Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Putující kamínky

Při venkovních výpravách můžete čím dál častěji narazit na putovní kamínky. Jde o velmi pěkný nápad, který vznikl ještě v době karanténního temna. Od té doby se k malování a stopování kamínků přidaly tisíce lidí.

 

Pravidla jsou jednoduchá. Pomalujete kamínek, na druhou stranu napíšete název Facebookové skupiny a svoje poštovní směrovací číslo (PSČ). Pak kamínek umístíte někam vedle cesty nebo na zajímavé místo (třeba kašnu, rozcestník apod.). Ten kdo kamínek najde, ho vyfotí z obou stran a obrázky vloží na Facebookovou skupinu, která je na kamínku zmíněna. Do popisu napíše směrovací číslo a místo, kde kamínek našel. Kamínek si může buď nechat, nebo ještě lépe ho při příští vycházce zase někam narafičí. Kamínky tak mění svá místa a jejich autoři mohou na internetu sledovat, kam doputovaly.

 

Na celém nápadu „kamínkování“ je hezké, že dostane děti i dospělé ven, ale také se kreativně zabaví doma. K malování kamínků se přidali i různí výtvarníci, takže na výletech můžete objevit i naprosté skvosty.

 

Odborníci na ochranu přírody a prosí, aby lidé nenosili nabarvené kamínky do chráněných území. A i mimo chráněná území je dobré je umisťovat na člověkem upravené povrchy. Jedině tak budou kamínky dělat radost opravdu všem a nikoho neohrozí.

 

https://www.facebook.com/groups/kaminky

https://www.facebook.com/groups/835958826877232

Putující kamínky