Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Za bezpečnější cestu do školy

Až do 21. února 2020 se mohou pražské školy přihlásit do projektu Pražských matek „Bezpečné cesty do školy“ a učinit tak pro své žáky cestu bezpečnější. Budou-li mít rodiče jistotu, že dětem při cestě nic nehrozí, přestanou je vozit do školy autem. Žáci i učitelé pak budou při vyučování dýchat čistější vzduch a budou zdravější.

Autem do školy rodiče vozí až čtvrtinu všech pražských dětí. Jenže i dítě těch nejzavilejších automobilistů bude jednou muset začít chodit do školy samo. A je dobré ho na to nejen již v raném dětství připravovat, ale i usilovat o to, aby ta cesta do školy byla co nejbezpečnější. Díky projektu Bezpečné cesty do škol byla zmapována situace v již šedesáti pražských školách a následně byly učiněny různé úpravy, aby se dětem chodilo do školy lépe.

 

Například na Základní škole Hostivař pod Toulcovým dvorem tento projekt probíhal před třemi lety. Díky tomu byl vytvořen bezpečnější přechod na místní rušné křižovatce a děti tam mohou mnohem bezpečněji docházet ze školy do místní lidušky či domů. Dále bylo ve škole domyšleno uskladňování koloběžek. A v neposlední řadě došlo i k opravě výmolů na chodnících, takže se po nich lépe jezdí a nemusí se nimi jezdit po silnici.

 

Čím více dětí i dospělých bude chodit po městě pěšky, tím více budou jejich cesty bezpečnější.

Bližší informace: https://www.prazskematky.cz/a…/bezpecne-cesty-do-skoly-2020/

Za bezpečnější cestu do školy