ake2
flag flag flag flag flag flag flag

Akce pro veřejnost

O hadech a hadicích
O hadech a hadicích
Akce pro veřejnost / 07 Listopad 2014 / 10 fotek

Odpolední akce s hady přilákala účastníky všech věkových kategorií. Popovídali jsme si o plazech, zjistili jsme, že i hroznýšovci mají své dny, a odvážlivci si nenechali ujít hlazení naší užovky.
   
Den stromů 2014
Den stromů 2014
Akce pro veřejnost / 23 Říjen 2014 / 15 fotek

Vzít do ruky špalíček a nožem nebo dlátem z něj vyřezat či vydlabat drobnost. Poprat se s lupenkovou pilkou a překližkou a pak si výrobek ozdobit vypalovačkou, zkusit jak se pracuje na dřevěném soustruhu a nebo si jen tak zahrát na úžasné jednoduché nástroje ..., tak to byl letošní Den stromů. Podívejte se na pár fotografií.
   
Pomáháme zvířatům - výstava prací
Pomáháme zvířatům - výstava prací
Akce pro veřejnost / 13 Říjen 2014 / 6 fotek

Přišlo nám víc než 400 nádherných prací. Podívejte se.
   
Den zvířat 2014
Den zvířat 2014
Akce pro veřejnost / 09 Říjen 2014 / 15 fotek

Rok 2014 se vydařil.
   
Ptačí festival 2014
Ptačí festival 2014
Akce pro veřejnost / 08 Říjen 2014 / 13 fotek

Příjemné počasí a zájem o ptačí lokalitu na retenční nádrži Slatina v Dubči přilákal malé i velké zájemce. Na hladině jsme pozorovali husy divoké, potápky roháče, lysky černé, březňačky. Na bodlácích kolem nás se živili stehlíci. Překvapení nás čekalo u sítí. Byly plné nachytaných ptáků. Ornitologové měli plné ruce práce. Zaměstnávali je pěvušky modré a strnadi rákosní, kteří zde na tahu nocovali, a také sýkory modřinky. Dalšími ptáky, které jsme si mohli zblízka prohlédnout a dozvědět se o nich mnoho zajímavých informací, byli budníčci menší, červenky, pěnice černohlavé (samičky i samečkové, pěnice pokřovní a kosové - samička a samec. Každý pták, který dostal na nohu kroužek, byl změřen, zvážen a zapsán. Moc se nám setkání líbilo.
   
Před stamiliony let jim bylo
Před stamiliony let jim bylo "hej"
Akce pro veřejnost / 03 Říjen 2014 / 20 fotek
   
Krok za krokem vodním tokem
Krok za krokem vodním tokem
Akce pro veřejnost / 24 Září 2014 / 12 fotek

Během tohoto hravého a informativního setkání si děti i rodiče zalovili v potoce Botiči, prohlédli úlovky a pak "oživili" velký model řeky. Všichni si to užili.Dětí se při vytváření deště proměnily ve vodníky. Uznejte, není to báječné - vždyť,kdy se vám podaří mít doma moře ? Zde je pár fotografií z programu.
   
Bob a Bobek, králíci z klobouku
Bob a Bobek, králíci z klobouku
Akce pro veřejnost / 19 Září 2014 / 9 fotek

Je tu několik fotek z odpolední akce, která se celá točila kolem králíků. My jsme se nabažili povídání, hlazení a vyrábění, ušáci zas štědrého přídělu mrkve.
   
Dožínkový jarmark 2014
Dožínkový jarmark 2014
Akce pro veřejnost / 17 Září 2014 / 60 fotek

Den před letošními Dožínkami to vypadalo, že se na akci bez deštníku neobejdete. Pršelo skutečně celý den. Nám nezbývalo nic jiného, než doufat v to nejlepší a věřit pozitivní předpovědi, která se nakonec vyplnila. V sobotu nedorazila ani přeháňka, sluníčko se na nás sice moc neusmálo, ale to vůbec nevadilo, aby byla výborná atmosféra. Návštěvníci si akci užili. Kromě pohybových her, při kterých nechyběl adrenalin, byly připravené různé tvořivé dílničky.

Tu si mohli sami vymlátit obilí, namlít ze zrna mouku a zadělat na placky, které si pak na ohništi upekli nebo upéci malý chlebík v hliněné peci, támhle zase vyrobit draka nebo si jen koupit výbornou palačinku, sýr, jablko či burčák, usadit se na lavičce a pobavit se u jednoho z mnoha tanečních a hudebních vystoupení. Především pro nejmenší jsme pozvali několik divadelních skupin, aby pobavily a rozesmály, co možná nejvíc tvářiček, což se jim zajisté povedlo i s mnoha rodičovskými doprovody.

Nakonec do dvora vjel i ozdobený žebřiňák, na kterém seděla žnečka s dožínkovým věncem pro hospodáře. Ostatní žnečky a ženci šli v průvodu s muzikou. Ve dvoře se k nim přidala i žnečka s věncem a statečná kobylka. S plnou parádou, v klidu obešli celý dvůr. Když předala žnečka hospodáři dožínkový věnec, už nám nic nebránilo ve společném veselení.

Za celý kolektiv Toulcova dvora děkujeme všem návštěvníkům a těšíme se zase na shledanou.

A teď už se pro představu podívejte na několik vybraných momentek v galerii.

   
Den dětí 2014
Den dětí 2014
Akce pro veřejnost / 01 Srpen 2014 / 18 fotek

Na letošní Den dětí nám všem velkým, menším i nejmenším přálo krásné počasí a tak se i celá akce vydařila.
Podívejte se sami...
   
Strana 1 z 36
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Kalendář akcí

<<  Listopad 2014  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
171819202122
2425262830

Aktuality z akcí

Ochutnávka z příprav na Staročeský Mikulášský jarmark
Ochutnávka z příprav na Staročeský Mikulášský jarmark Pečené kaštany patří mezi předvánoční pochoutky, které si dopřáváme...
Staročeský Mikulášský jarmark 29. 11. 2014
Staročeský Mikulášský jarmark 29. 11. 2014 Vánoční čas, který nám pomalu klepe na dveře, máme spojený s...
"I příroda dokáže žertovat"
Od soboty je nainstalována výstava a líbí se dospělým i dětem....
všechny aktuality >>>