O důležitosti bazárků oblečení

Oděvní průmysl je druhým nejšpinavějším průmyslem na světě. A to ve všech aspektech. Ať už se zaměříme na spotřebu vody, enormní používání pesticidů při pěstování bavlny či spotřebu chemikálií při bělení a barvení látek. A co se týče likvidace oblečení, ani to to není jednoduché. Nikdo totiž neví, z jakých přesně materiálů byl výrobek vyroben, což znemožňuje recyklaci. A tak i přesto, že oblečení tvoří asi čtvrtou nejobjemnější část odpadu, nebývá už nijak využito.
Z výše uvedených důvodů je velmi prospěšné nakupování oblečení v second-handech či pořádání bazarů oblečení. Nejzřejmější je to u oblečení pro děti, protože děti rostou a oděvy pro ně musíme stále obměňovat.
Jedna burza oblečení pro děti se koná tuto neděli 20. září 2020 na Toulcově dvoře. Z hygienických důvodů a bude z velké části přesunuta pod širé nebe na nádvoří. Bližší informace o burze: https://www.toulcuvdvur.cz/akce/burza-veci-pro-deti
K zamyšlení také stojí to, co se stane s módou po současné pandemii. Mnozí prorokují konec takzvané fast fashion, která chrlila od každé značky několik kolekcí ročně. Oblečení se šije většinou v Asii za mizerných environmentálních a pracovních podmínek. V budoucnu bude možná kolekcí a výrobků měně, ale mohly by být kvalitnější a etičtěji vyrobené. Ale kdo ví… Každopádně má smysl podporovat ty výrobce, kteří vyrábí oblečení nadčasové, které dlouho vydrží.
O důležitosti bazárků oblečení