Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Venkovní výstava Život v bavlně

Pátek 1.10.2021 08:00  10.10.2021 17:00
Kde: Areál Toulcova dvora
Organizátor: Toulcův dvůr, z.s.
Kontakty: Halina Holá
Za jakých podmínek se pěstuje bavlna? Věděli jste, že na výrobu jednoho trička je zapotřebí 2700 litrů vody? Toulcův dvůr  bude hostit výstavu fotografií o pěstitelích bavlny v Indii. Výstava se letos uskuteční na travnatém pruhu za autobusovou zastávkou Toulcův dvůr.
venkovni-vystava-zivot-v-bavlne

Bavlna patří mezi nejdůležitější a nejstarší textilní suroviny. Většina bavlny s minimem pesticidů, bez dětské práce, s důstojnými výkupními cenami pochází od drobných pěstitelů. Podmínky panující na bavlníkových polích v Indii přiblíží výstava pod širým nebem nazvaná ŽIVOT V BAVLNĚ, která bude od 1. října do 10. října 2021.

 

Výstava na stromech se koná v desítkách parků po celé České republice již sedmým rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Minulé ročníky se věnovaly pěstování kávy, kakaa, banánů, nebo pracovním podmínkám budoucnosti .

Výstava na stromech se koná v desítkách parků po celé České republice. Přehled parků, kde se výstava koná, a více informací najdete na www.vystavanastromech.cz.