Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Události organizací Toulcova dvora

Co je Toulcův dvůr?
bublina
Přispějte na novou expozici
bublina
Svatby 2023 - volné termíny
bublina
Adventní a vánoční dekorace z Toulcova dvora.
bublina
Svatý Martin
ve školce
bublina
Adopce jako dárek
Přijmeme učitelku nebo učitele do školky
Volná místa
24.11.2022 14:23
Mateřská škola Semínko přijme učitelku nebo učitele s nástupem od 1. 4. 2023. Semínko je ekologická školka a sídlí v Toulcově dvoře, ve středisku ekologické výchovy v Praze 10, je zaměřena na blízký kontakt dětí s přírodou – na zahradě, na farmě, v lese.
Sbírka na výstavu Život našich předků na statku
Akce pro veřejnost
16.11.2022 14:19
V historickém špýcharu na Toulcově dvoře jsou umístěny stálé expozice starého zemědělského náčiní a přadných rostlin. Chceme tomuto místu vdechnout nový život. Virtuálním průvodcem života na statku před 100 lety bude pan Toulec a jeho děti, společně vám ukážou, jak se v té době žilo a jak byly v rodinách rozděleny úkoly. Zapojte se i vy, přispějte na sbírku v průběhu Giving tuesday! Nová výstava…
Dárkový poukaz nejenom jako dárek k Vánocům.
Akce pro veřejnost
8.11.2022 09:52
Věnujte k Vánocům, narozeninám, svátku...nebo jen tak. Dárkový poukaz v hodnotě, kterou si Vy vyberete. Využít lze na "kurz malování na keramiku" nebo na koupi hotového výrobku z naší keramické dílny. Platnost do konce příštího roku - 31.12.2023. Poukaz můžete koupit a vyzvednout v keramické dílně nebo si domluvit vyzvednutí na mailu: vokralova@toulcuvdvur.cz.
Zimní otevírací doba
Akce pro veřejnost
1.11.2022 16:30
Připomínáme, že během temných měsíců (od listopadu do konce února) jsou farma a přírodní areál otevřeny pouze do 16:00.
Obchod na dvorečku se chystá na advent
Akce pro veřejnost
31.10.2022 10:19
Obchod na dvorečku paní Syrovátkové má z důvodu výroby vánočních a adventních dekorací zavřeno. Otevře se opět 21. listopadu 2022 a bude mít otevřeno až do Vánoc.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Dýňová polévka
  • Pečené kuřecí špalíčky, rýže
  • Grilované tofu , luštěninové pyré

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.