toulcak

Stravování

Stravování

Celodenní stravování dětí ve složení svačina – oběd – svačina je zajištěno jídelnou v Mateřské škole Semínko, která vaří biologicky vyváženou stravu pro děti předškolního věku.

Vaříme z čerstvých potravin-ne z polotovarů. K vaření jsou používány denně čerstvé a z 72% bio suroviny, které jsou pro nás přirozenou volbou. Jejich pěstování nezatěžuje přírodu tolik jako konvenční zemědělství a pomáhá dětem přivykat zdravému životnímu stylu.

Ke svačinkám je podáváno čerstvé pečivo s různými pomazánkami z luštěnin, bio vajec, zeleniny, tvarohu, obilnin, ryb …. Denně je ke svačině čerstvá bio zelenina a bio ovoce. Pro děti připravujeme bio obilninové kaše (kukuřičné, prosné, pohankové), domácí moučníky. Pravidelně zařazujeme i kvalitní cereálie a bio kukuřičné lupínky. Jednou do týdne je zařazen bio jogurt (kravský, kozí) nebo bio tvaroh. Dopoledne děti pijí čerstvé bio mléko.

Polévky se připravují ze základního vývaru z čerstvého masa, kořenové zeleniny nebo více druhové zeleniny a koření, nikoliv z polotovarů. Jako zavářka se používají bio luštěniny (červená čočka, zelený a žlutý hrách, pohanka), bio obilniny (zrno a vločky z ječmene, bio ovesné vločky, rýže, ječné kroupy), bio těstoviny ve tvaru obrázků nebo písmenek, drožďové kapání s bio vejci. Na závěr se používají dochucovací prostředky pouze však takové, které neobsahují aditiva a aromata (bio zeleninové bujóny, bio mořská sůl, bio pažitka nebo bio petržel kadeřavá, koření). Pro přípravu hlavních jídel a polévek je používáno bio kuřecí maso z Bioparku Lipová, biokuřata chovají konkrétní české farmy (viz registr farmářů na stránkách Bioparku), bio hovězí maso dodavá biofarma Sasov Jihlava nebo objednáváme pouze kvalitní vepřové výsekové maso z České masny.

Jednou za 14 dní je zařazováno do jídelníčku rybí maso - čerstvý chlazený filet z lososa, chlazený filet tilápie nilské, zamražené filé ze štiky mořské.

Děti dostávají denně dle možností zeleninové saláty, zelné saláty, saláty z červené řepy.

Pitný režim je dodržován po celý den. Jako nápoje jsou podávány bio bylinné čaje a ovocné sypané čaje s plodem šípku, rakytníku, borůvky, s květem ibišku, listem ostružiny, jahodníku. Bio džus – je zařazován na jídelní lístek minimálně 2x týdně. Jedná se o mnoho ovocný koncentrát s ovocným podílem 25% a karotkovým podílem 5%, který po naředění v poměru 1:1 s vodou děti pijí. V sezóně děti dostávají čerstvé lisované mošty – řepné, jablečné, hruškové.

 

Ve středu dopoledne chodí děti na výlety a dostávají s sebou pečivo (celozrnný rohlík, mléčné housky, loupák), energetickou tyčinku (bio müsli tyčinky, bio jablečné trubičky, celozrnné tyčinky).

Místo dortu na narozeninové oslavy upřednostňujeme, když rodiče přinášejí pro ostatní kamarády něco zdravějšího. Netradiční ovoce, různá semínka, sušené ovoce, oříšky, ovocné tyčinky.

 

Dbáme na správnou a zdravou výživu dětí, proto rodiče nedávají v prostorách MŠ svým dětem bonbóny, žvýkačky a podobné sladkosti. Děti je ani nedostávají od učitelek.

 

Ceny stravného:

dopolední svačina: 7,5 Kč

polévka: 11 Kč

hlavní jídlo: 39 Kč

odpolední svačina: 7,5 Kč

 

Zdravé recepty ke stažení dodala maminka Aničky ze školky paní Barbora Hernychová http://www.probio.cz

 

 

Jsme držitelem ocenění UNESCO

UNESCO
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka: