Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Kalendář
Všechny akce
bublina
Den stromů - pátek 18.10.
bublina
Konference EVVO
pro učitele
23. a 24. října
bublina
Aktuální nabídka zeleniny přímo z "Toulcáku".
bublina
Semínko zkoumá okolí
bublina
13. listopadu- Bob a Bobek - králíci z klobouku
Sdílení přebytků
27.8.2019 10:05
Máte po dovolené či po táboře přebytky jídla, které už určitě jíst nebudete, ale je zcela v pořádku? Přineste ho do sdílené lednice. Třeba do té na Toulcově dvoře.
Papírové tašky
12.8.2019 13:12
Pokud nevíte, co s papírovými taškami (od "Rohlíku, Košíku, atd..), přineste je nám. Budeme za ně moc rádi. :-) Přinést je můžete k nám do kanceláře ENVIRA, o.p.s. (dveře naproti infocentru), na stánek v pondělí a čtvrtek nebo do Zdravé jídelny. Děkujeme!
Nové motivy malované keramiky z Toulcova dvora.
7.8.2019 12:33
Podívejte se na nové motivy zvířátek, klučičích i holčičích obrázků na našich ručně točených hrnečcích. Prohlédnout si je můžete ve Zdravé jídelně, Infocentru nebo přímo v keramické dílně.
Toulcův dvůr je ve finále celosvětové soutěže E.ON Energy Globe v kategorii vzdělávání
2.8.2019 09:06
V letošním roce se náš projekt „Ekologické vzdělávání na statku“ dostal mezi 10 finalistů soutěže E.ON Energy Globe. Celkově se do letošního ročníku přihlásilo přes 350 projektů ve všech kategoriích. Odborná porota, která finálové projekty vybírá, ocenila zejména komplexnost projektu, jeho dopad na širokou škálu cílových skupin a dlouhodobost našich aktivit.
Příměstské tábory jsou v plném proudu
2.8.2019 09:00
Péče o zvířata, hry, tvoření, ale i nové informace a zkušenosti - taková je náplň příměstských táborů. A děti si je užívají.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Fazolová
  • Pečená šunka od kosti, brambory na sádle, beraní rohy
  • Guláš se sitanem, bramborový knedlík

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.