toulcak
Fotogalerie
Fotogalerie

Strana 1 z 10
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Semínko v předstihu oslavilo Den dětí
Semínko v předstihu oslavilo Den dětí
Mateřská škola / 31 Květen 2016 / 13 fotek

Aby si děti ze Semínka užily Den dětí společně, oslavily ho v předstihu (tento týden totiž probíhá ozdravný pobyt dětí v jižních Čechách). Školka dětem věnovala dárek v podobě výletu, na kterém zažily kroužkování místních ptáků, doplněné o zajímavé povídání paní Brandlové. Zážitkem pro děti bylo mimo jiné i cestování objednaným autobusem přímo z Toulcova Dvora. Veverky, Ježci a Lesníčci prozkoumaly okolí Čelákovic. Nejdříve si našli ten nejlepší prostor pro sváču a dosyta se doplnily. Paní Brandlová nám ukázala, jak probíhá kroužkování ptáčků, podívali jsme se na vyprošťování střízlíka z jemné síťky. Dále jsme zblízka pozorovali rákosníka. Povídání děti zaujalo. Nakonec jsme se na vyhřátém místě proskočili a naobědvali. Potom jsme potichu zatleskali a poděkovali (abychom nevyplašili další malé návštěvníky) za krásnou exkurzi a autobus nás zavezl za příjemného drncání, jež někteří využili v odpočinek, zpátky do naší školky.
 
Květnové akce v Semínku
Květnové akce v Semínku
Mateřská škola / 27 Květen 2016 / 25 fotek

Příchod května jsme oslavili stavěním máje. Paní učitelka Kačka nás doprovodila hrou na housle, Jana na flétnu a my jsme k tomu krásně zazpívali. Podařilo se nám také udělat společné jarní fotky pod rozkvetlou jabloní a v třešňovém sadu. Oslavili jsme svátek matek Bojovkou pro tatínky. Vyzkoušeli jsme si, co všechno musí maminky zvládat – pečení housek, praní na valše, sázení květin nebo přišívání knoflíků. Na závěr jsme maminkám vyrobili vlněné srdce z lásky. Všichni jsme byli moc šikovní a práce nám šla od ruky. Třeba doma také zavane vůně čerstvě upečených houstiček!
 
Hrajeme si u maminky
Hrajeme si u maminky
Rodinné centrum / 27 Květen 2016 / 7 fotek

Čtvrteční batolátka již pomalu přestávají být batolátky a stávají se odvážnými průzkumníky... tento týden odvážně pozorovali vodní bezobratlé....
 
Mateřídouška - kroužek Příroda hrou
Mateřídouška - kroužek Příroda hrou
Rodinné centrum / 24 Květen 2016 / 9 fotek

Dnešní kroužek Příroda hrou v Mateřídoušce se věnoval rybím pásmům... Venku pršelo a náš dlouholetý člen Kuba se připravuje na rybářské zkoušky, tak jsme si na jeho počest vyprávěli o rybách a rybích pásmech našich řek. Držíme mu palce!
 
Žabí putování
Žabí putování
Programy pro školy / 19 Květen 2016 / 7 fotek

Jaro je v plném proudu a žáby o sobě dávají dostatečně nahlas vědět svým žabím koncertem, který se line z mokřadu do celého areálu Toulcova dvora. S dětmi na programu Žabí putování jsme se vydali po stopách žab a objevovali jsme nejen žáby, ale také další živočichy tohoto ekosystému.
 
Mateřídouškový výlet na Řípu
Mateřídouškový výlet na Řípu
Rodinné centrum / 16 Květen 2016 / 28 fotek

V sobotu rodiče a děti vystoupali v rámci Mateřídouškového výletu na Říp... tématem bylo, co že to vlastně ten Čech u nás hledal, aby mohl prohlásit, že tu zůstane? Tématem byli možné zdroje potravin, pití (studánky), mléko a strdí :)
 
Semínko na návštěvě v ZUŠ Hostivař
Semínko na návštěvě v ZUŠ Hostivař
Mateřská škola / 09 Květen 2016 / 24 fotek

Díky krásnému počasí jsme se vydali na badatelskou výpravu. Pomocí lup a mikroskopů jsme zkoumali všechny zajímavosti, které nás po cestě cvrnkly do nosu. Vyrobili jsme krásné jarní obrázky, oslavili narozeniny a hlavně jsme navštívili základní uměleckou školu Hostivař. Prošli jsme hudební třídou, tanečním sálem, shlédli jsme divadelní představení Pipi dlouhá punčocha a podívali jsme se do výtvarného ateliéru.
 
Semínko v Botanické zahradě a přípravy na pálení čarodějnic
Semínko v Botanické zahradě a přípravy na pálení čarodějnic
Mateřská škola / 09 Květen 2016 / 25 fotek

Koncem dubna jsme se vypravili na výlet do Botanické zahrady na Albertově, oslavili jsme Den Země, zasadili nové bylinky a květiny do mobilních truhlíků, všemi smysly jsme se seznámili s koření m, jako babky kořenářky, ochutnali jsme jarní přírodu okolo nás a nakreslili čarodějnické kočky. Na pálení čarodějnic jsme perfektně připraveni.
 
Vítání ptačího zpěvu
Vítání ptačího zpěvu
Akce pro veřejnost / 07 Květen 2016 / 20 fotek

Dnešní "Vítání ptačího zpěvu" slaví ornitologové po celém světě. My jsme si to moc užili. Kromě žabího koncertu (skokan skřehotavý, kuňka obecná, ropucha zelená) jsme slyšeli: šoupálka krátkoprstého, budníčka, pěničku černohlavou, střízlíka obecného, kosa černého, slípku zelenonohou, chřástala vodního, sýkorku koňadru a modřinku... Také jsme měli štěstí a podařilo se odchytit: pěnice černohlavá (samička), střízlík obecný (sameček), střízlík obecný (sameček), budníček menší (samička), ledňáček říční (sameček), strakapoud velký (samička), strakapoud velký (sameček). A na závěr čekal rodiče i děti ptačí kvíz.
 
Přírodní předškolička v Mateřídoušce 2.5.2016
Přírodní předškolička v Mateřídoušce 2.5.2016
Rodinné centrum / 02 Květen 2016 / 19 fotek

Předškolička 2.5.
Jak se opravuje kolo?
Nejdříve ho musíte píchnout, to se povede celkem snadno. Prolezete celý Toulcák a seženete pumpičku. Zkusíte sundat zadní kolo. Přední jde snadno, zadní, kvůli přehazovačce a brzdě hůř, ale když se to nedaří, poprosíte okolojdoucího pana učitele a ten to třeba vymyslí:). Sundáte duši, přifouknete jí a najdete v ní (podle bublinek v lavorku) díru. A pak už je to snadné, ošmirglujete, očistíte, zalepíte, přitlačíte, navlečete zpátky na rám, dofouknete na kompresoru, nandáte hravě zpátky na kolo a nakonec se nutně musíte vydat na procházku k potoku, posílat pampelišky do moře, dělat kopřivová kouzla a čubrnět, jak se ta příroda za pár týdnů změnilarm_enable
 
Výlety s Lesníčkem 2
Výlety s Lesníčkem 2
Lesní MŠ / 27 Duben 2016 / 7 fotek

V březnu a dubnu děti například zkoumaly močál, zdolávaly svah u potoka, s radostí poznávaly areál Toulcova dvora. V jednu chvíli jsme se stali detektivy s dalekohledy a zaznamenávali jsme si věci, které kolem sebe vidíme.
 
Jak beránek o rouno přišel (13. 4. 2016)
Jak beránek o rouno přišel (13. 4. 2016)
Akce pro veřejnost / 26 Duben 2016 / 9 fotek

Ovečky jsou připravené na letní sezonu s krásným novým sestřihem. Jak šla paní střihačce práce od ruky, to jste mohli vidět naživo. Nebo můžete nahlédnout sem do fotogalerie!
 
Jak to vidí děti ze Semínka
Jak to vidí děti ze Semínka
Mateřská škola / 26 Duben 2016 / 12 fotek

Mateřská škola Semínko obdržela v loňském roce dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR za účelem podpory environmentálního vzdělávání. Díky této dotaci a částečnému spolufinancování ze strany školky vzniklo ve vnitřních i venkovních prostorách mnoho nového.
 
Okolo lesníčkové maringotky
Okolo lesníčkové maringotky
Lesní MŠ / 22 Duben 2016 / 5 fotek

Pro ranní hry nám okolí nabízí spoustu věcí ke zkoumání, v kroužku se scházíme, na schodech tvoříme třeba bylinné odvary, tvoříme dřevěné medaile a v dřevěném kruhu se scházíme ke svačině a zkoušíme vyskládat obrazce z čočky, rýže a fazolí.
 
Lesníčkový výlet za trampolínou
Lesníčkový výlet za trampolínou
Lesní MŠ / 21 Duben 2016 / 6 fotek

Lesníček se vypravil v dubnu na výlet za trampolínou, cestou jsme se učili chodit bezpečně přes silnice, po chodnících a čekat na sebe na zastávkách. U Magdy na zahradě jsme zalévali rostlinky a zaskákali na trampolíně i s fenkou Dorou, z jejíž přítomnosti se Lesníčci moc těšili.
 

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Aktuality

jídelní lístek 6.6.-12.6.
Co jsme dnes dělali v Semínku
26.5.2016 Veverky, Ježci a Lesníčky dnes vyrazili prozkoumat okolí...
Den dětí jako za starých časů!
Den dětí jako za starých časů! V duchu hesla „Kdo si hraje, nezlobí“ bude v pondělí 30. května u nás na...
všechny aktuality >>>
kontaktujte nás
Vyberte si...
Kontaktní formulář Zpětná vazba
Osoba Firma

Formulář - Osoba


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:
Příjmení:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:
Telefon:
E-mail:
Firma:
IČ:
DIČ:
Ulice a čp.:
Město:
PSČ:

Kontaktní osoba


Jméno:
Příjmení:
Telefon:
E-mail:
Pozice ve firmě:


Informace o daru


Datum platby:
Vaše číslo účtu:
Kód vaší banky:
Částka:
Variabilní symbol:
Pronájem prostor - Poptávkový formulář


Kontaktní informace

(Zvýrazněná políčka jsou povinná)


Jméno:

Příjmení:

Organizace:

Telefon:

E-mail:


Místnost:
Sál 1
Sál 2
Velká přednášková Zátiší
Malá přednášková Klubovna
Velká koňská klubovna Mateřský klub - Herna
Mateřský klub - Oáza Mateřský klub - Zahrada
Mateřská škola Podium

Termín:

Čas:

Účel pronájmu:


Poznámka: