hlavicka
Domů O nás Podpořte nás Dobrovolnictví

Dobrovolnictví


::jseblod::obsah_stranek_s_nahledy::/jseblod::
::praxe_sbirky_dobrovolnici_save::242::/praxe_sbirky_dobrovolnici_save::
::najdete_nahrat_obrazek::images/najdete/2002/dscf7238.jpg::/najdete_nahrat_obrazek::
::wysiwyg_introtext::Při přípravě a realizaci velkých i menších akcí pro veřejnost a školy vítáme pomoc jak firemních, tak i individuálních dobrovolníků. Dobrovolníci pomáhají především s přípravou a zdobením prostor, pomůcek a společně se zaměstnanci Toulcova dvora vedou rukodělné dílny a další aktivity.::/wysiwyg_introtext::
::wysiwyg_fulltext:: ::/wysiwyg_fulltext::
::my_readmore:: Více informací...
   

::jseblod::obsah_stranek_s_nahledy::/jseblod::
::praxe_sbirky_dobrovolnici_save::242::/praxe_sbirky_dobrovolnici_save::
::najdete_nahrat_obrazek::images/najdete/2003/p1070529.jpg::/najdete_nahrat_obrazek::
::wysiwyg_introtext::Naše farma je oblíbeným místem práce dobrovolníků. Po předchozí dohodě k nám přicházejí v rámci dobrovolnických dnů zaměstnanci různých firem.
Máme  i stálé dobrovolníky, kteří docházejí v určitý den v týdnu nebo i nárazově na základě individuální domluvy.::/wysiwyg_introtext::
::wysiwyg_fulltext::

Většinou nám pomáhají s údržbou prostor pro zvířata – opravují, natírají, případně s námi staví přístřešky pro zvířata, pomáhají s údržbou pastvin, vyvádějí s námi zvířata do výběhů. Nechybí samozřejmě ani typické „farmaření“ – kydání a nastýlání boxů, příprava krmiva a jeho zakládání do jeslí a žlabů.

Součástí každého dobrovolnického dne je prohlídka přírodního areálu Toulcova dvora, seznámení se zvířaty na farmě a v zookoutku. Pro zájemce je možné zajistit závěrečný oheň.

::/wysiwyg_fulltext::
::my_readmore:: Více informací...
   

::jseblod::obsah_stranek_s_nahledy::/jseblod::
::praxe_sbirky_dobrovolnici_save::242::/praxe_sbirky_dobrovolnici_save::
::najdete_nahrat_obrazek::images/najdete/IMG_5698.jpg::/najdete_nahrat_obrazek::
::wysiwyg_introtext::Dobrovolnictví funguje v areálu Toulcova dvora velmi dobře již několik let. Využíváme zejména firemních dobrovolníků. Jejich pomoc je u prací většího objemu velice přínosná.::/wysiwyg_introtext::
::wysiwyg_fulltext::

Pokud chcete ve své firmě zorganizovat Dobrovolnický den u nás v areálu, budete vítáni! A pokud nemáte tuto možnost, a přesto byste stáli o to u nás příležitostně pracovat, je to také možné. Jestliže zavoláte alespoň den dopředu, rádi Vám řekneme, zda je pro Vás práce či nikoliv.

Velmi dobře funguje spolupráce s Fórem dárců, které nám firemní dobrovolníky dodává. Neváhejte se ale klidně přihlásit sami, jako to udělal například pivovar Staropramen, se kterým jsme již podruhé uspořádali náš největší Dobrovolnický den roku!

Velice děkujeme všem, kteří pro nás kdy dobrovolně pracovali, stejně tak jejich zaměstnavatelům, kteří jim to umožnili a nezřídka přispěli na pracovní pomůcky, materiál, či občerstvení. Vaší práce a pomoci si velice vážíme, protože naše síly i prostředky jsou omezené a práce je vždy nadbytek. Doufáme, že nám i nadále zachováte svoji přízeň.

::/wysiwyg_fulltext::
::my_readmore:: Více informací...
   

::jseblod::obsah_stranek_s_nahledy::/jseblod::
::praxe_sbirky_dobrovolnici_save::242::/praxe_sbirky_dobrovolnici_save::
::najdete_nahrat_obrazek::images/najdete/4173/DSC01715.JPG::/najdete_nahrat_obrazek::
::wysiwyg_introtext::Na Toulcově dvoře již od roku 2005 každoročně uvítáme nového dobrovolníka z některé evropské země, který se pak na rok stane součástí naší organizace. Jejich pobyt je možný jen díky podpoře z programu „Evropská dobrovolná služba“.::/wysiwyg_introtext::
::wysiwyg_fulltext::Co je to Evropská dobrovolná služba?
Evropská dobrovolná služba je jednou z aktivit programu Evropské unie „Mládež v akci". U nás jí koordinuje Česká národní agentura Mládež se sídlem v Praze a se sítí regionálních konzultantů. Program umožňuje mladým lidem zapojit se do individuálních či skupinových dobrovolnických projektů. Pro české neziskovky (ale například i školu či obec) je to příležitost, jak financovat dlouhodobý pobyt dobrovolníka v organizaci. Finanční podpora projektu totiž zahrnuje dobrovolníkovo kapesné, ubytování, stravování, hodiny češtiny a velkou část cestovních nákladů.

Jak by měl dobrovolnický projekt vypadat?
Podporovány jsou pouze ty projekty, kdy dobrovolnická práce nenahrazuje pracovní pozici. Jde o to, aby z doby strávené v čechách neprofitovala jen organizace, ale hlavně aby z ní něco měl dobrovolník. Kromě poznání nové kultury, lidí a jazyka by to měly být nové zkušenosti a dovednosti které při projektu získá.

Naše zkušenosti
V naší organizaci jsme dosud měli šest dobrovolníků. Vesměs to byli úžasní lidé, kteří rychle zapadli do našeho kolektivu, zapojili se do našich aktivit a jsme s nimi v kontaktu i po jejich odjezdu domů. Za pobytu u nás se naučili mnohým věcem, často si také zvedli sebevědomí a ujasnili si, co chtějí dále v životě dělat.
Zásadní pro průběh projektu je komunikace s potenciálními dobrovolníky a kritéria pro jejich výběr. Dnes už nehodnotíme tolik vzdělání a praxi v životopisu, ale koukáme hlavně na to, jaká je motivace dobrovolníka pro účast na našem konkrétním projektu.
Dobrovolníci k nám jezdí vždy na jeden rok – od srpna do srpna. Na začátku je vždy seznámíme se všemi našimi aktivitami a nabídneme jim, kde všude nám mohou pomoci. Po vzájemné dohodě se pak zapojují do přípravy a realizace výukových programů či akcí pro veřejnost, pomáhají na farmě či v areálu. Snažíme se také, aby dobrovolník v druhé části pobytu pracoval na svém dlouhodobém projektu – věci, která ho zajímá a která nám zároveň něco přinese. Dobrovolníci nám tak sami vytvořili například čtyřmetrový model vodního toku na výukový program či hmatovou stezku v areálu. V současnosti dobrovolnice pracuje na vzniku nové permakulturní zahrádky.

Ohlasy dobrovolníků
„Chtěl bych doporučit každému dělat dobrovolní rok, protože zkušenosti, které se dostane a poznání noví lidé je nadherní. Vedle toho se učí ještě další jazyk. EVS také ovlivnuje charakter. U mne to bylo například tak, že jsem potom věděl co budu studovat." Paul, Německo::/wysiwyg_fulltext::
::my_readmore:: Více informací...
   

Aktuality - podpora

Pomozte nám najít auto pro správu areálu
Pomozte nám najít auto pro správu areálu Hledá se auto. Staňte se hrdinou Toulcova dvora. Právě nám dosluhuje...
Dobrovolnický den Deloitte Advisory
Dobrovolnický den Deloitte Advisory V červnu nám dvacetičlenná skupina dobrovolníků celý den pomáhala s...
Podvodné získávání peněz
Před několika obchodními centry jsme se setkali s podvodným vybíráním...
všechny aktuality >>>