Za delší život kartónových krabic

Současná doba bezobalovým nákupům nepřeje. Místo toho, abychom šli do obchodu, tam si něco koupili a strčili do batohu zcela nebo téměř bez obalu, musíme si to objednat v e-shopu. Ve výsledku obdržíme kýženou věc v krabici, vypolstrované jakousi výplní. Co s takovou hezkou krabicí a neporušeným polstrováním? Naštěstí nemusí skončit rovnou v kontejneru. Mohou dostat další šanci.

Řada e-shopů totiž začala balit své zboží do již použitých krabic. Znovu používají i výplně. Věci z těchto e-shopů se k vám sice nedostanou tak krásně nadýchané a opatřené vzhlednými logy oné firmy, pomůžete ale alespoň trochu snížit množství odpadu. Na mapě webu Kam s ním  si můžete najít, jaké e-shopy použité krabice odebírají. Například z Toulcova dvora je takové místo nejblíže na Zahradním Městě, což je docela blízko. Pro zpětný odběr výplňových materiálů vznikají dokonce i kontejnery v různých obcích díky Facebookové iniciativě Planeta našim dětem .

 

Velké množství krabic, jejichž životnost je zbytečně příliš nízká, trápí e-shopy i z důvodů ekonomických. Proto již existuje několik firem, které použité krabice vykupují a následně dál prodávají.

 

Dejte proto krabicím další šanci. Buď je dovezte na nějaké sběrné místo, do e-shopu, nebo je zkuste odprodat. A až se otevřou obchody a epidemie se zmírní, běžte raději nakoupit přímo do obchodu. K tomu není často potřeba krabice vůbec žádná.

 

Zdroj a inspirace:

Mapa zpětného odběru krabic: https://www.kamsnim.cz/categories/kartonovaKrabice?lat=50.04827674476485&lng=14.519621735933413

Iniciativa Planeta našim dětem: https://www.facebook.com/planetanasimdetem/

Článek: https://www.reduca.cz/blog/v-zaplave-kartonu/

Článek: https://pozitivni-zpravy.cz/pouzite-krabice-nejsou-odpad-prehledna-mapka-poradi-kam-s-nimi/

Článek o ekologickém balení: https://www.top-obaly.cz/clanky/ekologicke-baleni-v-praxi-podivejte-se-jak-bali-7-ceskych-e-shopu

Výkup krabic a obalů: https://www.recyklbox.cz/odkup-obalu/

Výkup krabic: https://www.rotobal.cz/

Výkup krabic: https://rosma.cz/vykup-kartonu

Výkup krabic: https://vybaveniprouklid.cz/blog/vykup-kartonu-krabic-prolozek/36

Výkup krabic a obalů: http://vykup-krabic.com/

Za delší život kartónových krabic