Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Nauč se dívat na kopyta II. - pokračovací webinář s MVDr. Dominikou Švehlovou

Středa 8.12.2021 19:00  22:00
Vstupné: 450,- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Mimo Toulcův dvůr
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Tento tříhodinový webinář je určen pro účastníky prvního webináře Nauč se dívat na kopyta koní, kteří už mají informace, jak posuzovat tvary kopyt.
nauc-se-divat-na-kopyta-ii-pokracovaci-webinar-s-mvdr-dominikou-svehlovou

Nauč se dívat na kopyta II.

V tomto webináři na získané a procvičené znalosti navážeme. Nejdříve si rychle zopakujeme znaky, které budeme sledovat na fotografiích koňských kopyt. Pak se seznámíme s nejčastějšími deformitami nebo nepravidelnostmi kopyt a vysvětlíme si jejich dopad na pohyb, výkon a zdraví koně. Následně si opět projdeme celou řadu fotografií deformovaných nebo nepravidelných kopyt, zkusíme podle nich odhadnout, co se asi v kopytě děje a jaké následky to pro koně má. Nakonec prodiskutujeme, jak by se daly tyto problémy odstranit nebo aspoň zmírnit. Poslední část bude vedená pouze formou návrhů a tipů, nikoli jasných doporučení, protože pouze podle pár fotografií nelze odhadnout celou problematiku deformovaných kopyt. Řekneme si proto, na co by se měl případný podkovář nebo kopytář také soustředit a co by měl vyhodnotit.

Prosím účastníky, aby měli po ruce texty z prvního webináře, kde jsou přehledná schémata korektního tvaru kopyt, se kterým budou fotografie porovnávat.

Lektor semináře: MVDr. Dominika Švehlová
Seminář vede MVDr. Dominika Švehlová, kterou znáte i jako autorku a překladatelku článků v časopise Jezdectví, píše na kanál Equichannel.cz. Výborně se u ní spojuje odbornost s pedagogickými schopnostmi. Dále je učitelka odborných veterinárních předmětů na SZeŠ Lanškroun.

http://www.dominika-svehlova.cz/

 

Seminář začíná v 19:00 hodin (prezentace bude od 18:30 h.). A myšleny jsou 2 bloky po 1,5 hodinách s přestávkou. Veškeré podrobnosti k přihlášení online a materiály k semináři pošlu účastníkům do e-mailu v úterý 7. prosince 2021. 

 

Seminář bude probíhat v rozhraní Microsoft Teams.

 

Další informace:
• seminář je benefiční akcí, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie

 

Cena semináře:
• 450,- Kč
• platba předem na účet

 

Platbu za seminář proveďte obratem.

 

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem.

Registrace Středa 8.12.2021
Obsazenost
Volná místa už pouze pro náhradníky!
35/35
Účastníci
0/10
Náhradníci

*

Formulář