Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Veselé Velikonoce!

Ministr zdravotnictví Blatný dal za pravdu pražskému primátorovi Hřibovi a zrušil zákaz opouštění okresů i krajů. Údajně si totiž uvědomil, že lidé do přírody prostě chodit potřebují. Lidem z velkým měst vážně hrozí poškození imunity. Bydlí totiž většinou v bytech bez zahrádek, a tak se již přes čtyři týdny neměli možnost nadechnout čerstvého vzduchu bez roušky. Navíc procházka v městském parku či po náplavce nikomu nemůže prospět tak, jako procházka po skutečném lese.
Kontroly na hranicích okresů ale po celé svátky zůstanou aktivní. Dokonce budou posíleny. Každý člověk, který opustí svůj okres si bude muset u policistů dát klimatický závazek, díky kterému se sníží produkce skleníkových plynů a tím i devastace naší planety. Lidé si mohou vybrat ze širokého spektra závazků. Mohou například omezit svou spotřebu masa, změnit způsob vytápění, zřeknout se klimatizace, začít jezdit do práce na kole nebo přehlásit děti do školy blízké domovu, do které pak budou chodit pěšky. Stát bude kontrolovat plnění klimatických závazků díky dalšímu sčítání lidu, které proběhne na podzim. Pracovníci Českého statistického úřadu budou moci krásně porovnat, jak se kdo od jara pro-klimaticky posunul.
 
Pro ty, kdo si dají opravdu velký klimatický závazek, stát připravil finanční dotace. Ty byly uvolněny z balíku peněz určených na podporu konvenčního zemědělství. „Uvědomil jsem si, že potřebujeme motýle.“ Vysvětluje premiér Babiš. Jediným problémem ale zůstává, že je to všechno Apríl.
Veselé Velikonoce!