ic
toulcak

Hledačka

Připravili jsme pro Vás novou outdoorovou hru. Slavnostně zahájena byla 3.11.2013 a je již k mání u nás na Infocentru. Pokud máte rádi pohyb v přírodě a rádi byste se dozvěděli něco nového o okolí Toulcova dvora, pak je hledačka určena právě pro Vás. V závěru hledačky Vás čeká poklad.

Hra pochází ze Skotska a Anglie, kde má dlouholetou tradici a je známá jako „letterboxing”. U nás se pro tuto hru zavedl název „hledačka” či „Questing”. Text hledačky vede hráče po stálé trase, nabízí jim různé indicie a jejich správné rozluštění je nakonec dovede k „pokladu“.

Propojení zábavy a poučení v nekomerčním pojetí Questingu přinese radost všem, bez rozdílu věku. Trasa je vhodná pro rodiny s dětmi, dostupná pro cyklisty i seniory; byla prověřena v rámci teambuildingové akce Toulcova dvora. Začátek trasy se nachází poblíž Toulcova dvora, u zastávky autobusu č. 177 – Selská.

„K tvorbě dobré hledačky je třeba důkladně se seznámit s místním přírodním, kulturním a historickým dědictvím a tyto znalosti pak vtipně a kreativně využít. Hledačka je zábava a poučení současně a má význam nejen pro místní obyvatele, ale i jako turistická atraktivita. V Anglii a Skotsku je populární 150 let, v USA má dvacetiletou historii a jeho popularita stále roste“, přibližuje tématiku lektorka RNDr. Blažena Hušková.

Více informací o hledačkách: www.questing.cz

Text hledačky a mapku naleznete přiloženou níže.

Přejeme Vám příjemnou zábavu a radost z poznávání!

Hledačka vznikla za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Projekt byl podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD. Projekt realizuje Actaea - společnost pro přírodu a krajinu ve spolupráci s partnery.

 

Přiložené soubory:

Kontakty:

Hledačka

Fotogalerie:

images/stories/fotogalerie/6715/DSC_0379.JPG images/stories/fotogalerie/6715/IMG_0330.JPG images/stories/fotogalerie/6715/IMG_0356.JPG images/stories/fotogalerie/6715/IMG_0372.JPG images/stories/fotogalerie/6715/DSC_0408.JPG images/stories/fotogalerie/6715/IMG_0371.JPG images/stories/fotogalerie/6715/DSC_0409.JPG
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X