Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Výstava na stromech

Pátek 4.10.2019 08:30  18.10.2019 18:00
Kde: Areál Toulcova dvora
Organizátor: Toulcův dvůr, z.s.
Kontakty: Halina Holá
Jaká je skutečná cena kakaa? Toulcův dvůr, konkrétně náš třešňový sad, bude hostit výstavu fotografií o pěstitelích z Pobřeží slonoviny (Côte d'Ivoire).
vystava-na-stromech

Čokoláda patří mezi nejoblíbenější sladkosti. Příběh čokolády má ale i stinné stránky. Navzdory rostoucí poptávce po klíčové surovině pro její výrobu –kakau –příjmy pěstitelů kakaa často nestačí jejich rodinám na živobytí. Zejména v západní Africe je navíc rozšířená dětská práce, problémem je i ničení životního prostředí. Podmínky panující na kakaových plantážích přibližuje výstava pod širým nebem nazvaná CENA KAKAA, která bude od 4. října do 18. října 2019 k vidění v sadu Toulcova dvora. Autorem fotografií je Stanislav Komínek zorganizace Fairtrade Česko a Slovensko.

 

Výstava bude k vidění od pátku 4. října 2019 v sadu Toulcova dvora. Délka výstavy záleží na počasí. Pokud hodně zaprší, budeme ji muset sundat. Pokud budou suché dny, bude výstava na stromech viset třeba i měsíc. Rádi bychom ji zachovali alespoň do Dne stromů, který se uskuteční v pátek 18. října 2019. 

 

Výstava na stromech se koná v desítkách parků po celé České republice již pátým rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Minulé ročníky se věnovaly pěstování kávy, banánů, pracovním podmínkám v koželužnách nebo v továrnách na výrobu bot. Všechny tyto výstavy visely i  v sadu Toulcova dvora v minulých letech.