Online Konference environmentálního vzdělávání hl. m. Prahy na téma Vzdělávání o změně klimatu

Na co se můžete těšit:
- Diskusi s předními odborníky na vzdělávání, výchovu a osvětu v oblasti změn klimatu.
- Proč a jak se učit o změně klimatu – představení nové publikace shrnující doporučení pro klimatické vzdělávání
- Seznámení s koncepcí vzdělávání o změnách klimatu na MŽP
- Vysvětlení role kreativního vzdělávání pro udržitelnou budoucnost
- Worshop o hrách, jako méně obvyklých formách vzdělávání o klimatických změnách - tvoraba a využití questů a únikových her.
Průběžné informace z chystání konference můžete sledovat na:
Přibližný časový harmonogram:
8:30 připojování se na konferenci on-line
9:00 - 12:00 dopolední blok - přednášky, diskuse
12:00 - 13:00 čas na oběd
13:00 - 15:00 workshopy
Svou účast přislíbili mimo jiné:
Petr Daniš hlavní autor a editor nové publikace Klima se mění – a co my? Proč a jak se učit o změně klimatu, která shrnuje doporučení pro rozvoj klimatického vzdělávání a vznikla v pracovní skupině pod Radou vlády pro udržitelný rozvoj ČR. Působí jak ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina.
Miroslav Pešek, učitel dějepisu a společenskovědních seminářů na Gymnáziu Jana Keplera v Praze. Jeden ze zakladatelů spolku Učitelů za klima, který se snaží tématizovat problematiku klimatické změny ve školství a prohloubit dialog mezi žáky a učiteli.
Petr Ajs Kucka lektor Ekologického institutu Veronica, kde se specializuje na témata související s klimatem. Svoje znalosti spojené s praktickou zkušeností člověka, který s rodinou žije v maringotce, předává dál v Akademii ochrany klimatu, soběstačnosti a udržitelnosti Horolezec, který leze stejně dobře na skály jako na chladící věže uhelných elektráren.
Jiří Dlouhý - zástupce ředitele Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, předseda Společnosti pro trvale udržitelný život.Je správcem a jedním z hlavních autorů environmentální on-line encyklopedie www.enviwiki.cz a je také technickým redaktorem odborného časopisu Envigogika.
Jana Dlouhá - vědecká pracovnice Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, zabývá se transformativním učením k udržitelnosti. Je šéfredaktorkou odborného časopisu Envigogika.
Konference je zdarma, ale velmi potřebujeme, aby nám účastníci po akci vyplnili evaluační formulář.