Rodinné centrum
děti 0-3
děti 6-12
dospělí