Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Prázdninové akce

 

Každoročně pořádáme akce s koňmi Vápenská léta na Liberecku a příměstské tábory na Toulcově dvoře, které probíhají během školních prázdnin. Naši lektoři mají bohaté a dlouholeté zkušenosti s přípravou a realizací těchto akcí. Jsou to kvalifikovaní hlavní vedoucí, akreditovaní lektoři výukových programů, zájmových kroužků a sportovních aktivit. Většina z nich jsou zdravotníky ČČK. Do role pomocníků zapojujeme osoby, které mají vztah k dětem a ke zvířatům, současně mají zkušenosti z realizace programů na Toulcově dvoře. Těší nás, že se účastníci na naše akce opakovaně vrací, a pozitivní ohlasy na programovou nabídku i práci lektorů.

 

Příměstské tábory

Příměstské tábory mají na Toulcově dvoře mnohaletou tradici. Nejžádanější jsou v době letních prázdnin, kdy se jedná obvykle o pětidenní akce. Kratší tábory se konají ale i o dalších prázdninách během roku. Režim bývá vždy podobný, ráno rodič dítě přivede a večer odvádí domů, přes den je připraven pestrý program se zajištěným stravováním. Každoročně pro děti připravujeme různá témata táborů, přírodovědná, farmářská a další. Tyto akce pro Vás pořádá Mateřská školka Semínko, Rodinné centrum Mateřídouška a Sdružení SRAZ.

Těšíme se na mnohaleté účastníky i nové tváře!

 

Informativní seznam letních příměstských táborů se objeví na webových stránkách kolem 13. 2. 2020. Jednotlivé tábory najdete zde nebo v zelené nabídce vlevo.

Registrační formuláře budou otevřeny 5. března 2020 ve 12:00

 

Vápenské léto

Od roku 2001 pořádá Sdružení SRAZ letní pobyty v prázdninovém centru Vápno.

V nabídce máme tyto akce s huculskými koňmi:
tábory pro děti a mládež
putování Praha – Vápno a zpět
putování Rájem
pobyty pro rodiče s dětmi
intenzivní hiporehabilitační pobyt

Na koňských táborech jezdíme na koni, do denního programu je zařazena péče o stádo – farmaření. To zahrnuje uklízení výběhů, přípravu krmení, napájení, vodění koní na pastvu, stavění ohradníků. Je myšleno i na osvětu v podobě „koňovědy“ či diskusních dílen na vybrané téma, výtvarné dílny, posezení u táboráku, společenské hry či muzicírování.

Více o jednotlivých programech se dozvíte zde.


Jánské Lázně

Programový tábor s tradicí od roku 2011. Vznikl z nápadu čtyř lektorek / maminek rodinného centra Mateřídouška. Ubytování je ve Vila Duncan, objekt je obklopen lesy, leží v malebné horské přírodě na hranici Krkonošského národního parku, zároveň ale v blízkosti lázeňského městečka a lyžařského střediska Janské Lázně.

Program letních akcí je pestrý, odpovídá táborovému dění tak, aby účastníci trávili co nejvíce času venku v přírodě, v dobré náladě a v pohybu. Den zahajujeme rozcvičkou, hrajeme hry, chodíme na procházky, tvoříme ve výtvarných dílnách.