Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Vratná krabička je rekrabička

Možná se snažíte podporovat oblíbenou restauraci, ale dost vám vadí, že vám dávají jídlo do jednorázových obalů, ze kterých je rázem hora odpadu. Také vás třeba nebaví myslet na to, že si máte s sebou neustále nosit vlastní krabičku na jídlo, která zabírá hodně místa a do fešné kabelky se nevejde. A také nechcete v restauraci zdržovat, prostě si jídlo předem objednáte a v době příchodu je již hotové a zabalené, žádná ztráta času. Naštěstí existuje řešení, jak restaurace podporovat a přitom předcházet vzniku dalšího a dalšího odpadu.
Již nějakou dobu v Česku již existuje systém vratných mytelných krabiček, do kterého se mohou restaurace zapojit. Krabičky se pak mohou vrátit do jakékoliv restaurace, která je do systému zapojena. Těmto krabičkám se říká Rekrabičky, vyrábí se v České republice a vymysleli je v Brně.
 
Zálohovanými krabičkami se nyní údajně již dnes ušetří 3,5 tuny odpadu měsíčně. V oběhu je nyní 40 tisíc Rekrabiček. Do systému je zapojeno 250 podniků napříč Českou republikou a další se jistě budou přidávat. Například v Praze si můžete Rekrabičky odnést z restaurací především v centru.
 
Určitě se blíží doba, kdy opět budeme moci jíst jídlo v restauracích z porcelánových talířů kovovým příborem. Zároveň ale stále budou lidé, kteří si rádi odnesou jídlo do kanceláře nebo domů. A také tu stále budou milovníci krabičkových diet. Je tedy jasné, že éra Rekrabiček bude pokračovat i v době pocovidové. Už aby to bylo.
 
Vratná krabička je rekrabička