toulcak

Akce pro veřejnost

Vítání ptačího zpěvu
Vítání ptačího zpěvu
Akce pro veřejnost / 07 Květen 2016 / 20 fotek

Dnešní "Vítání ptačího zpěvu" slaví ornitologové po celém světě. My jsme si to moc užili. Kromě žabího koncertu (skokan skřehotavý, kuňka obecná, ropucha zelená) jsme slyšeli: šoupálka krátkoprstého, budníčka, pěničku černohlavou, střízlíka obecného, kosa černého, slípku zelenonohou, chřástala vodního, sýkorku koňadru a modřinku... Také jsme měli štěstí a podařilo se odchytit: pěnice černohlavá (samička), střízlík obecný (sameček), střízlík obecný (sameček), budníček menší (samička), ledňáček říční (sameček), strakapoud velký (samička), strakapoud velký (sameček). A na závěr čekal rodiče i děti ptačí kvíz.
   
Jak beránek o rouno přišel (13. 4. 2016)
Jak beránek o rouno přišel (13. 4. 2016)
Akce pro veřejnost / 26 Duben 2016 / 9 fotek

Ovečky jsou připravené na letní sezonu s krásným novým sestřihem. Jak šla paní střihačce práce od ruky, to jste mohli vidět naživo. Nebo můžete nahlédnout sem do fotogalerie!
   
Slepičky a kuřátka 30. 3. 2016
Slepičky a kuřátka 30. 3. 2016
Akce pro veřejnost / 01 Duben 2016 / 8 fotek

Vítání kuřátek a nahlédnutí do světa pod skořápkou zaujalo účastníky všech věkových kategorií. Tato akce již tradičně patří do našeho jarního programu a opět se velmi vydařila!
   
Staročeský velikonoční jarmark 2016
Staročeský velikonoční jarmark 2016
Akce pro veřejnost / 19 Březen 2016 / 21 fotek

Poslední zimní den roku 2016 jsme přivítali jaro Staročeským velikonočním jarmarkem - vystoupení dětských a lidových souborů, pletení pomlázek, vytloukání píšťalek, zdobení vrby, spousta dobrého jídla, vynešení Morany a přinesení létéčka. Děkujeme za návštěvu a přejeme krásné jaro!
   
Vítáme jaro v nových lidových krojích
Vítáme jaro v nových lidových krojích
Akce pro veřejnost / 18 Březen 2016 / 4 fotky

V nových tradičních lidových krojích přivítáme poprvé návštěvníky už pozítří 19.3.2016 při Staročeském velikonočním jarmarku. http://www.toulcuvdvur.cz/…/31068467-starocesky-velikonocn…/
Kroj je oděv, který je pro určitý kraj charakteristický. Pracovní kroj, narozdíl od slavnostního, je jednodušší, méně zdobný. Skládá se z jupky, sukně, zástěry a šátku. Sukně a jupka bývala nejčastěji šitá z pruhovaného kanafasu.
Jsme rádi, že se nám konečně podařilo vyšetřit čas, energii a peníze, abychom mohli pořídit pár kousků tradicím odpovídajících ženských krojů, které budeme nosit při tradičních akcích. Doufáme, že se vám budeme líbit:-)
   
Máme rádi zvířata
Máme rádi zvířata
Akce pro veřejnost / 08 Březen 2016 / 8 fotek

Ještě je zima, ale v zookoutku, kde je pěkně teplo, jsme si užili akci s domácími mazlíčky. Účastníci prokázali, že by se o zvířata dokázali dobře postarat. Malé překvapení z farmy na závěr si plně zasloužili!
   
Masopust 2016
Masopust 2016
Akce pro veřejnost / 06 Únor 2016 / 28 fotek

Masopustní veselí na Toulcově dvoře a průvod masek starou Hostivaří zahájili dnes 6.2.016 zástupci MČ Prahy 15, následovalo představení tradičních masek, mezi kterými nesmí chybět medvěd, kobyla, smrtka, kat, kozel, cikánka, kominík... V maskách přišla i spousta z návštěvníků, takže průvod byl vskutku pestrý. Přidal se k nám i strejček Míla, kterému se nejvíce líbilo mezi jitrnicemi:-) Po celé odpoledne hrála hudba, tančilo se, dobrého jídla i pití bylo plno,... rozloučili jsme se popravou Masopusta, kterou býval tradičně ukončován masopust a zahájeno období půstu, které trvá až do Velikonoc. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na setkání při Velikonočním jarmarku 19.3.2016!
   
Jako prase v žitě
Jako prase v žitě
Akce pro veřejnost / 25 Leden 2016 / 6 fotek

I přes třeskuté mrazy jsme se vydali navštívit prasátka. Z našich připravených pochoutek měla náramnou radost!
   
Vánoční setkání se zvířaty
Vánoční setkání se zvířaty
Akce pro veřejnost / 22 Prosinec 2015 / 14 fotek

Ve středu 16.12.2015 jsme se sešli, abychom popřáli zvířátkům z naší farmy. Děti s pomocí rodičů odvedly kozy z výběhu do chléva, vyrobily přání do nového roku. Společně jsme si zazpívali koledy a po světýlkách se zašli podívat na špýchar, jaké dárky dostávají pod stromeček zvířátka. Kouskem mrkvičky a suchého chleba jsme obdarovali králíky a ovečky. V zookoutku si děti pohladily morče, hada i hedvábničku. A na závěr jsme ještě zkontrolovali bydlení naší Jitky a Fidorky. Přejeme hezké a veselé svátky.
   
Mikulášský jarmark
Mikulášský jarmark
Akce pro veřejnost / 30 Listopad 2015 / 7 fotek

Krásné fotky z Mikulášského jarmarku nám poslal Luděk Dostál. Moc děkujeme.
   

Strana 1 z 40

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka: