Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Věnujte svou hodinku

Již zítra začíná zimní sčítání ptáků, tzv. Ptačí hodinka. Zapojit se může úplně každý. Jde o to po dobu jedné hodiny sledovat ptačí krmítko a zapisovat své výsledky. Lidé tak mohou významně přispět k výzkumu zimujících ptáků na našem území. Sčítání koordinuje Česká společnost ornitologická.

Ptačí hodinka začíná v pátek 10. ledna 2020 a končí v neděli 12. ledna 2020. Během pátku se mohou tedy zapojit i školní třídy a družiny. Jen je potřeba dodržet, že z každé hodinky je potřeba své pozorování zaslat jen jednou.


Ptáky můžeme sčítat kdykoliv během dne. Nejvíce jich ale na krmítka létá brzy ráno či v podvečer. Nadšenci nemusí skončit jen u hodinky, ale mohou udělat více pozorování. Na jednom či více místech. Třeba z okna svého bytu a pak na oblíbeném místě v parku.

 

Výsledky lze zadat buď online na https://ptacihodinka.birdlife.cz/, nebo zaslat poštou formulář z letáku. Ten je ke stažení na výše zmíněném webu nebo k rozebrání na různých místech. Například na chodbě před Infocentrem Toulcova dvora. Zde si můžete koupit i krmítko.

 

Minulý rok, kdy probíhala Ptačí hodinka poprvé, byla nejčastěji zaznamenaným ptákem sýkora koňadra. Jak to bude letos?

Věnujte svou hodinku