pedagogove1
Domů

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Specializační studium EVVO pro středočeské MŠ 2013/2014

Specializační studium EVVO pro středočeské MŠ 2013/2014 V květnu 2013 zahájila organizace ZČ HB Botič na Toulcově dvoře v pořadí již třetí specializační studium pro koordinátory ekologické výchovy na mateřských školách, tentokrát díky podpoře ESF pro středočeské předškolní pedagogy.


Studium probíhá od května 2013 do září 2014 a to v rozsahu dle standardu MŠMT. Celkem tedy 250 vyučovacích hodin přímé výuky, které jsou rozděleny do výukových bloků (jeden šestidenní pobytový blok v Centru ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov, osm třídenních pobytových bloků v SEV hl. m. Prahy Toulcův dvůr a jeden čtyřdenní blok na Lipce - školském zařízení pro environmentální vzdělávání v Brně). Aby studium zabralo co možná nejméně pracovních dnů (ukázalo se, že bývá náročné uvolnit paní učitelky a zajistit za ně ve školce náhradu), probíhají třídenní bloky od pátku do neděle.

Studium je určeno pro 24 předškolních pedagogů s působností ve Středočeském kraji. Účastníci studia si osvojí kompetence k plánování, uskutečňování a hodnocení EVVO, naučí se začleňovat průřezové téma EV do ŠVP, používat vhodné metody, nástroje a prostředky k realizaci EVVO, využívat možností spolupráce s NNO, veřejnou správou, zřizovatelem, rodiči a dalšími partnery či efektivně spolupracovat s kolegy. Během studia bude kladen důraz na osvojování si aktivních metod a forem vzdělávání, rozvoj kritického a tvořivého myšlení ve výuce a uvádění příkladů dobré praxe. Cílem je úzké propojení odbornosti s praxí a využitelnost předávaných námětů a informací ve školách účastníků.

Termíny studia:

3.-5.5. 2013 Toulcův dvůr, Praha
31.5.-2.6. 2013 Toulcův dvůr, Praha
22.-27.7. 2013 Sluňákov, Horka na Moravě
20.-22.9. 2013 Toulcův dvůr, Praha
4.-6.10. 2013 Toulcův dvůr, Praha
15.-17.11. 2013 Toulcův dvůr, Praha
17. – 19.1. 2014 Toulcův dvůr, Praha
28.2.-2.3. 2014 Toulcův dvůr, Praha
15.-18.5. 2014 Jezírko, Brno
6.6.-8.6. 2014 Toulcův dvůr, Praha

Studium je určeno pro absolventy středních či vysokých pedagogických škol, popř. vysoké školy nepedagogického typu doplněného pedagogickým minimem a dvouletou praxí. Účastníci studium zakončí závěrečnou zkouškou a obhajobou závěrečné práce v souladu s § 9 vyhlášky č. 317/2005 Sb. Po úspěšném absolvování specializačního kurzu obdrží studenti osvědčení. Jistě vás potěší, že absolvování studia se může odrazit ve zvýšení Vašeho platu.


Informace dříve realizovaných studiích a fotografie z nich najdete na www.toulcuvdvur.cz/vzdelavani/pro-pedagogy/specializacni-studium

Ohlasy pedagogů pilotního běhu specializačního studia pro pražské předškolní pedagogy:

Školení pro Koordinátory EVVO na Toulcově dvoře mnohonásobně předčilo všechna má očekávání. Být koordinátorem ekologické výchovy neznamená pouze vědět, kam patří ten který odpad. Být dobrým koordinátorem, znamená být především člověkem, který si je jistý sám sebou. Svými myšlenkami, postoji, názory, životním stylem i zájmy, profesionálním vystupováním, jednáním s dospělými, dětmi i úřady. Toho všeho se týkají naše víkendové bloky. Jednotliví přednášející se střídají a každý následující svým přístupem, přínosem, vystupováním, lidskostí, zkušenostmi i profesionalitou převyšuje předcházejícího.
Janeta Benešová, MŠ Buková

V praxi jsem použila již několik nápadů, aktivit a zajímavých momentů. Každá z nás má jiné pracovní podmínky, přesto nás po celou dobu studia spojoval stejný cíl - co nejvíce začlenit jakýmkoliv způsobem environmentální výchovu do života své školky.
Lenka Wildová, MŠ Markušova

Specializační studium EVVO, které je zdarma a investuji do něj pouze svůj čas, mi velmi usnadňuje přípravu ekologických aktivit u nás ve školce. Jednotlivé učební bloky vedou profesionální odborníci, autoři knih, zkušení lektoři, psychologové, pracovníci ekologických center, pedagogové...... kteří nám přicházejí pomoci, poradit, podpořit v naší důležité práci s dětmi. Všem nám jde o jedno, zakotvit v dětech vztah k přírodě. Na víkendy strávené v krásném a příjemném prostředí se moc těším, odnáším si spousty zážitků a kamarádských vztahů.
Irena Nüssli, MŠ Semínko

Při specializačním studiu poznávám osobně lidi, kteří se v ekologických organizacích pohybují už roky a mají za sebou kus mravenčí práce. Profesně postupně získávám výbavu komunikačních technik a strategií, jak hovořit o ekologické výchově s lidmi, kteří mají třeba jinak srovnané hodnoty, aniž bychom zraňovali, uráželi, ale hledali společná řešení. V praxi určitě použiji nebo zpracuji spoustu konkrétních nápadů na aktivity s dětmi. Jsem nadšená vlastně ze všeho, co nám zatím bylo prezentováno.
Eliška Leblová, MŠ Smolkova 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

logolink_500
 

Specializační studium EVVO pro středočeské MŠ 2013/2014

Kontakty:

Kalendář seminářů

<<  Květen 2015  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Aktuality pro pedagogy

Specializační studium EVVO pro MŠ - nový ročník
Specializační studium EVVO pro MŠ - nový ročník Otevíráme nový ročník specializačního studia v oblasti EVVO pro pedagogy...
Volná místa na seminářích EVVO
Volná místa na seminářích EVVO Především učitelům MŠ jsou určeny dva semináře v oblasti EVVO, které...
Nový ročník specializačního studia na podzim 2014...
Nový ročník specializačního studia na podzim 2014 nebude Bohužel jsme neuspěli s žádostí o dotaci na nový ročník specializačního...
všechny aktuality >>>