areal
toulcak

Přírodní areál

Přírodní areál K Toulcovu dvoru náleží zhruba 10 hektarů přírodního areálu. Rozkládá se pod Toulcovým dvorem směrem k Zahradnímu Městu až po potok Botič. Areál slouží návštěvníkům k relaxaci, dětem, školám k výuce a našim domácím zvířatům k pastvě. Je součástí přírodního parku Záběhlice - Hostivař, jehož smyslem je chránit krajinný ráz.

V přírodním areálu se v současnosti nachází pestrá škála stanovišť. Můžete vidět les, louku, mokřad, podmáčenou olšinu, pole, sad i pastviny. Paradoxně díky zanedbané péči v druhé polovině minulého století vznikl například mokřad (patrně na místě původní vrbovny) a les (spontánní sukcesí v neudržované části sadu).

Z tohoto důvodu se snažíme péči diferencovat, o cenné biotopy se starat jako o chráněná maloplošná území a naopak ostatní plochy přizpůsobovat potřebám návštěvníků a dalších uživatelů.

Taková pestrá krajinná mozaika je ideální pro ekologickou výchovu, akce pro veřejnost s přírodní tematikou i pro každého návštěvníka. Areál Toulcova dvora je cennou součástí přírodního parku a spolu s přírodním korytem Botiče a Třešňovkou tvoří klidný kout zeleně mezi okolní sídlištní zástavbou.

Otevírací doba:

Areál je přístupný veřejnosti ZDARMA každý den od 8:00 do 18:00. Pro velké skupiny (nad 10 osob) je areál přístupný pouze

s průvodcem či lektorem nebo v případě pronájmu prostor Toulcova dvora. Z návštěvního řádu:

  • Pro skupiny je areál přístupný pouze s průvodcem či lektorem či v případě pronájmu prostor Toulcova dvora. V dopoledních hodinách probíhá v areálu řada výukových programů, v odpoledních zase zájmové kroužky či akce pro veřejnost.  
  • Vstup je zpoplatněn pouze v době konání velkých sobotních akcí (dožínky, jarmarky apod.).
  • Zvířata se pasou v ohradách i uvázaná mimo ně. Prosíme, dodržujte bezpečnou vzdálenost a nedotýkejte se jich. Velmi prosíme  v zájmu zdraví zvířat, dodržujte zákaz krmení zvířat!

Přečtěte si celý návštěvní řád >>>

Kontakty:

Přírodní areál

Fotogalerie:

images/stories/fotogalerie/1860/P1010328.VIII07.jpg images/stories/fotogalerie/1860/tresne01.jpg images/stories/fotogalerie/1860/tresne02.jpg images/stories/fotogalerie/1860/tresne03.jpg

Tuto aktivitu podporují

kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka:


X
X