Události organizací Toulcova dvora

Co je Toulcův dvůr?
bublina
Venkovní úniková hra
Čas zvratu
bublina
Pár volných míst na příměstských táborech
bublina
Aktuální ČERVENCOVÁ nabídka zeleniny z Toulcáku.
bublina
Žijeme spolu -výtvarná soutěž
Konference EVVO pro učitele ZŠ - Zacyklený odpad
Pravidelné aktivity pro dospělé
25.6.2021 20:09
Podzimní konference EVVO pro učitele ZŠ.
Otevření Infocentra
Akce pro veřejnost
6.5.2021 12:33
Věci samozřejmé zdají se být zázračné. A tak se zdá, že v pondělí 10. května 2021 budeme moci otevřít Infocentrum. Zároveň bude obnoven i víkendový provoz, včetně sobotních prohlídek. Zatím pouze venkovních. Kromě keramiky, podkov a běžných turistických maličkostí, vás čeká Semínkovna, přeplněná Sdílená knihovna i Veřejná lednice. A jedno nové akční překvapení. Ale aby těch dobrých zpráv nebylo…
Materiály ke stažení
Zájmové
4.5.2021 15:47
Připravili jsme pracovní listy, které můžete zdarma stáhnout a použít.
Otevření areálu a farmy
Akce pro veřejnost
7.4.2021 11:56
Od pondělí 12. dubna 2021 se otevřou přírodní prostory Toulcova dvora a farma. Částečně bude otevřen i mokřad. Jeho zalesněná část bude ale z důvodu hnízdění vodního ptactva zavřena. Budete ale moci pobýt u jezírka. A ten kdo se ztiší a zaposlouchá, uslyší možná koncert žab. Prosíme Vás o dodržování protiepidemiologických předpisů.
Materiály pro učitele na Ucitelnice.cz
Zájmové
26.3.2021 08:57
Prakticky využitelných podkladů pro živou i online výuku není nikdy dost, to zná asi každý učitel. Upravili jsme některé naše materiály do příprav pro hodiny, které snadno využijete pro svoje děti. Pracovní listy, videa, metodiky i herní karty najdete na portálu Ucitelnice.cz.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Hovězí vývar s nudličkami
  • Segedínský guláš, houskový knedlík
  • Hráškový falafel , zeleninový salát, vega tatarka

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.