Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Události organizací Toulcova dvora

Co je Toulcův dvůr?
bublina
Venkovní úniková hra
Čas zvratu
bublina
Pár volných míst na příměstských táborech
bublina
Aktuální ČERVENCOVÁ nabídka zeleniny z Toulcáku.
bublina
Žijeme spolu -výtvarná soutěž
Podcast k Hodině Země
Akce pro veřejnost
26.3.2021 07:50
Hodina Země, která letos připadá na sobotu 27. března, každoročně upozorňuje  na změnu klimatu, světelný smog a s tím související problémy. I letos můžete tento čas strávit s námi. Ve 20:30 zhasněte a pusťte si náš podcast o povídání o tmě po tmě. Můžete se těšit na úryvky z knih, poezii či rozhovory. V závěru uslyšíte i několik tipů co si doma zahrát ve zbývajícím čase. Přejeme příjemný…
Nové webináře v nabídce
Akce pro veřejnost
17.3.2021 11:47
Na základě výsledků z dotazníků od učitelů jsme připravili novou nabídku webnářů.
Velikonoční kvíz
Akce pro veřejnost
11.3.2021 16:43
Popeleční středou začal velikonoční půst a my se blížíme pomalu, ale jistě k Velikonocům. Pokud se chcete o těchto svátcích dozvědět více, stáhněte si náš kvíz a přijďte si ho k nám vyřešit. Na hlavním nádvoří kolem stepi jsou umístěny obrázky s texty, na kterých nejdete potřebné odpovědi. Dozvíte se něco nového a načerpáte sváteční atmosféru.
Probuď v sobě zahradníka
Ekotipy
11.3.2021 13:05
Stalo se to někdy před Vánoci. V Infocentru Toulcova dvora se zjevila osoba a přinesla do naší Semínkovny bednu precizně zabalených a podrobně popsaných semínek. Tou štědrou osobou byl amatérský botanik Matin Sádlo. Řekl, že sběr semínek je jeho koníček a že utvořil dvě identické kolekce. Tu druhou věnoval do Semínkovny v knihovně na Břevnově.
Zdravá jídelna otevřena do 18:00 hodin.
Akce pro veřejnost
5.3.2021 10:28
Od pátku 5.3. 2021 máme opět Zdravou jídelnu otevřenou od 11:00 do 18:00 hodin.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Hovězí vývar s nudličkami
  • Segedínský guláš, houskový knedlík
  • Hráškový falafel , zeleninový salát, vega tatarka

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.