Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Jak vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Exkurze do MŠ Klánovice.

Středa 12.4.2023 14:00  18:00
Vstupné: 600 (Úhrada fakturou)
Kde: Mimo Toulcův dvůr
Organizátor: Botič o.p.s.
Kontakty: Lenka Hofierková
Exkurze do mateřské školy Klánovice zaměřená především na seznámení s ekoprovozem, prohlídku interiéru i školní zahrady, včetně vlastnoručně vyrobených pomůcek. Součástí budou i motivační principy rozvíjející ohleduplný vztah k přírodě.
jak-vest-deti-k-ohleduplnemu-chovani-k-prirode-exkurze-do-ms-klanovice

Anotace:

Chtěli byste zjistit, jak lze pomocí školní zahrady vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Nabízíme Vám příklad dobré praxe z mateřské školy Klánovice. Vydejte se s námi na exkurzi, kde Vám bude v první části exkurze představen koncept této školky. Seznámíte se s ekoprovozem, podíváte se do jurty, která je používána jednak, jako zázemí pro lesní třídu, ale i jako venkovní učebna pro ostatní třídy. Zjistíte, které přírodní prvky jsou vhodné pro využití ve výuce i k volné hře. Nakouknete do zásob přírodnin, ale také pomůcek, které klánovičtí pedagogové s dětmi sami vyrobili v rámci polytechnické výuky.

 

Zajímá Vás, co vše je potřeba pořídit, než se do výroby takových pomůcek s dětmi pustíte?


V druhé části se zaměříme na motivační principy, se kterými ve škole pracují, aby v dětech pomocí her a různých aktivit probudili a dále rozvíjeli ohleduplný vztah k přírodě. 

 

Akce je akreditovaná MŠMT pod Č.j.: MSMT-8152/2021-1. Na místě dostanou účastníci osvědčení s osobními údaji, které vyplní do přihlášky (viz registrační formulář níže).

 

Občerstvení: Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

 

Místo konání:

Mateřská škola Klánovice, příspěvková organizace

V žáčku 219/2

Praha 14 - Klánovice

190 14

 

Mateřská škola se nachází 15 minut chůze od vlakového nádraží Klánovice.

 

O mateřské škole Klánovice:

Proč zrovna mateřská škola Klánovice? V mateřské škole Klánovice totiž věnují pozornost hodnotám jako je přátelství a tolerance. Pěstují v dětech laskavost a cit pro rozdílnost.

V mateřské škole je celkem 7 tříd.  Všechny třídy pracují podle vzdělávacího programu "Spolu v pohodě i nepohodě".  Mateřská škola je umístěna ve dvou propojených budovách, v původní vile s novou přístavbou dřevostavby a v moderní stavbě zakončené učebnami s kruhovým půdorysem. V budovách je umístěna i víceúčelová místnost, která slouží převážně jako tělocvična či divadelní sál. Děti mají k dispozici i velkou zahradu rozdělenou na tři části. Herní s dětským hřištěm a přírodní učebnu pro všechny smysly. Třetí část zahrady před budovou školky je určena pro nejmladší děti, jsou zde umístěny herní prvky pro děti od dvou let.

 

Více o MŠ Klánovice se dočtete zde

 

 

  Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Registrace Středa 12.4.2023
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
5/20
Účastníci

Pro přihlášení na tuto akci vyplňte, prosím, tento registrační formulář. Vaše osobní údaje potřebujeme kvůli registraci účastníků a vystavení osvědčení o účasti (akce je akreditovaná MŠMT), údaje o Vaší škole potřebujeme kvůli fakturaci účastnického poplatku. Děkujeme za pečlivé vyplnění!

Formulář