areal
flag flag flag flag flag flag flag
Domů Farma a areál Přírodní areál

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Přírodní areál

Přírodní areál K Toulcovu dvoru náleží cca 8,5 hektaru přírodního areálu. Rozkládá se pod Toulcovým dvorem směrem k Zahradnímu Městu až k potoku Botič. Areál slouží návštěvníkům k relaxaci, dětem a školám k výuce, našim domácím zvířatům k pastvě. Je součástí přírodního parku Záběhlice - Hostivař, jehož smyslem je chránit krajinný ráz.

V Přírodním areálu se v současnosti nachází pestrá škála stanovišť. Můžete vidět les, louku, mokřad, podmáčenou olšinu, pole, sad i pastviny. Paradoxně díky zanedbané péči v druhé polovině minulého století vznikl například mokřad (patrně na místě původní vrbovny) a les (spontánní sukcesí v neudržované části sadu).

Proto se snažíme péči diferencovat, o cenné biotopy se starat jako o chráněná maloplošná území, naopak ostatní plochy přizpůsobovat potřebám návštěvníků a dalších uživatelů.

Taková pestrá krajinná mozaika je ideální pro ekologickou výchovu, akce pro veřejnost s přírodní tematikou i pro každého návštěvníka. Areál Toulcova dvora je cennou součástí přírodního parku a spolu s přírodním korytem Botiče a Třešňovkou tvoří klidný kout zeleně mezi vší okolní sídlištní zástavbou.

Otevírací doba:

Areál je přístupný veřejnosti zdarma každý den od 8:00 do 18:00.

Z návštěvního řádu:

  • Pro nenahlášené skupiny větší než 10 lidí je areál přístupný pouze ve všední dny odpoledne a o víkendech. Pokud chcete navštívít areál se skupinou v dopoledních hodinách, je nezbytné domluvit se u Zdeňky Vološínové, telefon: 271 750 548. V dopoledních hodinách probíhá v areálu řada výukových programů a není možné areál navštívit bez včasné předchozí domluvy.
  • Vstup je zpoplatněn pouze v době konání velkých sobotních akcí (dožínky, jarmarky apod.).
  • Zvířata se pasou v ohradách i uvázaná mimo ně. Prosíme, dodržujte bezpečnou vzdálenost a nedotýkejte se jich. Dodržujte zákaz krmení zvířat!

Přečtěte si celý návštěvní řád >>>

Přírodní areál

Kontakty:

Fotogalerie:

images/stories/fotogalerie/1860/P1010328.VIII07.jpg images/stories/fotogalerie/1860/třešně 024.jpg images/stories/fotogalerie/1860/třešně_2 011.jpg images/stories/fotogalerie/1860/třešně_2 020.jpg

Tuto aktivitu podporují

Aktuality z areálu

Hodinový manžel z Toulcova dvora
Hodinový manžel z Toulcova dvora Na správu a údržbu areálu zaměstnáváme zdatné údržbáře, kteří k vám rádi...
KEEN, Inc. podpoří opravu cesty
KEEN, Inc. podpoří opravu cesty Jedná se o venkovní úpravy v severní části areálu. Řešená plocha...
V neděli proběhne Světový den mokřadů
V neděli proběhne Světový den mokřadů V neděli 2. února si připomeneme Světový den mokřadů, pravidelně...
všechny aktuality >>>
dny_pro_zemi