Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Vstupné na farmu a do přírodního areálu od 29. 6. 2021

Pokud k nám chodíte pravidelně, tak jste určitě zaznamenali přípravy na výběr vstupného do přírodní části areálu a na farmu. Dvůr zůstává přístupný beze změny. Jedná se o krok, který jsme dlouho zvažovali a připravili tak, abychom i nadále byli místem vašeho relaxu, odpočinku, poznávání a vzdělání. Vstupné, včetně ročních permanentek, je s ohledem na skladbu vás, našich návštěvníků a příznivců nastaveno na velmi přátelské hranici.
Cena vstupného do Toulcova dvora od 29. 6. 2021:
 
Jednorázové vstupné: Kupuje se ve vstupenkomatu nad drůbežím dvorečkem.
  • dospělí 40,- Kč
  • děti (od 3 let)/senior/ZTP 20,- Kč
  • rodina (2 dospělí + až 3 děti) 100,- Kč
Celoroční vstupné - permanentky: Kupují se na Infocentru. 
  • senior/ZTP 365,- Kč
  • rodina (1 dospělý a 1 dítě) 730,- Kč
  • velká rodinná (2 dospělí a až 3 děti) 1095,- Kč
 
S tím jak zelených ploch v okolí ubývá a vzniká nová výstavba je na náš areál stále větší tlak a mnohdy je těžké až nemožné usměrňovat tok návštěvníků. S rostoucím počtem návštěvníků pak dochází k enormnímu nárustu nákladů na údržbu, včetně množství škod a oprav. 365 dní v roce je také nezbytné se starat o zvířata na naší farmě. Peníze proto půjdou na provoz našeho areálu. V něm se staráme a provádíme údržbu na 100.000 m2 zelené plochy s množstvím cenných biotopů.
 
Toulcův dvůr, z.s. funguje na základě dlouhodobé smlouvy v historickém hostivařském areálu, který je v majetku MHMP. V době, kdy zde začal působit, byl areál ve velmi zdemolovaném stavu a pozemky velmi zanedbané. Ve spolupráci s partnery, dobrovolníky, nadacemi a samozřejmě i hlavním městem Prahou je dnes areál v takovém stavu, jak jej můžete navštěvovat. Na provoz si ovšem Toulcův dvůr i jeho členské organizace vydělávají rozsáhlou vlastní činností, pomocí grantů a darů. Jen 8,4 % činí příspěvek odboru ochrany prostředí na údržbu areálu! Pro rok 2022 není vyřešena forma příspěvku, dokonce ani jeho existence. Současná doba a úbytek možností si vydělat vlastní činností společně s omezováním peněz z dalších zdrojů nás vedou k nezbytnému kroku hledat cesty k další finanční samostatnosti a nezávislosti.
 
Z výše uvedeného vyplývá že zavedení symbolického vstupného je logickým a smysluplným krokem. Krokem, o kterém věříme, že ho pochopíte a také touto formou nás podpoříte.?
Vstupné na farmu a do přírodního areálu  od 29. 6. 2021