Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Programy jezdeckého klubu

Přímý kontakt s koněm je zdrojem mnoha zážitků, je inspirující a motivující. V rámci činnosti našeho jezdeckého klubu jsme pro vás připravili programy, ze kterých si vyberou malí i velcí.

V nabídce máme jezdecké lekce pro děti i dospělé a jezdecko-chovatelské kroužky pro děti a mládež. Pracujeme formou jezdecké školy, s našimi členy pracujeme dlouhodobě a snažíme se, aby jejich jezdecké vzdělání bylo komplexní. Proto do lekcí zařazujeme i výuku teorie, etologie, welfare, biologie koní, atd. Pro to všechno jsme si zavedli souhrnný název „koňověda“.

Těší náš Váš zájem o přihlášení do našich programů (viz. níže). V našich programech je momentálně obsazeno, ale pokud se chcete zapsat do databáze zájemců, vyplňte prosím následující dotazník.

Typy programů, které nabízíme:

1) Jezdecké kroužky

Program jezdeckých kroužků (JK) je určen pro děti od 9 let, mládež i dospělé. Lekce probíhají na jízdárně nebo v terénu jednou týdně a trvají 60 minut. Výuka je přizpůsobena schopnostem jezdců, pracujeme v různých jezdeckých kategoriích od začátečníků, mírně pokročilých až po zkušené. Velká pozornost je věnována kvalitě sedu, uvolnění, rovnováze, vytvoření pohybového dialogu, uvědomělé práci s tělem, koordinaci pohybu, jemným pomůckám aj. Výuka probíhá na jízdárně nebo v terénu. Pokročilejší a zkušenější jezdci zdokonalují svoji jízdu v kroku, v klusu i ve cvalu, pracují na kavaletách, věnují se skokové gymnastice i jízdě v náročnějším přírodním terénu.

2) Jezdecko-chovatelské kroužky

Program jezdecko – chovatelských kroužků (JCHK) je určen pro děti od 11 let s jezdeckými zkušenostmi. Kroužky probíhají každý všední den od 15:30 do 19:30 a v neděli od 15:00 do 18:00 hodin. Člen dochází pravidelně jednou v týdnu na vybraný kroužek. Jeho program tvoří jezdecká lekce v trvání 60 minut, která probíhá na jízdárně nebo v terénu. Zbývající čas je věnován péči o koně a další teoretické i praktické výuce z oblasti etologie, welfare chovu a výcviku koní a jezdectví.

Součástí jezdecko-chovatelského kroužku je jedna víkendová služba v měsíci.