hlavicka
flag flag flag flag flag flag flag

Toulcův dvůr

Středisko ekologické výchovy
hlavního města Prahy
Kubatova 32/1
Praha 10 - Hostivař
102 00
Infocentrum:
Po - Pá: 11:00 - 16:30,
polední pauza: 13:00-13:30
So - Ne: 10:00 - 18:00
polední pauza: 13:00-14:00
info@toulcuvdvur.cz
Tel: 272 660 500
Fax: 271 450 548
všechny kontakty
jak se k nám dostanete?
otevírací doba

Domů Vzdělávání

Vzdělávání

 
Vzdělávání pedagogů Pro pedagogy připravujeme aktivity, jejichž cílem je pomoc při praktickém začleňování environmentální výchovy do školního vzdělávacího programu. Průběžně proto realizujeme semináře, exkurze i konference. Jsme také krajským koordinátorem sítě učitelů se zájmem o ekologickou výchovu M.R.K.E.V. (pro ZŠ a SŠ) a Mrkvička(pro MŠ). Pro pražské pedagogy předškolního vzdělávání jsme realizovali dva běhy specializčeního studia EVVO a v současné době probíhá toto studium pro pedagogy MŠ Středočeského kraje za podpory ESF - OPVK.
Více informací...
 
Mateřská škola Semínko Mateřskou školu Semínko založila v roce 2003 Emilie Strejčková jako neziskovou organizaci, obecně prospěšnou společnost.
Semínko je soukromou mateřskou školou s environmentálním vzdělávacím programem. Klademe důraz na výchovu k udržitelnému rozvoji, děti tráví mnoho času venku a jsou tak v pevném kontaktu s přírodou. Od roku 2004 jsou v provozu dvě smíšené třídy (Včelky a Motýlci) po 23 dětech. Ve třídě se střídají dva pedagogové. Ve školce jsou také tři zahraniční asistenti, kteří hovoří s dětmi i učitelkami anglicky a španělsky.
V září 2010 byla otevřena třída typu lesní mateřské školy Lesníček s kapacitou 15 dětí.
Více informací...
 
Lesní mateřská škola Lesníček LESNÍ TŘÍDA LESNÍČEK JE SOUČÁSTÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY SEMÍNKO, o.p.s.
Lesní třída je zařazena v rejstříku škol.
Lesníček je inspirovaný lesní mateřskou školou. Nabízí péči pro děti předškolního věku 3 – 7 let zaměřenou na harmonický tělesný i duševní rozvoj dětí. V provozu jsou dvě třídy pro 15 dětí, které fungují tři a dva dny v týdnu. Po-st a čt-pá, od 8:30 do 15:00 hodin. Výchova a vzdělávání probíhá pod vedením kvalifikovaných pedagogů. Ve třidě jsou současně 2 pedagogové, kteří pracují společně, nebo si děti rozdělí do menších skupinek.
Více informací...
 
Studentské praxe Pro studenty středních, vyšších odborných i vysokých škol nabízíme možnost absolvování praxe na Toulcově dvoře. Se studenty pracujeme na krátkodobých i dlouhodobých praxích, zájemci u nás mohou absolvovat i několikaměsíční stáže.
Více informací...
 

Aktuality - Vzdělávání

Výukové programy pro školy jsou až do konce června...
Výukové programy pro školy jsou až do konce června obsazeny V současné době již máme všechny termíny pro konání dopoledních...
Exkurze do lesní třídy Lesníček, 25. dubna 2014
Exkurze do lesní třídy Lesníček, 25. dubna 2014 Zveme Vás na exkurzi do lesní třídy Lesníček, která je součástí Mateřské...
Rozhodnutí o zápisu do Mateřské školy Semínko,...
Do běžných tříd školky přijmeme 18 dětí, do tříd Lesníčku 12. Ostatní...