Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Veterinární minimum s MVDr. Dominikou Švehlovou

Sobota 26.6.2021 10:00  18:00
Vstupné: 750,- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Jízdárna, Velká koňská klubovna
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Tento jednodenní seminář se bude teoreticky i prakticky věnovat základnímu klinickému vyšetření a ošetření koně. Na tom totiž stojí vše!
veterinarni-minimum-s-mvdr-dominikou-svehlovou

Pokud máte s koněm zdravotní problém, jak chcete veterináři do telefonu vysvětlit, co se vůbec děje? Jak chcete poznat, zda se zdravotní stav koně po veterinárním ošetření zlepšuje, zhoršuje nebo nemění? Jak můžete jako laik odhadnout, zda je váš kůň vážně nemocný a vy byste měli honem jet na kliniku, nebo se jedná jen o něco „lehkého“, co zvládne váš veterinář ve stáji?

Na Veterinárním minimu se naučíte:
- vyšetřit koně a poznat, že není zdravý,
- odhadnout závažnost jeho zdravotního stavu,
- komunikovat s veterinářem a řídit se jeho pokyny,
- rozpoznat některé běžné zdravotní problémy koně a poskytnout mu první pomoc (úrazy a rány, koliky, dýchací potíže, otoky, onemocnění oka apod.).

Řekneme si také, co by bylo dobré mít v koňské lékárničce a jak se o léky či zdravotnický materiál postarat, aby se „nezkazil“.

Lektor semináře: MVDr. Dominika Švehlová
Seminář vede MVDr. Dominika Švehlová, kterou znáte i jako autorku a překladatelku článků v časopise Jezdectví, píše na kanál Equichannel.cz. Výborně se u ní spojuje odbornost s pedagogickými schopnostmi. Dále je také asistentkou na Veterinární fakultě v Brně.

 

Seminář začíná v 9:30 hodin prezencí, od 10:00 hodin navazuje přednáška, seminář končí mezi 17 - 18 hodinou, popř. později - podle toho, co účastníci a lektor vydrží :)

 

Místo konání:
Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Velká koňská klubovna, seminář probíhá jak v seminární místnosti, tak i venku

 

Strava:
• v rámci semináře pro Vás bude zajištěno menší občerstevní a pitný režim, oběd je možné zakoupit
• v místní kuchyni, výběr ze dvou hlavních jídel (s masem nebo vegetariánské)

 

Ubytování:
• možnost přenocování na objednávku na ubytovně v Toulcově dvoře, tel.: 603 806 362, www.toulcuvdvur/sluzby/ubytovani

 

Další informace:
• seminář je benefiční akcí, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie
• seminář probíhá také venku, počasí bývá rozmarné :), proto doporučujeme s sebou oblečení pro případ deštivého počasí (pláštěnky, vhodné boty) a brýle, klobouk a opalovací krém pro sluníčkové počasí

 

Cena semináře:
• 750,- Kč 
• platba předem na účet

 

Platbu za seminář proveďte nejpozději do 10ti pracovních dnů od přihlášení na webu, jinak vaše rezervace propadá a místo se uvolní dalším zájemcům.

 

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem.

 

V případě, že se seminář nebude konat z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. nařízení vlády), bude kompenzace probíhat formou výběru z nabídky námi pořádaných seminářů v nadcházejícím období, až to situace dovolí. Nemůžeme zaručit stejné téma semináře, ale uděláme maximum, co bude v našich silách.

Registrace Sobota 26.6.2021
Obsazenost
Volná místa už pouze pro náhradníky!
31/31
Účastníci
1/10
Náhradníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.