evp2
Domů

Terénní exkurze

Rádi byste vzali svoji třídu ven, ale nemáte čas plánovat exkurzi ani zjišťovat spojení? Přenechejte tyto starosti našemu lektorovi. Nabízíme vám připravené a vyzkoušené trasy terénních exkurzí, použitelné jako „živé učebny".
I u kratších tras je třeba počítat s návratem až v odpoledních hodinách, protože děti potřebují čas také na občerstvení, odpočinek a hru. Na základě zkušeností z exkurzí již proběhlých uvádíme pro představu přibližný čistý čas strávený na pěší trase, bez dopravy: 6 km = 4 hod., 10 km = 6 hod.
  • Terénní exkurze probíhají mimo areál Toulcova dvora.
  • Exkurze jsou určeny pro žáky základních škol (od 5. třídy) a středních škol, vždy pouze pro jednu třídu (max. 30 žáků). Některé trasy je možné po domluvě absolvovat již od 3. třídy ZŠ.
  • Účastnický poplatek 70 Kč na žáka nezahrnuje dopravu a případné vstupné do objektů.
  • Každý žák dostane základní písemné informace o trase a mapku cesty. Pro doprovázejícího pedagoga jsou připraveny podrobnější informace o trase, rovněž s mapkou.
  • Pro společnou práci v terénu obdrží skupinky žáků pracovní listy podle tematického zaměření exkurze. Možná témata exkurzí jsou uvedena u každého odkazu.
  •  Při objednávání je nutné se dohodnout s lektorem o zvolené trase vzhledem k roční době, věku žáků a probíranému učivu. Zároveň se též domlouvá čas a místo srazu a odjezdu i předpokládaná doba návratu podle aktuálního jízdního řádu.
  • U většiny tras je možné s lektorem dohodnout kratší nebo delší variantu.
  • Trasy jsou vybírány tak, aby byly snadno dostupné hromadnou dopravou. Máte-li vlastní autobus, můžete si s lektorem domluvit úpravu pěší trasy.
  • S sebou: boty a oblečení vhodné do terénu, vybavení proti dešti, jídlo a pití!

Aktuality pro školy

Objednávání výukových programů pro školy a školky
Objednávání výukových programů pro školy a školky Od pondělí 24.8. spouštíme objednávání výukových programů na nový školní...
Objednávání ekologických výukových programů
Objednávání ekologických výukových programů DUBEN - ČERVENPříští týden ve středu 4. 2. začíná objednávání programů...
Zvířecí programy v zimním období
Zvířecí programy v zimním období Vyzkoušejte zvířecí programy také v zimním období. Programy jako O...
všechny aktuality >>>