Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Z důvodu nařízení vlády jsou prostory farmy a přírodního areálu Toulcova dvora pro veřejnost do 21.3.2021 uzavřeny.

Přednášky pro učitele

Připravili jsme tři přednášky pro učitele. Věnovali jsme se tématům: Tradice v environmentální výchově, Plánujeme environmentální program a Teorie programu a logický model. Ke stažení jsou na našem YouTube Botič o.p.s.

Tradice v environmentální výchově

Tradice mají v našem životě, ať už soukromém či pracovním, své místo. Podívejme se na to, jak propojit tradiční témata s environmentální výchovou na příkladu Vánoc.

https://www.youtube.com/watch?v=vHCEsF0TB98

 

Plánujeme environmentální program

V přednášce se podíváme pod pokličku přípravě programu s environmentálním zaměřením. Přestavíme vám základní strukturu takového programu, ukážeme si drobnosti, které nás nestojí moc práce, ale pomohou zvýšit efektivitu programu, do kterého vkládáme svou energii. Seznámíme se s motivační principy Davida Sobela, plynulým učení Josepha Cornella a modelem EUR. V závěru věnujeme čas tématu hodnocení programu a reflexi.

https://www.youtube.com/watch?v=7vzRm27iGN0

 

Teorie programu a logický model

Do tvorby programu (učebního celku, hodiny, školy v přírodě…) vkládáme mnoho úsilí a energie. Pomocí logického modelu se jej můžeme naučit analyzovat a tím odhalovat jeho slabá místa ještě dřív, než jej realizujeme. Ušetříme si tak čas a snadněji dosáhneme našich cílů.

https://www.youtube.com/watch?v=5Cg1ym29EtY
Přednášky pro učitele