Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Nauč se dívat na kopyta I. - webinář s MVDr. Dominikou Švehlovou

Středa 1.12.2021 19:00  22:00
Vstupné: 450,- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Mimo Toulcův dvůr
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Tento krátký tříhodinový webinář má za cíl ukázat posluchačům, jak obecně vypadá zdravé a funkční kopyto českého domácího jezdeckého či vozatajského koně. Řekneme si na něm, jak se na kopyta dívat, co na nich sledovat a jak hodnotit.
nauc-se-divat-na-kopyta-i-webinar-s-mvdr-dominikou-svehlovou

Nauč se dívat na kopyta I.
Každý majitel koně by si měl vycvičit oči na to, jak mají vypadat zdravá a funkční koňská kopyta. A protože neexistuje jeden jediný model takového kopyta, je třeba znát obecná pravidla i souvislosti tvaru kopyt se zbytkem těla koně. A pak sledovat koňský pohyb, ochotu pracovat a provádět to, co po něm jezdec chce, a zpětně to dávat do souvislosti se vzhledem jeho kopyt v minulosti i současnosti.

Kvůli krátkému času, který budeme mít k dispozici, se už nebudu zabývat anatomií kopyta. Prosím proto posluchače, aby si ji před webinářem prošli v dostupných knihách či jiných kvalitních textech. Budeme se na kresbách, schématech a fotografiích věnovat právě cvičení oka – posuzování tvaru kopyta a hodnocení, zda je nebo není správný či aspoň „ucházející“ pro bezproblémový pohyb koní.

Aby byl webinář aspoň trochu interaktivní, dostanou posluchači předem pracovní listy, které si mohou vytisknout a během webináře s nimi pracovat.

Samozřejmě po celou dobu spolu budeme diskutovat, protože stejně tak, jak neexistuje jeden jediný správný tvar koňského kopyta, neexistuje ani jeden jediný správný názor na něj.

Lektor semináře: MVDr. Dominika Švehlová
Seminář vede MVDr. Dominika Švehlová, kterou znáte i jako autorku a překladatelku článků v časopise Jezdectví, píše na kanál Equichannel.cz. Výborně se u ní spojuje odbornost s pedagogickými schopnostmi. Dále je učitelka odborných veterinárních předmětů na SZeŠ Lanškroun.

http://www.dominika-svehlova.cz/

 

Seminář začíná v 19:00 hodin (prezentace bude od 18:30 h.). A myšleny jsou 2 bloky po 1,5 hodinách s přestávkou. Veškeré podrobnosti k přihlášení online a materiály k semináři pošlu účastníkům do e-mailu v úterý 9. listopadu 2021. 

 

Seminář bude probíhat v rozhraní Microsoft Teams.

 

Další informace:
• seminář je benefiční akcí, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie

 

Cena semináře:
• 450,- Kč
• platba předem na účet

 

Platbu za seminář proveďte obratem.

 

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem.

Registrace Středa 1.12.2021
Obsazenost
Volná místa už pouze pro náhradníky!
40/40
Účastníci
2/10
Náhradníci

*

Formulář