Zdravé tělo pro zdravý pohyb s MVDr. Dominikou Švehlovou

Sobota 2.10.2021 10:00  3.10.2021 18:00
Vstupné: 1.300- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Velká koňská klubovna, Jízdárna
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Každý z nás chce, aby se jeho kůň pohyboval zdravě – správně, pohodlně a snadno. Když se však kůň začne pohybovat špatně, začne kulhat, drobit, křižovat, nebo neposlouchat, vyhazovat či odmítat nacválání, je třeba zjistit skutečnou příčinou tohoto problému a odstranit ji.
zdrave-telo-pro-zdravy-pohyb-s-mvdr-dominikou-svehlovou

 Na semináři Zdravé tělo pro zdravý pohyb se proto budeme dva dny teoreticky i prakticky zabývat zdravím a nemocemi pohybového aparátu koní.

Naučíte se:
- posoudit exteriér koně a najít odchylky od jeho normálu, které poukazují na zdravotní problémy,
- vyšetřit kosti, klouby, šlachy i svaly koně očima i rukama,
- vyšetřit pohybový aparát koně v pohybu,
- pečovat o končetiny i hřbet koně tak, aby vydržely pod váhou jezdce co nejdéle,
- poznávat některá častá onemocnění pohybového aparátu a poskytnout koni první pomoc (natažená šlacha, artritidy, artróza, svalové problémy, blokády a stažené fascie aj.),
- odchovávat hříbata a rostoucí koně tak, aby se z nich stali zdraví a výkonní koně.

Umět pečovat o končetiny, hřbety a vlastně celá těla svých koní je důležité, bez ohledu na to, jak vysoko (či daleko) se svým koněm míříte.

 

Lektor semináře: MVDr. Dominika Švehlová
Seminář vede MVDr. Dominika Švehlová, kterou znáte i jako autorku a překladatelku článků v časopise Jezdectví, píše na kanál Equichannel.cz. Výborně se u ní spojuje odbornost s pedagogickými schopnostmi. Dále je také asistentkou na Veterinární fakultě v Brně.

 

Seminář začíná v 9:30 hodin prezencí, od 10:00 hodin navazuje přednáška, seminář končí mezi 17 - 18 hodinou, popř. později - podle toho, co účastníci a lektor vydrží :)

 

Místo konání:
Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Velká koňská klubovna, seminář probíhá jak v seminární místnosti, tak i venku

 

Strava:
• v rámci semináře pro Vás bude zajištěno menší občerstevní a pitný režim, oběd je možné zakoupit
• v místní kuchyni, výběr ze dvou hlavních jídel (s masem nebo vegetariánské)

 

Ubytování:
• možnost přenocování na objednávku na ubytovně v Toulcově dvoře, tel.: 603 806 362, www.toulcuvdvur/sluzby/ubytovani

 

Další informace:
• seminář je benefiční akcí, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie
• seminář probíhá také venku, počasí bývá rozmarné :), proto doporučujeme s sebou oblečení pro případ deštivého počasí (pláštěnky, vhodné boty) a brýle, klobouk a opalovací krém pro sluníčkové počasí

 

Cena semináře:
• 1.300,- Kč 
• platba předem na účet

 

Platbu za seminář proveďte nejpozději do 10ti pracovních dnů od přihlášení na webu, jinak vaše rezervace propadá a místo se uvolní dalším zájemcům.

 

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem.

 

V případě, že se seminář nebude konat z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. nařízení vlády), bude kompenzace probíhat formou výběru z nabídky námi pořádaných seminářů v nadcházejícím období, až to situace dovolí. Nemůžeme zaručit stejné téma semináře, ale uděláme maximum, co bude v našich silách.

Registrace Sobota 2.10.2021
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
26/28
Účastníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.