hlavicka
flag flag flag flag flag flag flag
Fotogalerie
Fotogalerie

Strana 1 z 10
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Výlety Lesníček
Výlety Lesníček
Lesní MŠ / 21 Říjen 2014 / 9 fotek

Děti se prošly okolo meandrů Botiče a okolí Hostivaře, házely se žabky a lovily ryby. Počasí nám přálo.
 
Obrázky z přírodnin
Obrázky z přírodnin
Lesní MŠ / 21 Říjen 2014 / 3 fotky

Podle svojí fantazie si děti vytvořily obrázky - využila se tráva i listí, jak kdo chtěl..
 
Pomáháme zvířatům - výstava prací
Pomáháme zvířatům - výstava prací
Akce pro veřejnost / 13 Říjen 2014 / 6 fotek

Přišlo nám víc než 400 nádherných prací. Podívejte se.
 
Specializační studium EVVO MŠ 2013-2014 závěrečné zkoušky
Specializační studium EVVO MŠ 2013-2014 závěrečné zkoušky
Semináře pro pedagogy / 11 Říjen 2014 / 12 fotek

V sobotu 11.10.2014 proběhly závěrečné zkoušky a obhajoby písemných prací účastnic specializačního studia pro koordinátory EVVO. Všech 24 účastnic studia si zasloužilo osvědčení a je vyškoleno k vykonávání funkce koordinátora EVVO ve své školce. Gratulujeme!
 
Den zvířat 2014
Den zvířat 2014
Akce pro veřejnost / 09 Říjen 2014 / 15 fotek

Rok 2014 se vydařil.
 
Ptačí festival 2014
Ptačí festival 2014
Akce pro veřejnost / 08 Říjen 2014 / 13 fotek

Příjemné počasí a zájem o ptačí lokalitu na retenční nádrži Slatina v Dubči přilákal malé i velké zájemce. Na hladině jsme pozorovali husy divoké, potápky roháče, lysky černé, březňačky. Na bodlácích kolem nás se živili stehlíci. Překvapení nás čekalo u sítí. Byly plné nachytaných ptáků. Ornitologové měli plné ruce práce. Zaměstnávali je pěvušky modré a strnadi rákosní, kteří zde na tahu nocovali, a také sýkory modřinky. Dalšími ptáky, které jsme si mohli zblízka prohlédnout a dozvědět se o nich mnoho zajímavých informací, byli budníčci menší, červenky, pěnice černohlavé (samičky i samečkové, pěnice pokřovní a kosové - samička a samec. Každý pták, který dostal na nohu kroužek, byl změřen, zvážen a zapsán. Moc se nám setkání líbilo.
 
Brigáda pro rodiče
Brigáda pro rodiče
Mateřská škola / 08 Říjen 2014 / 18 fotek
 
Setkání s mnichem Lámou
Setkání s mnichem Lámou
Mateřská škola / 08 Říjen 2014 / 3 fotky
 
Středeční výlet okolo Trojmezí
Středeční výlet okolo Trojmezí
Mateřská škola / 06 Říjen 2014 / 10 fotek

Ve středu se děti vydaly na výlet do širokého okolí Toulcova Dvora a Trojmezí. Pěkně si protáhly nohy společně s učiteli, po cestě poznávaly stromy, keře a rostliny a opět se něco nového o přírodě dozvěděly.
 
Před stamiliony let jim bylo
Před stamiliony let jim bylo "hej"
Akce pro veřejnost / 03 Říjen 2014 / 20 fotek
 
Podzimní slavnost 2014
Podzimní slavnost 2014
Mateřská škola / 03 Říjen 2014 / 15 fotek

Ve středu dne 24. října 2014 se konala Podzimní slavnost k 10. výročí založení Mateřské školy. Bylo to příjemné setkání všech bývalých i současných zaměstnanců školky, rodičů, dětí a absolventů. Příjemnou atmosféru doplnili zpěvem a hrou na kytaru učitelé s dětmi, přidali se i rodiče. Na zahradě pak probíhala zajímavá podzimní dílna. Děti si do květináčů zasely semínko jako symbol založení mateřské školy a k tomu vyrobily pěkné a originální zápichy pomocí bramborových razítek. Došlo i na zdobení květináčů kořením, krajkami a podzimním listím. Naše poděkování také patří rodičům za výborné ochutnávky kulinárních výtvorů, které na slavnost přinesli.
 
Zubní prevence v Semínku
Zubní prevence v Semínku
Mateřská škola / 26 Září 2014 / 8 fotek

Ve středu dne 17.9.2014 nás během dopoledne navštívila paní zubařka Hošková. Předvedla nám,jak to chodí v zubní ordinaci, seznámila děti s pravidly zubní hygieny, zkontrolovala naše zubní kartáčky a řekla nám, jak se o ně starat. Za toto poučné dopoledne přednesené zábavnou a zajímavou formou paní zubařce děkujeme!
 
Krok za krokem vodním tokem
Krok za krokem vodním tokem
Akce pro veřejnost / 24 Září 2014 / 12 fotek

Během tohoto hravého a informativního setkání si děti i rodiče zalovili v potoce Botiči, prohlédli úlovky a pak "oživili" velký model řeky. Všichni si to užili.Dětí se při vytváření deště proměnily ve vodníky. Uznejte, není to báječné - vždyť,kdy se vám podaří mít doma moře ? Zde je pár fotografií z programu.
 
Bob a Bobek, králíci z klobouku
Bob a Bobek, králíci z klobouku
Akce pro veřejnost / 19 Září 2014 / 9 fotek

Je tu několik fotek z odpolední akce, která se celá točila kolem králíků. My jsme se nabažili povídání, hlazení a vyrábění, ušáci zas štědrého přídělu mrkve.
 
Dožínkový jarmark 2014
Dožínkový jarmark 2014
Akce pro veřejnost / 17 Září 2014 / 60 fotek

Den před letošními Dožínkami to vypadalo, že se na akci bez deštníku neobejdete. Pršelo skutečně celý den. Nám nezbývalo nic jiného, než doufat v to nejlepší a věřit pozitivní předpovědi, která se nakonec vyplnila. V sobotu nedorazila ani přeháňka, sluníčko se na nás sice moc neusmálo, ale to vůbec nevadilo, aby byla výborná atmosféra. Návštěvníci si akci užili. Kromě pohybových her, při kterých nechyběl adrenalin, byly připravené různé tvořivé dílničky.

Tu si mohli sami vymlátit obilí, namlít ze zrna mouku a zadělat na placky, které si pak na ohništi upekli nebo upéci malý chlebík v hliněné peci, támhle zase vyrobit draka nebo si jen koupit výbornou palačinku, sýr, jablko či burčák, usadit se na lavičce a pobavit se u jednoho z mnoha tanečních a hudebních vystoupení. Především pro nejmenší jsme pozvali několik divadelních skupin, aby pobavily a rozesmály, co možná nejvíc tvářiček, což se jim zajisté povedlo i s mnoha rodičovskými doprovody.

Nakonec do dvora vjel i ozdobený žebřiňák, na kterém seděla žnečka s dožínkovým věncem pro hospodáře. Ostatní žnečky a ženci šli v průvodu s muzikou. Ve dvoře se k nim přidala i žnečka s věncem a statečná kobylka. S plnou parádou, v klidu obešli celý dvůr. Když předala žnečka hospodáři dožínkový věnec, už nám nic nebránilo ve společném veselení.

Za celý kolektiv Toulcova dvora děkujeme všem návštěvníkům a těšíme se zase na shledanou.

A teď už se pro představu podívejte na několik vybraných momentek v galerii.

 

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Aktuality

Probíhá Den stromů
Probíhá Den stromů Venku je dnes sice nepříjemná zima, avšak u nás ve Stájích se můžete...
VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA – ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK
Rádi bychom obsadili pozici administrativního pracovníka jedním...
Přijďte si vybrat svůj šálek čaje
Přijďte si vybrat svůj šálek čaje Z naší pece na dřevo se vykulilo asi deset krásných čajových šálků....
všechny aktuality >>>