pedagogove1
flag flag flag flag flag flag flag

Zobrazit miniaturyZobrazit archivEmailTisk

Semináře pro pedagogy

Semináře pro pedagogy na Toulcově dvoře jsou z valné části akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a jsou tedy započitatelné do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Na závěr akreditovaného semináře obdrží účastníci osvědčení o absolvování, které obsahuje i číslo akreditace MŠMT.

  • Na všechny semináře je nutná rezervace! Přihlašovací formulář najdete v detailním popisu akce.
  • Na základě přihlášky bude vaší škole vystavena faktura.
  • Chcete, aby Vám plánované akce chodily automaticky na Váš e-mail? Nahlašte se k odběru novinek a akcí podle cílové skupiny!.
  
Obrázek Datum Kategorie
Úvod do etologie volně žijících zvířat Čtvrtek 24.4.2014 / Úvod do etologie volně žijících zvířat / 14:00 - 17:00

Etologie se zabývá studiem chování živočichů.
Na semináři se budeme věnovat vrozeným i naučeným složkám chování, vývojem vzorců chování a jejich významem pro přežívání daného druhu ve volné přírodě. Získané znalosti můžeme uplatnit nejen ve výuce. Poznatky lze využít v projektech k zachování populací původních nebo přesídlených druhů i v bezprostředním okolí lidských sídlišť. Etologie má velký význam pro chov zvířat v záchranných stanicích, zoologických zahradách, ale i pro ochranu ohrožených druhů ve volné přírodě.
 

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy, lektory EVP a volnočasových aktivit
Semináře pro pedagogy
Odborné semináře
Úvod do etologie hospodářských zvířat Čtvrtek 15.5.2014 / Úvod do etologie hospodářských zvířat / 14:00 - 17:00

Chováním hospodářských zvířat v souvislosti s využitím poznatků v praxi se zabývá aplikovaná etologie. Na semináři se seznámíme s typy chování zvířat a jejich zákonitostmi. Zjistíme, jestli mají lidé možnosti ovlivňovat chování zvířat. Objasníme si odchylky v chování zvířat ve vztahu k podmínkám chovu, budeme se věnovat životním potřebám hospodářských zvířat s cílem dosažení welfare (životní pohody) pro zvířata a zajištění etiky chovu.

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy, lektora EVP a volnočasových aktivit
Semináře pro pedagogy
Odborné semináře
Environmentální výchova ve Waldorfské pedagogice Čtvrtek 22.5.2014 / Environmentální výchova ve Waldorfské pedagogice / 09:00 - 14:00

V tomto semináři se účastníci seznámí s obecnými principy Waldorfské pedagogiky, s vývojovými fázemi dítěte v prvním sedmiletí a hlavními metodami práce s dětmi. Budeme se zabývat denním rytmem a řádem ve WMŠ, bude objasněna role učitelky a význam  prostředí, ve kterém se děti pohybují.

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy MŠ
Semináře pro pedagogy
Cyklus seminářů pro pedagogy
Učení hrou a prožitkem J.Cornella - EVP Žabí putování Pátek 13.6.2014 / Učení hrou a prožitkem J.Cornella - EVP Žabí putování / 09:00 - 12:00

Na ukázce ekologického výukového programu (EVP) Žabí putování a  jeho následném rozboru se účastníci semináře seznámí s modelem Josepha Cornella Učení hrou a prožitkem a metodou tzv. plynulého učení. Tato metoda je zaměřena především na rozvíjení environmentální senzitivity, její autor J. Cornell je dnes jednou z nejuznávanějších autorit v oblasti environmentální výchovy.

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy MŠ
Semináře pro pedagogy
Cyklus seminářů pro pedagogy
Příklady dobré praxe Čtvrtek 25.9.2014 / Příklady dobré praxe / 09:00 - 14:15

V rámci semináře vystoupí se svými příspěvky 3 paní učitelky/ředitelky MŠ, které se dlouhodobě věnují environmentální výchově ve školce, a podělí se s účastníky o své bohaté zkušenosti. Každá lektorka představí pojetí EV v její školce, popřípadě úspěšný projekt či integrovanou tematickou výuku (tvorba přírodní zahrady; lesní mateřská škola). Účastníci semináře získají inspiraci, nové informace a dovednosti.

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy MŠ
Semináře pro pedagogy
Cyklus seminářů pro pedagogy
Environmentální výchova v programu Začít spolu Středa 22.10.2014 - Čtvrtek 16.10.2014 / Environmentální výchova v programu Začít spolu / 09:00 - 13:00

Představení programu Začít spolu (ZaS ):  hlavní principy a východiska programu. Ukázka práce s dětmi ve vzdělávacím programu Začít spolu. Sebezkušenostní dílna.

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy MŠ
Semináře pro pedagogy
Cyklus seminářů pro pedagogy
Psychologie vztahu k přírodě Úterý 11.11.2014 / Psychologie vztahu k přírodě / 09:00 - 14:00

O Eskymácích se vypráví, že mají pětatřicet výrazů pro různé druhy sněhu. Co my, kolik máme v ekovýchově slov pro různé druhy vztahu k přírodě? Umět trefně vystihnout vztah k přírodě se přitom hodí - lépe pak rozumíme dětem, lépe se formulují a naplňují cíle ekovýchovy, lépe se domluvíme s kolegy a kolegyněmi.

... Více informací >>> Vhodné pro: pedagogy MŠ a 1. stupně ZŠ
Semináře pro pedagogy
Cyklus seminářů pro pedagogy

COM_REDEVENT_EXPORT_RSSCAL

Kalendář seminářů

<<  Duben 2014  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
212223252627
282930    

Aktuality pro pedagogy

Nový ročník specializačního studia pro pedagogy MŠ
Nový ročník specializačního studia pro pedagogy MŠ V září 2014 plánujeme otevřít nový ročník specializačního studia pro...
Nabídka seminářů pro pedagogy mateřských škol
Nabídka seminářů pro pedagogy mateřských škol Na rok 2014 jsme připravili pro pedagogy mateřských škol osm seminářů v...
Prezentace z letošních konferencí M.R.K.E.V. a Mrkvička
Pro všechny účastníky letošních konferencí pro koordinátory EVVO na ZŠ (...
všechny aktuality >>>