skolka2
flag flag flag flag flag flag flag
Domů Vzdělávání Mateřská škola

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Mateřská škola Semínko

Mateřská škola Semínko Mateřská škola Semínko byla založena v roce 2003 Emilií Strejčkovou. Je to nezisková organizace, obecně prospěšná společnost.
Semínko je soukromou mateřskou školou s environmentálním vzdělávacím programem.
Děti tráví mnoho času venku v přírodě, mezi květinami a stromy. Na farmě i ve školce jsou v kontaktu se zvířaty.
Klademe důraz na zdravé stravování. Většina podávaných potravin je v biokvalitě, jídelníčky obsahují více zeleniny a ovoce, než je běžné,spotřeba bílé mouky a cukru je omezena na minimum.
Od roku 2004 jsou v provozu dvě smíšené třídy (Včelky a Motýlci) po 23 dětech. Ve třídě se střídají dva pedagogové. (Díky získaným grantům se na rok 2014/2015 podařilo získat finance na další učitele. V každé třídě jsou tedy dva učitelé dopoledne a jeden odpoledne. Ve školce jsou také asistenti ze Španělska a Velké Británie, kteří hovoří s dětmi i učiteli anglicky a španělsky.
V září 2010 byla otevřena třída typu lesní mateřské školy Lesníček s kapacitou 15 dětí.
Od září bude ve školce volné místo. Máte-li o přijetí zájem, ozvěte se nám.

Výchovný program       Nastartování přirozenějšího způsobu života

Koncepce školy vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání a ze Školního vzdělávacího programu, jehož cílem je uspokojovat fyziologické a psychické potřeby dětí, zajišťovat jejich zdravý a harmonický vývoj a položit základy pro návyky takového způsobu života, který bude prevencí proti sociálně patologickým jevům a bude korespondovat s principy udržitelného rozvoje.

Inspirujeme se českými učiteli jako byli Jan Amos Komenský a Eduard Štorch.
Třídní program je koncipován tak, aby prožitek dítěte byl na prvním místě a obsahoval zážitky a prožitky ze všech pěti oblastí předškolního vzdělávání.

Děti jsou v pravidelném kontaktu se zvířaty. Některá jsou přímo ve školce - pakobylky, rybičky a canisterapeutický pes bordercolie Dora, za dalšími chodí děti na farmu a do areálu.

Právní forma

nezisková organizace - obecně prospěšná společnost

Ředitelka

Mgr. Magdaléna Kapuciánová

Třídy a počty dětí

Dvě smíšené třídy.

V jedné třídě je max. 23 dětí, dva pedagogové, kteří se střídají na dopolední a odpolední provoz. (Ve školním roce 2014/2015 po dobu trvání grantu jsou v každé třídě tři učitelé)
Dvě třídy typu lesní mateřské školy (více v odkazu Vzdělávání - Lesní mateřská škola), s počtem dětí 15 na jednu třídu a dvěma pedagogy.

Věk dětí

3 - 7 let

Součásti MŠ

Školní jídelna a zahrada

Poloha

Areál ekologického centra Toulcův dvůr. Rozloha členitého a přírodně hodnotného terénu příslušejícího k areálu činí 8 hektarů. Celek je součástí přírodního parku Hostivař - Záběhlice a památkově chráněného souboru Stará Hostivař. Z části je tvořen chráněným přírodním výtvorem Meandry Botiče.

Dostupnost

MHD: Autobus č.175 a č. 177 - stanice Toulcův dvůr je přímo u areálu. Tramvaje 22, 26 - zastávka Na Groši - odtud vede cesta menší procházkou okolo Botiče.

Školné pro školní rok 2014/2015

v běžných třídách 5 denní provoz (Včelky a Motýlci - provoz 7 - 17 hod.):          74.550,-Kč/rok (placeno ve dvou splátkách po 37.275 Kč)

(částečná docházka: 1 den docházky v týdnu 2000 Kč /měsíc

2 dny docházky v týdnu 3200 Kč /měsíc  
3 dny docházky v týdnu 4700 Kč /měsíc )

 

ve třídě Lesníček 2, (dvoudenní provoz v týdnu 8:30 - 15 hod.):   38.000,-Kč/rok (placeno ve dvou splátkách po 19.000 Kč)

 

ve třídě Lesníček 3, (třídenní provoz v týdnu 8:30 - 15 hod).:         56.000,-Kč/rok (placeno ve dvou splátkách po 28.000 Kč)

 

 

 

 

Jestli vám na stránkách nějaká informace chybí, napište nám to.

Přiložené soubory:

Související stránky:

Fotogalerie:

images/stories/fotogalerie/1837/26042013602.jpg images/stories/fotogalerie/1837/Obrázek2.jpg images/stories/fotogalerie/1837/Obrázek5.jpg images/stories/fotogalerie/1837/Obrázek3.jpg images/stories/fotogalerie/1837/Obrázek8.jpg images/stories/fotogalerie/1837/Obrázek9.jpg

Aktuality ze školky

Exkurze do lesní třídy Lesníček, 21.1.2015
Exkurze do lesní třídy Lesníček, 21.1.2015 Mateřská škola Semínko Vás zve na Exkurzi do lesní třídy Lesníček, která...
Vánoční noc ve školce Semínko
Vánoční noc ve školce Semínko Nabízíme Vám rodičům, že se z pátku na sobotu postaráme o Vaše děti (4-8...
Odpolední kroužky pro děti v MŠ Semínko
Odpolední kroužky pro děti v MŠ Semínko Mateřská škola Semínko nabízí od října 2014 dva odpolední kroužky pro...
všechny aktuality >>>

Jsme držitelem ocenění UNESCO

UNESCO

jsme_na_facebooku