Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Nauč se dívat na kopyta II. - pokračovací webinář s MVDr. Dominikou Švehlovou

Středa 24.11.2021 19:00  22:15
Vstupné: 450,- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Mimo Toulcův dvůr
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Tento tříhodinový webinář je určen pro účastníky prvního webináře Nauč se dívat na kopyta koní, kteří už mají informace, jak posuzovat tvary kopyt.
nauc-se-divat-na-kopyta-ii-pokracovaci-webinar-s-mvdr-dominikou-svehlovou

Nauč se dívat na kopyta II.

V tomto webináři na získané a procvičené znalosti navážeme. Nejdříve si rychle zopakujeme znaky, které budeme sledovat na fotografiích koňských kopyt. Pak se seznámíme s nejčastějšími deformitami nebo nepravidelnostmi kopyt a vysvětlíme si jejich dopad na pohyb, výkon a zdraví koně. Následně si opět projdeme celou řadu fotografií deformovaných nebo nepravidelných kopyt, zkusíme podle nich odhadnout, co se asi v kopytě děje a jaké následky to pro koně má. Nakonec prodiskutujeme, jak by se daly tyto problémy odstranit nebo aspoň zmírnit. Poslední část bude vedená pouze formou návrhů a tipů, nikoli jasných doporučení, protože pouze podle pár fotografií nelze odhadnout celou problematiku deformovaných kopyt. Řekneme si proto, na co by se měl případný podkovář nebo kopytář také soustředit a co by měl vyhodnotit.

Prosím účastníky, aby měli po ruce texty z prvního webináře, kde jsou přehledná schémata korektního tvaru kopyt, se kterým budou fotografie porovnávat.

Lektor semináře: MVDr. Dominika Švehlová
Seminář vede MVDr. Dominika Švehlová, kterou znáte i jako autorku a překladatelku článků v časopise Jezdectví, píše na kanál Equichannel.cz. Výborně se u ní spojuje odbornost s pedagogickými schopnostmi. Dále je učitelka odborných veterinárních předmětů na SZeŠ Lanškroun.

http://www.dominika-svehlova.cz/

 

Seminář začíná v 19:00 hodin (prezentace bude od 18:30 h.). A myšleny jsou 2 bloky po 1,5 hodinách s přestávkou. Veškeré podrobnosti k přihlášení online a materiály k semináři pošlu účastníkům do e-mailu v úterý 23. listopadu 2021. 

 

Seminář bude probíhat v rozhraní Microsoft Teams.

 

Další informace:
• seminář je benefiční akcí, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie

 

Cena semináře:
• 450,- Kč
• platba předem na účet

 

Platbu za seminář proveďte obratem.

 

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem.

Registrace Středa 24.11.2021
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
35/40
Účastníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.