toulcak

Stravování

Stravování

 Zdravé stravování je jedním z dílů mozaiky, který patří do našeho nahlížení světa.  Děti v Semínku si tak již v předškolním věku osvojují návyky zdravého stravování, které mohou následně ovlivnit jejich celkový životní přístup ke konzumaci jídla. Přisoudit jídlu hodnotu, naučit se, jak nám pomáhá v těle, uvařit si z vlastních surovin něco dobrého - to vše zajímá nás i děti.Přímo ve školce Semínko máme svou vlastní školní jídelnu, kde dětem zajišťujeme celodenní stravování ve složení přesnídávka – oběd – svačina v ceně  10 Kč - 50 Kč - 10 Kč, celkem 70 Kč/den.  

Paní kuchařky a učitelé Semínka považují zdravou výživu za důležitou součást správného vývoje dítěte. Zdravá výživa je proto v naší školce součástí školního vzdělávacího programu. Mluvit s dětmi o stravě a jejím významu pro lidské tělo je pro nás přirozené. Děti současně učíme, co nám příroda naděluje a jaká je vlastně cesta surovin k našemu talíři, jak je tím ovlivněna krajina a zvířata i jak původ jídla a jeho kvalita ovlivňuje životní prostředí. K praktickým příkladům, jak dětem přibližujeme zdravou stravu, patří např. společné pečení ovocných koláčů či lisování ovocných šťáv z úrody školky či areálu Toulcova dvora nebo pěstování a následné využití nejrůznějších bylinek v naší kuchyni. O jídle mluvíme i s rodiči dětí. Na vyžádání jim sdělujeme naše dodavatele potravin, původ potravin či recepty na oblíbená jídla jejich dětí.

Náš jídelníček je pestrý a na základě nejnovějších poznatků ve výživě i neustále vylepšován. Strava se skládá z produktů zdravé výživy a biopotravin, je biologicky vyvážená a pomáhá dětem předškolního věku přivykat zdravému životnímu stylu. Denně vaříme z čerstvých surovin. Pravidelně do jídelníčku zařazujeme domácí pomazánky, různé luštěniny, rybí maso, pohanku, kozí produkty, kukuřičné a rýžové kaše atd. Zásadní součástí všech jídel je dostatek ovoce a zeleniny, a to nejrůznějších druhů a úprav. Jídla solíme minimálně. K dochucování pokrmů nepoužíváme aditiva ani aromata.

Součástí zdravé výživy je i pitný režim. Po celý den mají děti k dispozici neslazené ovocné či bylinkové čaje, bio mléko a čistou vodu (případně ochucenou bylinkami z naší zahrádky nebo ovocem). Každé dítě si může vybrat, na co má zrovna chuť. Do pitného režimu jsou navíc zařazovány české mošty v bio kvalitě, které dětem podáváme ředěné vodou v poměru 1:1.

Pokud děti chtějí oslavit své narozeniny s kamarády ve školce, děje se tak po dopolední svačince. Nošení sladkostí ve smyslu bonbónů, žvýkaček, čokolád atp. není v Semínku dovoleno. Upřednostňujeme domácí zdravé koláče, čerstvé či sušené ovoce, oříšky nebo semínka.

V neposlední řadě dbáme na kulturnost prostředí, kde se děti stravují, způsob servírování i vzhled pokrmu. Jídelna je světlá, jídelní stolky jsou uspořádány do menších celků pro max. 8 dětí, což působí osobněji a když si děti potřebují něci říci, nemusí na sebe křičet. Pokrmy jsou servírovány na porcelánu s dekorem zvířátek, který splňuje veškeré zdravotní atesty. 

Jsme držitelem ocenění UNESCO

UNESCO
zdrava_skola
prirodni_zahrada

Jsme nositeli ocenění Rodiče vítáni

Společenství praxe


 
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X