Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Seminář pro absolventy: Koordinátor EVVO v MŠ plus

Středa 11.3.2020 10:00  12.3.2020 16:30
Účastnický poplatek: 500 (Vlastní faktura)
Kde: Velká přednášková
Organizátor: Botič o.p.s.
Registrovaných účastníků:
21/25
Účastníci
Dvoudenní setkání určené pro absolventky některého z našich pěti ročníků specializačního studia pro koordinátory EVVO v MŠ, které v současné době pracují v mateřské škole. Cílem setkání je posdílet příklady dobré praxe, inspirovat se, utužit se v důvodech i způsobech učení venku.
seminar-pro-absolventy-koordinator-evvo-v-ms-plus

Milé absolventky,

zveme vás na dvoudenní seminář - setkání, jehož cílem je nabídnout vám příležitost inspirovat se, posdílet své zkušenosti s environmentální výchovou a obohatit se o další tipy i argumenty pro EV. Např.: co dobrého dětem přináší hra venku? jak koordinovat EV u nás ve školce? atp. Část zajistí přizvaní špičkoví lektoři, část bude na vás a vašem sdílení. Máte-li chuť posdílet vaše zkušenosti s EV ve školce, dejte nám o tom vědět níže v registračním formuláři či napište e-mail Martině, budeme moc rádi! Délku příspěvku společně domluvíme, cenné a vítané jsou i drobné vstupy! Čím víc inspirace tím lépe pro nás všechny! 

 

Seminář je akreditovaný MŠMT, v závěru obdrží účastníci osvědčení o účasti.

Účastnický poplatek 500 Kč zahrnuje i stravování (2x oběd, 1x večeře, káva, čaj a drobné občerstvení v průběhu). Případné ubytování si hradí účastníci samostatně  (potřebu rezervovat postel na ubytovně TD vyznačte v registračním formuláři níže).

 

 

Program dvoudenního semináře:

Středa 11.3.2020

10:00 – 10:30 zahájení, přivítání, organizační záležitosti

10:30 – 12:00 Příklady dobré praxe…. Účastníci

12:00 – 13:00 Oběd ve Zdravé jídelně Toulcova dvora

13:00 – 18:00 Hra venku jako základ učení (Učíme se venku)…. Pavla Hoppová, bývalá učitelka MŠ s dlouholetou praxí, lektorka programu Učíme se venku, konzultant programu Ekoškola

Anotace: Pojďme společně nahlédnout, jak se mění dětství dnešních dětí, jak z něj mizí čas venku, obyčejné hračky i jednoduché hry. Objevme společně krásu volné hry a nápady, jak na ni. Během semináře si ukážeme praktické ukázky výuky ve školní zahradě či v terénu. Vyzkoušíme si jednotlivé aktivity na vlastní kůži, zkusíme vyrobit jednoduché pomůcky k výuce, budeme pracovat s přírodními pigmenty, písky nebo jílem. Ukážeme si, jak učit venku předčtenářskou a předmatematickou gramotnost. Doporučíme si literaturu, na které lze postavit celoroční plán a činnosti s dětmi. Velká část semináře bude probíhat v terénu – prosím přizpůsobte tomu své oblečení. Přineste si s sebou jednobarevné tričko světlé barvy, u kterého vám nebude vadit, když si ho pokreslíte.

18:00 –             Večeře, následně volný večerní program: společné posezení a povídání u něčeho dobrého na talířku i ve skleničce (doneste prosím večerní mňamky s sebou)

 

Čtvrtek 12.3.2020

  9:00 – 12:00 Co nám říkají výzkumy o environmentální výchově?.... PhDr. Roman Kroufek, Ph.D., odborný asistent Katedry preprimárního a primárního vzdělávání PF UJEP, zaměřený především na problematiku environmentální výchovy dětí předškolního a mladšího školního věku.
Má smysl chodit s dětmi ven? Chceme soutěžit ve sběru papíru? O co nám vlastně jde v environmentální výchově? To jsou některé z otázek, na které budeme hledat odpovědi. Témata, která v současnosti "hýbou" environmentální výchovou, budou představena ve světle výzkumů, jejichž závěry jsou občas v rozporu se zaběhnutou školní praxí. Tento paradox se pokusíme pojmenovat a navrhnout cesty úspěšné realizace těchto témat v mateřské škole.

12:00 – 13:00 Oběd ve Zdravé jídelně Toulcova dvora

13:00 – 16:00 Příklady dobré praxe…. Účastníci

16:00 – 16:30 Závěr, předání osvědčení o účasti

Registrace

Na tuto akci je nutné se předem registrovat! Použijte přihlašovací formulář.
Osobní údaje zpracováváme v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.
Údaje budou z webových stránek trvale odstraněny do 5 dnů po ukončení akce.
  • POZOR: Seminář je určen výhradně absolventkám specializačního studia pro koordinátory EVVO. Ostatní zájemce prosíme, aby si vybrali jiný seminář. Děkujeme:-)
  • Na semináři je 25 míst, v případě většího zájmu rozhodne pořadí registrace.
  • Pokud si nevíte rady s vyplněním přihlášky, kontaktujte nás na kontaktech uvedených výše.